Wyświetleń: 6755

Udany weekend "polskiego" Powassan Dragons w lidze GMHL

2010-09-28 16:55:41

Polacy występujący w kanadyjskim Powassan, który gra w lidze GMHL po 4 porażkach z rzędu mogą się cieszyć z pierwszych dwóch wygranych.

W 13 zespołowej lidze GMHL Powassan po rozegraniu 6 kolejek zajmuje aktualnie 8 miejsce. Sezon ligowy Powasaan rozpoczęło od meczu z Eliot Lake, który w ubiegłym sezonie wygrał sezon zasadniczy. „Polski” zespół przegrał ten pojedynek 3:9. Asystę w tym meczu przy pierwszym golu dla Powassan zaliczył Bartłomiej Bychawski. Mecz w bramce rozpoczął Bojanowski, ale w 4 min. został zmieniony przez Niesłuchowskiego.

Drugi mecz kanadyjski zespół Powassan zagrał z drużyną Sturgeon Falls, który również przegrał tyle, że tym razem 2:5.

Trzeci mecz Powassan kończy trzecią porażką. Tym razem silniejszym jest drużyna vice mistrza ligi z zeszłego sezonu South Muskoka. Powassan przegrało 9:5. Kiedyś seria porażek musiała się skończyć, ale nie nastąpiło to jeszcze w 4 meczu, na który Powassan udało się do Jamestown, tyle, że bez Polaków, którzy nie dostali wiz. W Jamestown klub Polaków przegrał 2:11.

W końcu w 5 meczu z Toronto, Polacy dali o sobie znać. Toronto jak na razie zamyka tabelę toteż wygrana przyszła dość łatwo, ale na każde zwycięstwo sobie trzeba zapracować. Bramki Powassan bronił Bojanowski. a wynik meczu otworzył w 5 min. Adam Piorun z podania Filipa Komorskiego. Z kolei w 11 min. przy strzale na 2:0 Erica Langforda asystowali Adam Piorun i Bartek Bychawski. Przy trzecim golu asystę zaliczył Maciej Rompkowski. Po I tercji wygranej 3:0, Powassan w II tercji wygrało tylko 3:2 a dwa gole zdobył Bychawski i jednego Krzysztof Kantor. Trzecia tercja była bez goli i tym samym Powassan wygrało swój pierwszy mecz w lidze 6:2.

Maraton weekendowych meczy ułożył się tak, że dzień po meczu Powassan z Jamestown miał mecz z Toronto, a w następny dzień po meczu z Toronto rozgrywał mecz z Algoma Avalanche.

Mecz z Algomą rozstrzygnął się już praktycznie w I tercji, którą Powassan wygrało 6:0. Pierwszego gola zdobył Eric Langford w 4 min. po podaniu m.in. Filipa Komorskiego. Nie minęło pół minuty, gdy Paweł Wądra podwyższył na 2:0 a asystentami tego gola byli Mariusz Gurazda i Krzysztof Kantor. Po kolejnych 15 sekundach na tablicy wyników było już, 3:0 gdy Paweł Wądra znów pokonał bramkarza Algomy.  W 8 min. w rolę podającego wcielił się Mateusz Bober a w 10 min. swoją bramkę zdobył Maciej Rompkowski który też później przy 6 golu dla swej drużyny zaliczył asystę.

W drugiej tercji Powassan zdobyło tylko jednego gola, ale asystę przy niemu zaliczył Mateusz Bober. Trzecią tercję kanadyjski zespół, w którym gra 10 Polaków, przegrał, 2:1 ale asystę przy bramce udało się zapisać Pawłowi Wądra.

- W miniony piątek przegraliśmy z drużyną Jamestown z USA 11-2 lecz żaden z Polaków nie grał z powodu problemów z wizami.  W sobotę wygraliśmy z drużyną z Toronto 6-2.  W tym meczu wystąpili wszyscy Polacy. W niedziele graliśmy u siebie z Algoma Avalanche i wygraliśmy 8-3, broniłem cały mecz, miałem 35 strzałów z tego 3 wpadły do siatki. Broniło się dobrze i mam nadzieje, że z meczu na mecz będę miał coraz większą formę.  Myślę, że ten weekend możemy zaliczyć do udanych, zdobyliśmy pierwsze punkty, dzięki którym znajdujemy się na 8 pozycji w tabeli. Każdy z Polaków zagrał w ten weekend bardzo dobrze. Następny mecz odbędzie się u nas w sobotę z drużyną z Jamestown. Chciałbym jeszcze dodać, że gratuluje MMKS-owi wygranej z Sanokiem – zakończył wypowiedź bramkarz, Powassan a wychowanek MMKS Bartłomiej Niesłuchowski.

W Kanadzie w zespole Powassan Dragons (liga GMHL – Junior A) oprócz Bartłomieja Niesłuchowskiego przebywają Mateusz Bober z Krynicy, Adam Piorun z Tych, który przez ostatnie 2 sezony grał w Nowym Targu, Krzysztof Kantor, Maciej Rompkowski – obydwaj z Gdańska, Mariusz Gurazda z GKS-u Tychy, Paweł Wądra z Oświęcimia, Krzysztof Bojanowski z Torunia, Filip Komorski z Warszawy i Bartek Bychawski z Opola.