Wyświetleń: 4342

Od fazy play-off wchodzą w życie przerwy reklamowe

2018-01-27 12:39:10

Zgodnie z zapowiedzią i konsultacjami z klubami Polska Hokej Liga wprowadza przerwy reklamowe tzw. „power breaki” od fazy play-off sezonu 2017/2018. Przerwy dotyczą również meczów pre play-off, zatem pierwsze „power breaki” w meczach ligowych na polskich lodowiskach będą miały miejsce 18 lutego.

Komunikat: Przerwy reklamowe – Power break

W rozgrywkach fazy play-off Polskiej Hokej Ligi 2017/2018 w każdej z tercji powinna być zarządzona jedna (1) przerwa reklamową, która trwać będzie 90 sekund. Przerwa ta jest obligatoryjna dla wszystkich rozgrywanych meczów w ramach fazy play of (również pre play – off).

Przerwę należy wykorzystać do konserwacji/dodatkowego czyszczenia lodu z nagromadzonego śniegu w okolicach boksów zawodniczych oraz pola bramkowego. Przerwa może nastąpić jedynie w momencie gry w równych składach liczebnych drużyn na lodzie (5x5;4x4;3x3). Punktem decydującym o możliwości odgwizdania przerwy jest sytuacja w danej chwili na lodzie – można przerwać w momencie nakładania kary, gdy drużyny grały w równych zestawieniach; nie można odgwizdać przerwy, jeśli drużyna A miała zawodnika w boksie kar, a przerwa w grze nastąpiła na skutek kary dla zawodnika drużyny B.

Przerwa następuje po gwizdku, gdy na zegarze minęła 10 minuta gry danej tercji.

Przerwy nie mogą mieć miejsca:

• po odgwizdaniu uwolnienia
• podczas rozgrywania „przewagi” przez drużynę
• po zdobyciu bramki
• jeśli gra została przerwana na skutek odgwizdania rzutu karnego

Przerwy nie są dozwolone podczas dogrywki.

Procedura:
• Koordynatorem przerwy będzie sędzia spiker.
• Po gwizdku, czerwona lampka zostanie zapalona przy ławce sędziów funkcyjnych.
Zapewnienie lampek/zastępczego systemu powierza się Klubom przy współpracy z TVP.
• Koordynator włączy stoper zaraz po gwizdku i zacznie odliczać czas.
• Sędzia liniowy umieści krążek na punkcie wznowień, gdzie po przerwie rozpocznie się gra. Zawodnicy udają się do boksów, sędziowie do koła sędziowskiego. Jeden z sędziów liniowych stoi pomiędzy boksami drużyn.
• Na 20 sekund do zakończenia przerwy koordynator ponownie da sygnał gwizdkiem, iż należy ustawiać się do wznowienia.
• Wznowienia powinno nastąpić po 90 sekundach przerwy.

Jeżeli gra będzie prowadzona bez przerw, nie zezwala się na przerwę reklamową w czasie ostatniej minuty pierwszej i drugiej tercji, a także ostatnich dwóch minut trzeciej tercji.

Bramkarze mogą podjechać do ławki swojego zespołu podczas przerwy reklamowej. Drużyny mogą dokonać zmian podczas przerwy reklamowej.