Wyświetleń: 4148

Druga porażka z Cracovią, dwóch czeskich obrońców na testach

2010-08-12 22:21:22

Nie udało się zrewanżować hokeistą KTH, za wtorkową porażkę z Cracovią. Również w czwartkowe popołudnie lepszą drużyną okazał się wicemistrz Polski, wygrywając 3-6. W drugim starciu widać było poprawę gry miejscowych, jednak goście nie narzucili zbyt dużego tempa. W krynickiej ekipie wystąpiło dwóch testowanych obrońców, Cizek oraz Hoda.

Z Krynicy wyjechał już Filip Vychodil, obierając kierunek francuski.

Pierwsza tercja to popis sędziego, który „gwizdał” dosłownie wszystko. To nie pozwoliło na konstruowanie akcji i grę do przodu Katehetom. W tej części gry głównie musieli się bronić, grając w liczebnym osłabieniu. Tak też stracili pierwszą bramkę w meczu. W siódmej minucie grający w podwójnej przewadze goście ulokowali krążek w bramce za sprawą Łopuskiego. Niemający wiele z gry hokeiści KTH doprowadzili do remisu w trzynastej minucie. Dawid Kruczek uderzył mocno a co najważniejsze precyzyjnie. Na tego gola goście odpowiedzieli dość szybko. Niefrasobliwość obrońców KTH wykorzystał Kostuch, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Jak się później okazało nie był to ostatni gol tej tercji. Stan meczu wyrównał Peter Valušiak, wykorzystując okres gry w przewadze swojej drużyny. Wynik remisowy, jednak ze wskazaniem na Krakowian.

Druga tercja był bodaj najsłabszą w wykonaniu KTH. Co prawda gole wpadały w ostatnich ośmiu minutach tercji, jednak były efektem wcześniejszych, zdecydowanych ataków „Pasów”. Trzy bramkową przewagę wypracowali hokeiści trzeciego ataku Cracovii. Raz do bramki trafił Dworak, dwukrotnie uczynił to Martynowski. Wcześniej w połowie tercji, Szymona Noworytę w bramce zastąpił Kryniczanin, Mateusz Kulig.

W trzeciej odsłonie trener Doboš przemeblował poszczególne piątki, ponadto nie grał już Rafał Żołnierczyk. Drugiego gola w meczu zaliczył Valušiak wykorzystując kombinacyjną akcję duetu Horný – Chabior. Wynik ustalił Sznotala, który nie dał szans w obronie Bartkowi Stepokurze. To właśnie bramkarz KTH, był najpewniejszym punktem gospodarzy, notując kolejny dobry występ przed własną publicznością. Po kontuzji na lodzie pojawił się Robert Brocławik, nadal nie grali Cieślicki i Dzięgiel.

Teraz przed zawodnikami z Krynicy Zdrój tygodniowa przerwa sparingowa. Kolejny test mecz zagrają w piątek 20 sierpnia, z Michalovcami.

KS KTH Krynica - ComArch Cracovia Kraków 3:6 (2:2, 0:3, 1:1)

3:6 Sznotala - D.Laszkiewicz 47:30

KS KTH Krynica-Zdrój: Stepokura - D.Kruczek, Ovšak (2); Horný, Kostecki, Valušiak (2) - Zieliński (2), Cizek; Buček (4), Szewczyk, M.Dubel - Tyczyński (2), Hoda; Żołnierczyk, Chabior, Zabawa oraz Pach, Brocławik.

ComArch Cracovia: S.Noworyta, (30:00 Kulig) - Wajda, Kłys (4); L.Laszkiewicz, Pasiut (2), D.Laszkiewicz (2) - Landowski, P.Noworyta; Łopuski, Biela, Piotrowski - Sznotala, Simka; Martynowski, Dvorak (2), Kostuch - Witowski, Kozak; Bryła, Rutkowski, Karcz

Kary: 12 - 10 min.
Sędziowali: S.Strózik oraz M.Syniawa i T.Przyborowski