Wyświetleń: 2180

Gościński: Trzeba się skupić na następnym spotkaniu

2019-02-17 13:00:22

GKS Tychy w ćwierćfinałowej rywalizacji z MH Automatyką Gdańsk prowadzi 1:0. Tyszanie wygrali na własnym lodzie 5:0, a ich zwycięstwo przypieczętował po przepięknej koronkowej akcji przypieczętował Mateusz Gościński.

Drużyna trójkolorowych bardzo dobrze weszła w mecz, strzelając bramkę w już 32. sekundzie spotkania. Pierwsza tercja nie wyglądała jednak najlepiej, jednak tyszanie lepiej zaprezentowali się w kolejnych dwóch odsłonach.

Przeważaliśmy przez cały mecz. Byliśmy lepszym zespołem, drużyna gości nastawiła się na grę z kontry. Cały zespół ciężko pracował na dobry start w play-offach. Trzeba o tym meczu zapomnieć i skupić się na następnym meczu w Gdańsku – stwierdził zawodnik mistrza Polski.

Od ostatniego meczu o stawkę minęło sporo czasu. Dla zawodników był to czas przygotowania się przed najważniejszym okresie w sezonie, jaką niewątpliwie jest faza play-off.

Trzy tygodnie to długa przerwa. Musimy się teraz skupić nad rzeczami, które trzeba poprawić. Do wygrania pozostało jedenaście meczów – powiedział 22-letni napastnik

Przed mistrzami Polski wyjazd do Gdańska, gdzie odbędzie się kolejny mecz fazy play-off. Warto zaznaczyć, iż gdańszczanie są bardzo groźni przed własną publicznością.

Gdańsk to bardzo ciężki teren. Tam na pewno rywale będą grali wysokim pressingiem. Jeśli utrzymamy obecną formę to powinniśmy ten mecz wygrać – podsumował Mateusz Gościński.