Wyświetleń: 5240

Grad goli i dwa hat-tricki w Krakowie

2015-09-13 22:17:11

Aż 9 goli zaaplikowali Zagłębiu Sosnowiec gracze Comarch Cracovii. Po trzy trafienia zanotowali Adam Domogała i Maciej Urbanowicz. Beniaminek jest jedyną drużyną, która jeszcze nie zdobyła w tym sezonie bramki.

Bohaterem spotkania był Adam Domogała, który zdobył trzy gole i dwie asysty. Były gracz 2. Bundesligi został wystawiony w drugim ataku za Kacpra Guzika i jak widać w pełni wykorzystał możliwość dłuższego pobytu na lodzie.

- O tym, że zagram w drugiej formacji dowiedziałem się na treningu w sobotę. Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Najbardziej cieszę się z pierwszej bramki, która jest moim premierowym trafieniem w Cracovii - powiedział strzelec trzech goli.

Comarch Cracovia dość długo nie potrafiła przebić się przez szczelne zasieki Zagłębia. Bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Michał Kieler, który wybronił kilka groźnych strzałów rywali. Przełamanie nastąpiło dopiero w 18. minucie: Na bramkę uderzał Peter Novajovský, bramkarz gości odbił krążek przed siebie, jednak przy dobitce Adama Domogały był już bezradny. Ten sam duet zdobył drugiego gola: Novajovský zagrał na prawo do Domogały, a ten kąśliwym strzałem z okolicy bulika podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Od tego momentu Comarch Cracovia wyraźnie złapała wiatr w żagle i kolejne gole były kwestią czasu. W 29. minucie tuż przed Michałem Kielerem znalazł się Petr Šinagl, jednak nie był w stanie umieścić krążka w siatce. Został za to sfaulowany przez Dawida Kruczka, który oprócz dwóch minut kary, otrzymał jeszcze dziesięć za niesportowe zachowanie. Po chwili było już 3:0 dla Cracovii: mocnym strzałem spod niebieskiej popisał się Novajovský, a Urbanowiczowi pozostało tylko przyłożyć kij i dopełnić formalności. W tej odsłonie do siatki trafił jeszcze Dziubiński, który ładnym strzałem po lodzie zakończył podanie Svitany.

Trzecia tercja to już całkowita dominacja "Pasów", zwieńczona aż 5 golami dla gospodarzy. Na listę strzelców wpisali się: Rompkowski, Kapica, Domogała oraz dwukrotnie Urbanowicz. Na uwagę zasługuje zwłaszcza to drugie trafienie byłego gracza JKH GKS Jastrzębie, kiedy gospodarze grali w liczebnym osłabieniu: Napastnik wjechał sam do tercji obronnej Zagłębia, zakręcił aż czterema zawodnikami gości i wpakował krążek do bramki.

- Jest to początek sezonu i dopiero się zgrywamy. Widać to w naszej grze, że tego zgrania jeszcze brakuje. Gra nie zawsze się klei, a krążek nie wędruje z kija na kij tak jakbyśmy tego chcieli. W Krakowie jest praktycznie nowa drużyna i mecze z takimi przeciwnikami pomagają nam się zgrać - skomentował Maciej Urbanowicz.

Mieczysław Nahunko, trener Zagłębia Sosnowiec: Cracovii za grę należą się same komplementy. Widać, że w piątek Polonia Bytom mocno podrażniła ambicje krakowian i dlatego spodziewaliśmy się, że krakowska drużyna będzie chciała pokazać się z lepszej strony przed własną publicznością. W pierwszej tercji stawiliśmy opór Cracovii, niestety później brakło już sił. Nasze cele są zupełnie inne niż gospodarzy, ale najbardziej martwi mnie, że po trzech kolejkach wciąż nie strzeliliśmy gola.

Rudolf Roháček, trener Comarch Cracovii: Najtrudniejsza była dla nas pierwsza tercja w której atakowaliśmy, ale Zagłębie było dobrze zorganizowane w obronie. W kolejnych odsłonach gościom brakowało szybkości, łapali kary, a my to wykorzystaliśmy i strzelaliśmy gole. Jestem zadowolony z wyniku i z gry na zero z tyłu.

Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 9:0 (1:0, 3:0, 5:0)
8:0 Damian Kapica - Damian Słaboń (50:21 5/4),
9:0 Adam Domogała - Grzegorz Pasiut, Maciej Urbanowicz (56:56).

Sędziowali: Przemysław Kępa - Robert Długi, Mateusz, Niżnik
Minuty karne: 2 - 28 (W tym kara 10 min. za niesportowe zachowanie dla Dawida Kruczka)
Widzów: ok.1000

Comarch Cracovia: Radziszewski (49:14 R. Kowalówka) - Rompkowski, Spady; Svitana, Dziubiński, Šinagl - Novajovský, Wajda; Urbanowicz, Pasiut, Domogała - Noworyta, M. Kruczek; Drzewiecki, Słaboń, Kapica - Dąbkowski, Maciejewski (2); Guzik, Wróbel, Kisielewski.
Trener: Rudolf Roháček

Zagłębie Sosnowiec: Kieler (43:25 Białek) - J. Jaskólski, Krawczyk (4); M. Kozłowski, T. Kozłowski, Wąsiński - A. Kowalówka (4), Horzelski (4); Jaros, Rutkowski, A. Jaskólski - D. Kruczek (12), Andrejkiw (4); Mikulczyk, Cherniadiew, Sikora - Kafel, Stojek, Gniewek.
Trener: Mieczysław Nahunko