Puchar Spenglera na półmetku
Połowa rozgrywek w tegorocznych rozgrywkach o Puchar Spenglera już za nami. Wczoraj w Davos zakończyła się faza grupowa turnieju. Bezpośrednio do półfinałów awansowała Kanada oraz HC Steel Vitkovice. Pozostałych półfinalistów wyłonią dzisiejsze dwa spotkania – gospodarze zagrają z Saławatem Jułajewem Ufa, a Adler Mannheim zmierzy się z HC Fribourg-Gottéron.
HC Vítkovice Steel - Saławat Jułajew Ufa 4:5 d. (2:1, 2:2, 0:1, 0:1)
1:0 - 06.17 Rudolf Huna (Svacina, Roman)
2:0 - 10.00 Rudolf Huna(2) (Kucsera, Roman)
2:1 - 14.40 Siergiej Zinowjew (Chłystow, Fiłatow)
3:1 - 21.12 Ondrej Roman (Svacina, Huna)
3:2 - 23.56 Igor Mirnow (Musatow)
4:2 - 26.43 Vladimir Svacina (Szturc)
4:3 - 34.09 Siergiej Zinowjew (2) (Chłystow)
4:4 - 40.36 Nikita Fiłatow (Chłystow)
4:5 - 60.12 Kiriłł Kolcow (Pihlström, Kajgorodow)
Kary: 6x2 - 3x2
Strzały: 25-33
Widzów: 6504
Vítkovice: Málek (Šindelář) - Barinka, Wellinger, Sloboda, Kudělka, Malík, Stehlík, Voráček, Kovář - Káňa, Húževka, Burger - Svačina, Huna, Roman - Klimek, Kucsera, Bartánus - Walker, Szturc, Kolouch
Salavat: Tarkki (Tarasow) - Proszkin, Gurkin, Zubariew, Kolcow, Blaťák, Koniew, Szułakow, Baranka - Fiłatow, Chłystow, Zinowjew - Mirnow, Pihlström, Kajgorodow - Trubaczow, Switow, Pankow - Musatow, Stiepanow, Głuchow
HC Davos - Team Canada 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
0:1 - 09.16 John Tavares (Spezza, Gagner) PP1
0:2 - 10.01 Ryan Smyth (Williams, Seguin)
0:3 - 25.02 Byron Ritchie (Kinrade, Holden) SH1
0:4 - 32.23 Byron Ritchie(2) (Roche) PP1
0:5 - 54.01 Jason Williams (Duchene)
Kary: 8x2 - 5x2
Strzały: 25-41
Widzów: 6504
Davos: Berra (Genoni) - Ramholt, Diaz, Marha, Grossmann, Forster, Joggi, Back, Schneeberger - Thornton, Kane, Brunner - Tatíček, Eriksson, Sýkora - Wieser, von Arx, Burgler - Hofmann, Sciaroni, Steinmann
Canada: Dubnyk (Bernier) - Noreau, Colaiacovo, Demers, Walser, Kinrade, Roche, Barker, Dupont - Spezza, Tavares, Gagner - Bergeron, Seguin, Smyth - Duchene, Micfliker, Williams - Holden, Pouliot, Ritchie
HC Fribourg-Gottéron - HC Vítkovice Steel 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
0:1 - 08.50 Roman Szturc (Hruska, Malik)
0:2 - 21.45 Rudolf Huna
1:2 - 44.39 Julien Sprunger (Bykov)
Kary: 4x2 - 6x2
Strzały: 39-17
Widzów: 6504
Fribourg: Schneider (Conz) - Birbaum, Ngoy, Abplanalp, Kwiatkowski, Heins, Schilt, Gervais - Brugger, Gamache, Dube - Talbot, Hornqvist, Desharnais - Hasani, Sprunger, Bykov - Mauldin, Cadieux, Knoepfli
Vítkovice: Šindelář (Málek) - Barinka, Wellinger, Sloboda, Kudělka, Malík, Stehlík, Rehák, Kovář - Húževka, Klimek, Burger - Svačina, Huna, Roman - Káňa, Hruška, Szturc - Walker, Šedivý, Kucsera
Adler Mannheim - HC Davos 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)
1:0 - 03.18 Dennis Seidenberg
2:0 - 23.11 Florian Kettemer (Glumac)
2:1 - 24.15 Enzo Corvi (Thornton)
2:2 - 28.45 Dino Wieser (Back, Steinmann) PP1
2:3 - 31.14 Dino Wieser(2)
2:4 - 40.54 Loui Eriksson (Taticek, Sykora)
2:5 - 48.28 Gregory Hofmann (Sykora, Forster)
2:6 - 50.07 Santeri Alatalo (Thornton)
Kary: 1x2 - 1x2
Strzały: 34-34
Widzów: 6504
Davos: Genoni - Forster, Joggi, Grossmann, Alatalo, Back, Schneeberger, Ramholt, Marha - Hofmann, Von Arx, Sýkora - Tatíček, Eriksson, Kane - Sciaroni, Steinmann, Wieser - Ryser, Thornton, Corvi
Mannheim: Endras - D. Seidenberg, Sifers, Wagner, Bittner, Mauer, Sbisa, Glumac, Kettemer - M. Goc, Pominville, Bonino - MacDonald, Mitchell, Y. Seidenberg - Lehoux, Plachta, Mauer - N. Goc, El-Sayed, Kink
Tabele po fazie grupowej:
Grupa Cattiniego
Lp. | Drużyna | GP | W | OTW | OTL | L | GS:GA | TP |
1 | Team Canada | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6:2 | 4 |
2 | HC Davos | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6:7 | 3 |
3 | Adler Mannheim | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4:7 | 2 |
Grupa Torrianiego
Lp. | Drużyna | GP | W | OTW | OTL | L | GS:GA | TP |
1 | HC Vítkovice | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6:6 | 4 |
2 | Fribourg-Gottéron | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6:3 | 3 |
3 | Slavat Yulaev Ufa | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6:9 | 2 |
Komentarze