Wyświetleń: 3716

ZIO 2014: Spokojne otwarcie Kanadyjczyków

2014-02-13 20:21:47

Kanada w swoim pierwszym spotkaniu w Soczi pokonała Norwegię 3:1. Zawodnicy spod znaku "Klonowego Liścia" spokojnie rozpoczęli olimpijskie zmagania w Soczi.

Kanadyjczom w pierwszej tercji grało się niezwykle ciężko. Jedni z głównych faworytów do złota w Soczi nie spodziewali się takiego oporu ze strony Norwegów, którzy w defensywie prezentowali się naprawdę solidnie. „Niedźwiedzie Polarne” postawiły głównie na grę z kontrataków i stworzyły sobie przynajmniej kilka dobrych sytuacji pod bramką Price’a. Zawodnicy spod znaku „Klonowego Liścia” nie zdołali nawet wykorzystać gry w przewadze i po 20. minutach niezbyt ciekawej gry mieliśmy bezbramkowy remis.

Worek z bramkami rozwiązał dopiero w 27. minucie spotkania Weber. Zawodnik Nashville Predators otrzymał dobre podanie od Keitha i fantastycznym strzałem spod niebieskiej przełamał Haugena. Kolejna bramka dla „Klonowego Liścia” padła niespełna dziesięć minut później. Tym razem zdobył ją Benn, który precyzyjnym uderzeniem ze środka pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi norweskiej reprezentacji.

Po 40. minutach gry prowadzenie Kanady mogło być znacznie wyższe. Zawodnicy spod znaku „Klonowego Liścia” marnowali jednak szereg dobrych sytuacji strzeleckich i dodatkowo łapali kary, które utrudniały im grę w ofensywie. Ze smakiem musiał obejść się Crosby, który kilkukrotnie, bez pożądanego efektu próbował wcisnąć gumę do siatki Norwegii.

Na początku trzeciej tercji Norwegia poderwała się do walki i zdobyła bramkę kontaktową podczas gry w przewadze. Z okolic linii niebieskiej strzelał Mathis Olimb, tor lotu krążka po drodze zmienił Thoresen i było 2:1.

Kanadyjczycy na bramkę Thoresena odpowiedzieli niemal błyskawicznie. W 42. minucie Doughty z dziecinną łatwością przebił się pod bramkę Haugena i z najbliższej odległości pokonał norweskiego golkipera. Wynik do końcowej syreny nie uległ już zmianie i w ostatecznym rozrachunku Kanadyjczycy pokonali Norwegów 3:1.

Kanada – Norwegia 3:1 (0:0;2:0;1:1)

1:0 – Weber – Keith, Bergeron (26:20)

2:0 – Benn – Bergeron, Doughty (35:19)

2:1 – Thoresen - M. Olimb (40:22)

3:1 – Doughty – Getzlaf, Marleau (41:47)

Kanada: Price (Luongo) – Keith, Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Hamhuis – Kunitz, Crosby, Carter – Marleau, Getzlaf, Perry – Sharp, Toews, Nash – Tavares, Benn, St-Louis, Bergeron.

Norwegia: Haugen (Volden) – Holos, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Solberg, Odegaard – Zuccarello, K.A.Olimb, Thoresen – Ask, M. Olimb, Rosseli Olsen – Skroder, Roymark, Forsberg – Hansen, Olden, Dahlstrom, Lystad Jacobsen.

Sędziowali: M. Leggo (USA), M. Vinnerborg (SWE) – A. McElman (USA), CH. Woodworth (USA).

Kary: 10 - 6 min.