Wyświetleń: 3613

ZIO 2014: Bez niespodzianki

2014-02-13 13:18:58

Finowie od zwycięstwa rozpoczęli swoją przygodę z Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. Podopieczni Erkki Westerlunda pokonali Austrię 8:4.

Finowie w pierwszych minutach spotkania myślami byli jeszcze chyba w swoich łóżkach. Austriacy nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i zaaplikowali mu pierwszą bramkę już w 31. sekundzie spotkania. Raffl podał zza bramki do Grabnera, który mocnym uderzeniem pokonał Raska. Finowie w miarę szybko wyrównali za sprawą Granlunda, ale 10. minucie spotkania Austria ponownie znalazła się na prowadzeniu. Hundertpfund dosyć szczęśliwie wpakował krążek do bramki Suomi, obijając jednego z fińskich obrońców.

Potem jednak Finowie wzięli się do roboty – wyrównanie Lepisto i dwie bramki w ostatniej minucie pierwszej tercji spotkania. Wpierw Maatta pięknym uderzeniem spod niebieskiej pokonał Starkbauma, a kilka sekund później kolejne trafienie dołożył Immonen. Warto zaznaczyć, że dla Maatty, który ma zaledwie 19-lat była to pierwsza bramka w seniorskiej reprezentacji Finlandii.

Finowie na początku drugiej odsłony skutecznie wybili Austriakom myśl o odrabianiu strat. Wszystko za sprawą Jussiego Jokinena, który na raty pokonał Starkbauma i podwyższył prowadzenie Suomi na 5:2. Potem kolejne trafienia notowali jeszcze Kontiola, Immonen oraz Granlund. W trzeciej tercji Raska dwukrotnie pokonał jeszcze Grabner, który na pocieszenie zaliczył hat-tricka w swoim olimpijskim debiucie.

7:3 - Immonen - Barkow, Vatanen (51:25, 5/4),
7:4 - Grabner - Tratting, Lebler (54:22)
8:4 - Granlund - Timonen, Vatanen (58:25, 5/4)

Sędziowali: Daniel Piechaczek (Niemcy), Ian Walsh (USA) - Tommy George (USA), Brad Kovachik (Kanada)
Kary: Finlandia - 4 minuty, Austria - 10 minut.
Strzały: 52 - 20.
Widzów: 5664.

Finlandia: Rask (Lehtonen) – Timonen, Vatanen, Määttä, Salo, Lepistö, Hietanen, Väänänen, Kukkonen – Selänne, Barkov, Granlund – O. Jokinen, Ruutu, Korpikovski – Kontiola, J. Jokinen, Aaltonen – Lehterä, Immonen, Komarov. Trener: Erkka Westerlund

Austria: Starkbaum (Swette) – Trattnig, Lakos, Ulmer, Pock, Unterluggauer, F. Iberer, Altmann, Lukas – Koch, Vanek, Stezinger – M. Raffl, Grabner, Lebler – T. Raffl, Nodl, Hundertpfund – Oberkofler, Latusa, Welser. Trener: Emanuel Viveiros