Rozgrywki: Ekstraliga - I runda - 1 kolejka
Lodowisko: Oświęcim (Hala Lodowa MOSiR Oświęcim)
Sędziowie liniowi: Wojciech Moszczyński - Sławomir Szachniewicz

Strzały na bramkę przeciwnika: 40 - 30 Liczba wszystkich kar w meczu: 4 - 5
Bramki w osłabieniu: 0 - 0 Liczba widzów na meczu: 1000
Bramki w przewadze: 1 - 0
Łączna długość kar w meczu: 8 - 10 min.

1 : 0 Wojciech Wojtarowicz ( Jan Daneček - Sebastian Kowalówka ) 5 na 5 +/- 00:50

59:13 Michael Cichy (#32) Orlik Opole 2 min. Wysoki kij

60 min. - Zrobiło się nerwowo, kara dla Cichego, ostre spięcie między nim a Daneczkiem.
60 min. - Sędziowie odgwizdali nadmierną ilość graczy na lodzie Orlika. Problem w tym, że... goście wycofali bramkarza. Kara oczywiście odwołana.
59 min. - Czas dla Unii.
59 min. - Ważny moment, Unia w przewadze, a do końca trzeciej tercji już tylko 1:45.
58 min. - Pięknie wyłapał strzał Georga, Michal Fikrt.
56 min. - Kontra Unii, ale Wojtarowicz za długo zwlekał z oddaniem strzału.
55 min. - Adamus do Haasa, a nowy nabytek Unii trafia... w poprzeczkę!
54 min. - Opole bardzo blisko wyrównania, Marzec z prawego skrzydła zjechał pod bramkę i trafił w słupek.
52 min. - Strzał Daneczka, lecz zbyt lekki by zaskoczyć Slubowskiego.
50 min. - Kowalówka objechał bramkę, strzelił, ale wprost w Slubowskiego. Przy okazji był zahaczany przez Marca i Unia zagra w przewadze.
49 min. - Strzał Budzowskiego z pierwszego krążka, minimalnie niecelny.
46 min. - Świetna akcja Szewczyka, ale nie postawił kropki nad i. Slubowski górą w tym pojedynku.
45 min. - Unia gra w pełnym zestawieniu.
45 min. - Opolanie blisko wyrównania, tor lotu krążka został zmieniony i minimalnie przeleciał obok bramki.
43 min. - Szewczyk na ławce kar.
41 min. - Trzecia tercja rozpoczęta.

Koniec II tercji
40 min. - Piotrowicz miał szansę, ale uciekł mu krążek.
37 min. - Fantastyczna interwencja Fikrta po strzale F. Stopińskiego.
36 min. - Gospodarze w pełnym zestawieniu.
34 min. - Daneczek ląduje na ławkę kar. Cichy z lewego skrzydła, broni Fikrt.
34 min. - Kapitalne szanse dla obu drużyn, najpierw Daneczek, a później Fabry marnują sytuację sam na sam!
31 min. - Marzec na ławce kar.
30 min. - GOL! 3:2! Piękny strzał Fabrego w samo okienko, Orlik szybko odpowiada.
29 min. - GOL! 3:1! Wojtarowicz w zamieszaniu podbramkowym pakuje krążek do siatki.
27 min. - Unia pierwszy raz dziś w liczebnej przewadze.
26 min. - Kolejny raz dziś Kowalówka pokazał, że potrafi grać w hokeja. Dwukrotnie próbował pokonać Slubowskiego, w dodatku z gracją mijał obrońców gości.
25 min. - Ładnie mierzył Haas, jego strzał wylądował minimalnie obok bramki.
23 min. - Kontra Orlika, Cichy wykłada krążek Georgowi, ale Fikrt wykazał się refleksem.
21 min. - Krążek dla Unii.

Koniec I tercji
20 min. - GOL! 2:1! Adamus w sytuacji sam na sam, Slubowski obronił, ale przy dobitce Kowalówki nie miał już szans. Brawa dla Kowalówki za znalezienie się tam gdzie powinien.
20 min. - Unia gra w pełnym zestawieniu.
20 min. - Strzał Adamusa zza zasłony, Slubowski broni.
18 min. - Dyskusyjna kara dla Kowalówki, Orlik ponownie w przewadze.
16 min. - Bychawski otrzymał dobre podanie zza bramki, ale trafia wprost w Fikrta.
14 min. - Kapitalna szansa Alexa Szczechury, ale góra w pojedynku jeden na jeden Michal Fikrt.
12 min. - Ładnie gospodarze operowali krążkiem, lecz Radim Haas za długo zwodził i nie oddał strzału.
10 min. - Unia gra w pełnym zestawieniu.
9 min. - Sordon trafia w słupek po mocnym strzale.
8 min. - Pierwsza gra w przewadze gości, Modrzejewski na ławce kar.
6 min. - 1:1! Szybka odpowiedź Orlika, Cichy z najbliższej odległości pakuje krążek do bramki.
5 min. - Unia przeważa, szanse Malickiego i S. Kowalówki.
1 min. - 1:0! - Ależ otwarcie oświęcimian. Wymiana krążka między Daneczkiem a Kowalówką. Czeski środkowy wjechał przed bramkę, oddał strzał, ale Slubowski obronił. Do krążka dopadł Wojtarowicz i umieścił go w siatce.

1 min. - Pierwsze wznowienie. Zaczynamy sezon 2015/2016.

37 M. Fikrt (BR1) 60:00 30 28 2 0.93
33 P. Witek (BR2) - 0 - 0 -