Newsy PHL

Wydarte zwycięstwo

2010-10-22 23:25:19 41 Autor: Szymon Pyzowski Źródło Hokej.Net

Przez pół meczu nowotarżanie męczyli się z sobą i z rywalem, który mimo ogromnych kłopotów organizacyjnych za nic nie chciał oddać łatwo punktów. Dobra gra w III tercji zaowocowała tym, że 3 punkty pojechały do Nowego Targu.

Zwycięski karny Sarnika, urzekający spektakl i radość miejscowych

2010-10-22 23:12:10 50 Autor: Marcin Kyć Źródło Hokej.Net

Blisko 160-minutowe widowisko - sześć bramek, dziesięć serii rzutów karnych, wizyta tyskich fanów oraz emocje, jakich w Sosnowcu dawno nie widziano – w meczu 13. kolejki polskiej ekstraklasy, Zagłębie pokonało na własnym lodzie drużynę GKS-u 4:3.

1

Odprawili kryniczan, dwucyfrowo

2010-10-22 22:33:12 58 Autor: Radosław Kozłowski Źródło Hokej.Net

Aksam Unia Oświęcim bez większych problemów pokonała KTH Krynicę 10:2. Spotkanie rozegrano w ramach 13. kolejki PLH. - Zawiodła każda nasza formacja, od obrony po atak. Nie pomogli nam także obaj bramkarze i będziemy musieli wyciągnąć z tego wnioski - stwierdził Adam Kilar, drugi trener kryniczan.

2

Sąsiad z tabeli pokonany

2010-10-22 21:26:52 50 Autor: nk Źródło Hokej.Net

- Był to dla nas bardzo ważny i zarazem ciężki mecz, więc cieszymy się ze zwycięstwa - powiedział Mateusz Danieluk, napastnik jastrzębskiego GKS-u. - Mieliśmy przewagę, nie popełnialiśmy głupich błędów i udało nam się dowieźć wynik do końca - dodał. Podopieczni Jiriego Reznara pokonali sąsiadujący w tabeli KH Sanok i dzięki temu awansowali w tabeli. Obecnie plasują się na trzecim miejscu.

3

Antonovič i Bacul opuścili Zagłębie Sosnowiec

2010-10-22 16:35:39 47 Autor: S. Królicki Źródło Hokej.Net

Dwóch czeskich napastników Radmin Antonovič i Robin Bacul opuścili Sosnowiec. Zawodnicy w dniu wczorajszym rozwiązali kontrakty z Zagłębiem. Powodem były czteromiesięczne zaległości. Innego zdania jest prezes Adam Bernat.

4

13. kolejka PLH oczami zawodników

2010-10-22 01:50:25 18 Autor: Redakcja Źródło Hokej.Net

W piątkowy wieczór rozpocznie się trzynasta kolejka PLH. Najatrakcyjniej zapowiadają się spotkania JKH GKS Jastrzębie z Ciarko KH Sanok oraz Zagłębie Sosnowiec przeciwko GKS Tychy. O opinię na temat spotkań całej kolejki zapytaliśmy jednego zawodnika z każdego zespołu.

5

O czym marzą hokeiści?

2010-10-21 23:47:02 19 Autor: Patrycja Hołojda Źródło gkstychy.com.pl/hokej.net

Między innymi takie pytanie padło z ust uczniów Gimnazjum nr 4, z którymi spotkali się dzisiaj przedstawiciele tyskiego zespołu.

6

Kolejny zawodnik odszedł z Zagłębia

2010-10-20 22:27:45 39 Autor: kofi Źródło Hokej.Net

Potwierdziła się nasza popołudniowa informacja o zamiarze rozwiązania kontraktu przez Davida Galvasa. Czołowy defensor Zagłębia Sosnowiec rozstał się z Zagłębiem.

7

"Głównym czynnikiem mojego powrotu jest rodzina"

2010-10-20 21:19:04 1

Rozmowa z wychowankiem nowotarskiego hokeja, który po kilku latach spędzonych poza Nowym Targiem wraca do Podhala...

Zagłębie bez Luki

2010-10-20 17:47:26 43

Vladimir Luka odszedł z Zagłębia. Napastnik rozwiązał kontrakt i wrócił do Czech. Wszystko wskazuje na to, że w jego ślady podążą kolejni obcokrajowcy.

Gdańsk dzień po dniu

2010-10-20 16:57:10 0

Górnośląski Klub Sportowy "GKS Tychy" informuje, że w porozumieniu z klubem Stoczniowiec Gdańsk mecz Pucharu Polski zostaje przeniesiony z wtorku na poniedziałek (25.10.) na godzinę 11:00.

Mariusz Jastrzębski w miejsce Pawła Połącarza

2010-10-20 14:45:27 16

W siódmym obecnie zespole PLH, MMKS Podhale Nowy Targ nastąpiła roszada w ataku. Działacze nowotarskiego klubu pozyskali Mariusza Jastrzębskiego, do niedawna jeszcze napastnik Akuny Naprzód Janów. Zastąpił on Pawła Połącarza, z którym klub rozwiązał kontrakt.

Spotkanie Wydziału PLH z klubami

2010-10-19 20:09:20 14

We wtorek (19.10) w Sosnowcu odbyło się spotkanie Wydziału ds. Polskiej Ligi Hokejowej z przedstawicielami klubów PLH.

Piotr Jakubowski rozstał się z Naprzodem Janów

2010-10-19 16:40:35 22

Skończyła się przygoda bramkarza Piotra Jakubowskiego z Akuną Naprzód Janów. - Nasze drogi się rozeszły. Nie dogadaliśmy się z prezesem - wyjawia 28 letni zawodnik. - Pretensje że nie chcę grać za darmo są nie na miejscu - dodaje.

Z wysoko podniesioną głową

2010-10-18 00:50:49 15

Naprzód Janów w niedzielne popołudnie uległ drużynie JKH Jastrzębie 2-4 jednak ta porażka z pewnością nie przynosi ujmy przerzedzonej kadrze Krzysztofa Kulawika. – Żal mi chłopaków, którzy zostawili dziś serce na lodzie, a mimo to nie udało nam się wydostać z dołka – powiedział po meczu wyraźnie zbudowany postawą swoich zawodników Krzysztof Kulawik.

Tęgie lanie w Krynicy, GKS Stoczniowiec rozgromił KTH

2010-10-17 22:45:12 40

Srogiej lekcji skuteczności udzielili hokeiści GKS Stoczniowiec Gdańsk zawodnikom z Krynicy. Jednak do 14 minuty pierwszej tercji nie zanosiło się na pogrom. Zespół gości atakował, ale obrona KTH spisywała się dobrze. Kontry kryniczan też mogły przynieść bramki, jednak strzały Hornego i Bućka znakomicie bronił Odrobny.

Ciarko KH Sanok zrewanżował się Aksam Unii

2010-10-17 22:11:29 156

Zabójczy początek oraz koniec zaprezentował zespół Ciarko KH Sanok przeciwko Aksam Unii Oświęcim. Sanoczanie prowadzili już dwoma bramkami, ale chwila słabszej gry zdecydowała o tym, że to goście wyszli na prowadzenie. Ostateczne ciosy padły w ostatnich minutach, a losy meczu rozstrzygnęły gole Zapały i Gruszki.

Zwycięska seria Cracovii trwa

2010-10-17 21:20:33 7

W 12. kolejce PLH Comarch Cracovia pokonała na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec 6:2. Tym samym krakowianie nie zaznali goryczy porażki od ośmiu spotkań. - Cracovia była zespołem zdecydowanie lepszym - przyznał Krzysztof Podsiadło, trener sosnowiczan.

Przerwana zła passa!

2010-10-17 20:17:31 92

Nowotarżanie po trzymającym w napięciu do samego końca spotkaniu, pokonali faworyzowanego rywala, GKS Tychy 4:3, dzięki czemu przerwali fatalną passę kilku spotkań bez zwycięstwa!.

12. kolejka PLH oczami zawodników

2010-10-16 23:40:00 34

W niedzielny wieczór rozpocznie się dwunasta kolejka PLH. Najatrakcyjniej zapowiadają się spotkania Ciarko KH Sanok z Aksam Unią Oświęcim i Comarch Cracovii z Zagłębiem Sosnowiec. O opinię na temat spotkań całej kolejki zapytaliśmy samych zawodników.

Sanoccy Galacticos pokonani przez "drużynę z dolnej połowy".

2010-10-16 12:18:31 211

Po pierwszym spotkaniu między zespołami Ciarko KH Sanok a Stoczniowcem Gdańsk trener Jancuszka lekceważąco określił przeciwników mianem "drużyny z dolnej połowy tabeli". - "Wszystkie drużyny z tej dolnej połowy tak grają, więc te mecze u nas będą ciężkie z takimi drużynami, które bronią i czekają na jakieś błędy i kontrują przeciwnika" - tłumaczył wówczas Jancuska. Tym razem to Stoczniowcy pierwsi strzelili 3 bramki i przez długie okresy gry wyraźnie przeważali na tafli, nie pozwalając przeciwnikom wyjść z własnej tercji. Trener Jancuska i tym razem znalazł wytłumaczenie dla nieskutecznej gry swojego zespołu. - To sędzia załatwił nam wynik, w drugiej tercji ciągle siedzieliśmy na ławie - wrzeszczał na dziennikarzy na pomeczowej konferencji.

Grypa zepsuła mecz na szczycie: GKS - Cracovia 2:3

2010-10-15 22:52:43 84

Z powodu kontuzji i chorób u tyszan zabrakło jednej piątki, a tacy zawodnicy jak Csorich, Galant czy Sobecki zagrali, choć nie byli w pełni sił. Wicemistrz kraju perfekcyjnie wykorzystał osłabienia personalne gospodarzy i jako pierwszy wyjechał z Tychów w glorii zwycięzcy, choć przez dobrą grę Šimíčka, musiał drżeć o wynik do syreny końcowej.

Porażka z Krynicą kończy "erę" Matczaka w Zagłębiu

2010-10-15 22:14:27 79

Trzęsienie ziemi w Zagłębiu! Po porażce z KTH Krynica (3:4), z funkcji pierwszego trenera odwołano Wojciecha Matczaka. To jednak nie koniec kłopotów ekipy z Sosnowca.

Zwycięstwo zgodnie z planem

2010-10-15 21:57:08 28

Aksam Unia Oświęcim rozbiła na własnym lodzie Akunę Naprzód Janów 8:1 w meczu 11. kolejki PLH. - Nasze zwycięstwo nie podlega żadnej dyskusji, choć muszę przyznać, że jestem zadowolony tylko z gry w pierwszej tercji - podsumował Ladislav Spisiak, trener "biało-niebieskich".

JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 5:2

2010-10-15 21:18:30 23

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wyrównali rachunki z Podhalem Nowy Targ, rewanżując się za porażkę z początku sezonu. W piątkowym spotkaniu 11. kolejki jastrzębianie rozprawili się z rywalem w ostatniej odsłonie, strzelając wtedy trzy gole. JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy targ 5:3 (1:0, 1:1, 3:1).

11. kolejka PLH oczami zawodników

2010-10-14 23:30:15 50

W piątkowy wieczór rozpocznie się jedenasta kolejka PLH. Najatrakcyjniej zapowiadają się spotkania GKS Tychy z ComArch Cracovią Kraków oraz Stoczniowca Gdańsk przeciwko Ciarko KH Sanok. O opinię na temat spotkań całej kolejki zapytaliśmy jednego zawodnika z każdego zespołu.

Zieliński: Moje serce było zawsze przy Krynicy

2010-10-14 20:45:35 0

Pierwsza runda to zawsze rozpoznanie co dane drużyny prezentują. Jak widać jest sporo zmian, jak np. Podhale, które z mistrza Polski nagle staje się drużyną, która będzie prawdopodobnie walczyć o to, aby w lidze się utrzymać, czy chociażby Sanok który grał ogony ligi, a teraz będzie liczącą się drużyną w PLH. - mówi obrońca KTH Krynica, Artur Zieliński.

Stoczniowcy lepsi od Szarotek w Pucharze Polski

2010-10-12 23:25:51 22

We wtorkowy wieczór na małej tafli Hali Olivii w meczu Pucharu Polski zmierzyły się drużyny Stoczniowca Gdańsk i Podhala Nowy Targ. Gospodarze wygrali 7-4 – głównie dzięki świetnej grze w 3 tercji, w której strzelili aż cztery bramki przeciwko dwóm trafieniom gości.

W KTH wybrano prezesa klubu i nowego członka Zarządu

2010-10-12 14:45:34 12

Przekładane Walne Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków KS KTH wreszcie się odbyło. Został uzupełniony został skład Zarządu oraz wybrano prezesa. We władzach klubu znalazł się Józef Spiechowicz, kiedyś burmistrz Piwnicznej. Natomiast szefem stowarzyszenia został Henryk Czarny.

Wzmocniona defensywa

2010-10-11 18:10:54 10

Zgodnie z naszymi sobotnimi doniesieniami dzisiaj podpisy pod kontraktami złożyli Sebastian Wachowski i Łukasz Kulik. Obaj złączyli się z Zagłębiem roczną umową.

Głową w mur, czyli Odrobny obronił 68 strzałów

2010-10-11 00:38:28 24

Zespół z Janowa oddał na bramkę Przemysława Odrobnego aż 68 strzałów, jednak ani razu krążek nie zatrzepotał w siatce. Choć Stoczniowiec Gdańsk rozgromił zespół Akuny Naprzód Janów 0-7 to wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania.

KTH walczyło, strzelało, ale bramki zdobywali goście

2010-10-11 00:15:35 37

W Krynicy kibice po raz kolejny oglądali ciekawy mecz. Hokeiści obu zespołów zaprezentowali dobry poziom. Faworytem spotkania był GKS Tychy, który od pierwszych minut starał się zaskoczyć KTH. Jednak obrona kryniczan spisywała się dobrze.

Ciarko KH Sanok wygrał z Zagłębiem Sosnowiec

2010-10-10 22:00:32 112

Hokeiści z Sanoka odnieśli kolejne zwycięstwo na własnym lodowisku. W niedzielny wieczór triumfowali z Zagłębiem Sosnowiec. Rywale od początku postawili ciężkie warunki, prowadząc już po 10 minutach 2-0. Ostatecznie po ciężkim boju sanoczanie wygrali 4-3, nie tracąc w ten sposób kontaktu z czołówką.

Jastor nadal niezdobyty - udany rewanż

2010-10-10 21:51:02 53

Podopieczni Jiriego Reznara mają za sobą kolejne spotkanie rozegrane na własnym lodowisku, które zakończyło się ich wygraną. Tym razem jastrzębianie zrewanżowali się Unitom za porażkę z początku sezonu.

Kolejne zwycięstwo ComArch Cracovii

2010-10-10 21:31:37 7

W 10. kolejce PLH Comarch Cracovia pokonała na własnym lodzie MMKS Podhale Nowy Targ 4:1. Dla "Pasów" była to już szósta wygrana z rzędu.

Boso, ale w ostrogach, Prezesie

2010-10-09 12:18:12 45

W Polskiej Lidze Hokejowej nie dzieje się dobrze, głównie za sprawą olbrzymich kłopotów finansowych wielu klubów. Do takich należą zarówno Naprzód Janów jak i Stoczniowiec Gdańsk. Mimo tego jeden z Prezesów postanowił wykorzystać nadarzającą się okazję.