Wyświetleń: 5671

Aksam Unia wygrywa z MHk 32 Liptovský Mikuláš

2010-08-13 22:47:46

W meczu sparingowym rozgrywanym na Słowacji, Aksam Unia Oświęcim pokonała spadkowiczów z Extraligi, MHk 32 Liptovský Mikuláš 3-2.

Trener Spisiak może być zadowolony z przygotowania kondycyjnego swojego zespołu. "Unici" w tym elemencie prezentowali się znacznie lepiej od rywali, którzy w końcówkach tercji nogi mieli jak z waty. - Ale to jeszcze nie było to - uśmiechał się Ladislav Spisiak. - Musimy dalej wytrwale pracować na treningach, a wtedy efekty będą jeszcze lepsze.

Słowacki szkoleniowiec nie musi martwić się także o obsadę bramki. Trzeba przyznać, że Krzysztof Zborowski i Przemysław Witek w ostatnich meczach nie zawodzą. - Mam dwóch świetnych golkiperów, ale sportowa rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodziała - powiedział nam po meczu 52-letni szkoleniowiec.

Od początku spotkania "Unici" zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Podopieczni Mariana Horvatha nacierali i w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Martin Koval dobrze przymierzył z nadgarstka, a Witkowi pozostało tylko wyciągnąć gumę z siatki. - Źle weszliśmy w mecz - wyjaśniał Ladislav Spisiak, trener Aksam Unii Oświęcim. - Rywal nas przycisnął i straciliśmy bramkę. Właściwy rytm złapaliśmy dopiero w 15. minucie - dodał.

Wtedy swoim hokejowym geniuszem błysnął Riha, który 30 metrowym podaniem wypuścił w bój Krajciego. 29-letni Słowak dograł wzdłuż bramki do Waldemara Klisiaka, ale temu doświadczonemu napastnikowi zabrakło szczęścia i precyzji. Więcej zimnej krwi w 29. minucie zachował Mariusz Jakubik, który zmienił lot krążka po strzale Adriana Kowalówki.

Oświęcimskiej bramki świetnie strzegł Przemysław Witek. 29-letni golkiper pewnie interweniował, a w wielu sytuacjach dopisywało mu także szczęście. W 45. minucie musiał jednak przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Po strzale Durnego pokiwał tylko głową.

Później sprawy w swoje ręce wziął Lukas Riha. 29-letni Czech poderwał kolegów do walki w najważniejszym momencie meczu i w 52. minucie zapalił czerwoną lampkę. Po kilkunastometrowym rajdzie znalazł się w sytuacji sam na sam z Matusem Palko i nie dał mu żadnych szans, posyłając krążek pomiędzy parkanami. - Cieszę się niezmiernie - uśmiechał się po meczu sympatyczny Czech, który po strzelonej bramce wymownie spojrzał w kierunku oświęcimskich kibiców. - To im dedykuje bramkę - zaznaczał.

Oświęcimianie poszli za ciosem i 53 sekundy później wyszli na prowadzenie. Modrzejewski wypatrzył Wojtarowicza, a ten nie dał żadnych szans Matusowi Palko. "Unici" utrzymali korzystny rezultat już do końcowej syreny, choć w końcówce trener Horvath ściągnął bramkarza, a w jego miejsce wprowadził do gry dodatkowego napastnika. Pod bramką Witka kotłowało się, ale oświęcimianie zażegnali zagrożenie.

Nie brakowało także brutalnych zagrań. Po brutalnym wejściu Tomasa Devecki Jakub Radwan padł jak rażony piorunem. Decyzja głównego arbitra mogła być tylko jedna - kara meczu.

- Rozegraliśmy dobry mecz. Nie popełnialiśmy wielu błędów, a jeśli jakiś się przytrafił, to Przemek Witek zdążył go naprawić. W naszym zespole był dzisiaj najlepszy - zaznaczał Ladislav Spisiak, trener oświęcimian. - Poza tym mieliśmy większą wolę zwycięstwa od rywali - dodał Lukas Riha.

MHk 32 Liptovsky Mikulas - Aksam Unia Oświęcim 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

1:0 Koval - Mravec, Petran (6:21, w przewadze)
1:1 Jakubik - Kowalówka, Wojtarowicz (28:25, w przewadze)
2:1 Durny - Listiak (44:19)
2:2 Riha - Krajci (51:55, w osłabieniu)
2:3 Wojtarowicz - Modrzejewski (52:48)

Lipt. Mikulas: Palko - Hyben, Listiak; Rohac, Pleva (2), Legersky - Kadlubiak, Devecka (5+20); Oravec, Bartik (2), Durny - Kokavec, Baca (2); Kadura (2), Kuric, Pajong - Petran (2), Fiala; Mravec, Koval, Budaj.
Trener:  Marian Horvath

Unia: Witek - Piekarski, Gallo (2); Riha, Klisiak, Krajci - A. Kowalówka, Cinalski (6); Wojtarowicz, Jakubik (2), Modrzejewski (4) - Gabryś (4), Połącarz; Sękowski, Stachura, Radwan - Wilczek, Krzemień (2); Piotrowicz, Bibrzycki, Adamus.