Wyświetleń: 5058

"GieKSa" umacnia się na drugim miejscu

2018-01-28 20:13:14

Hokeiści Tauronu GKS Katowice wywieźli cenne punkty z Jastoru pokonując JKH GKS Jastrzębie 3:2. Rzadziej bramkarza zatrudnili katowiczanie, ale byli o wiele skuteczniejsi od gospodarzy.

W premierowej odsłonie górniczych derbów więcej z gry mieli goście. To właśnie zespół z Katowic otworzył wynik, gdy w 12. minucie bramkę "od zakrystii" zdobył Jakub Grof. Jastrzębianie mogli wyrównać, gdy na ławce kar "odpoczywał" Bogusław Rąpała. Gospodarzom zabrakło jednak pomysłu na wykorzystanie przewagi. Odrabianie strat musieli odłożyć do drugiej tercji.

Tuż po przerwie katowiczanie poszli za ciosem i wykorzystali grę w przewadze (czterech na trzech). Już w 21. minucie Andrej Themar idealnie zagrał w stronę dalszego słupka, gdzie już czekał Jesse Rohtla. Mierzonym strzałem podwyższył na 2:0 dla GKS-u Katowice. Siedem minut później po raz trzeci trafił Radosław Sawicki i sytuacja miejscowych była coraz trudniejsza.

Ekipa znad czeskiej granicy nie miała jednak zamiaru odpuszczać. W 34. minucie Jakub Kubesz popisał się długim podaniem do Łukasza Nalewajki, a kapitan JKH dynamicznie wjechał do tercji rywala i poczekał na lepiej ustawionych kolegów z ataku. Strzałem bez przyjęcia pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Dominik Nahunko, który jeszcze nie tak dawno grał w Katowicach.

W 54. minucie po akcji Tomasza Kominka prowadzenie gości zmniejszył Tomasz Kulas. W serca jastrzębskich kibiców i hokeistów odżyła nadzieja na korzystny rezultat. W samej końcówce rękę do gospodarzy wyciągnął jeszcze Jesse Rohtla, który zarobił karę. Mimo heroicznej walki do samego końca jastrzębianie nic już więcej nie wskórali i trzy punkty pojechały do Katowic. W następnym meczu hokeiści JKH zagrają w Gdańsku z Automatyką, a ten mecz już w najbliższy wtorek.

JKH GKS Jastrzębie - Tauron KH GKS Katowice 2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
0:1 Jakub Grof (11:26)
0:2 Jesse Rohtla - Martin Čakajík, Andrej Themár (21:54, 5/4)
0:3 Radosław Sawicki - Patryk Krężołek, Patryk Wronka (28:31)
1:3 Dominik Nahunko - Jakub Kubeš, Łukasz Nalewajka (33:03)
2:3 Tomasz Kulas - Radosław Nalewajka, Tomáš Komínek (53:08)

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (główny) - Michał Kogut, Sławomir Szachniewicz (liniowi)
Minuty karne: 10-18
Strzały: 35-22
Widzów: 650

JKH: Raszka (Fučík - n/g)  – Michałowski, Jankovič (2); Laszkiewicz (4), Jarosz, Ł. Nalewajka – Lukáčik, Homer; Komínek (2), Kulas, Bordowski – Kubeš, Gimiński; R. Nalewajka, Wróbel, Nahunko – Bigos, Matusik; Świerski, Paś, Bryk.
Trener: Robert Kalaber.