Wyświetleń: 3304

Aron Chmielewski z asystą

2014-12-03 20:17:11

Kolejny punkt w rozgrywkach czeskiej 1. Ligi zdobył Aron Chmielewski. Tym razem Polak zanotował asystę, ale drużyna AZ Hawierzów, w której występuje zjeżdżała z lodu pokonana.

Chmielewski ostatnio dość regularnie punktuje na drugim poziomie rozgrywkowym w Czechach. W poniedziałek strzelił dwa gole w meczu z "Rycerzami" z Kladna, a dziś do swojego dorobku punktowego dołożył asystę w spotkaniu z SK Kadaň. W 28. minucie meczu 31. kolejki 1. Ligi podczas gry hawierzowskiej ekipy w podwójnej przewadze polski napastnik podawał do Ondřeja Šediviego, który mocnym strzałem spod linii niebieskiej dał zespołowi AZ prowadzenie 1:0. 25-letni Šedivý podobnie jak Chmielewski jest do Hawierzowa odsyłany, by grać częściej z klubu ekstraklasy, tyle że nie z Oceláři Trzyniec, a z HC Vítkovice Ostrawa.

Dla Arona Chmielewskiego dzisiejsza asysta była siódmą w obecnym sezonie 1. Ligi. W 16 spotkaniach tych rozgrywek napastnik reprezentacji Polski, który wczoraj otrzymał od trenera Jacka Płachty powołanie na towarzyskie mecze z Włochami, strzelił także 7 goli. Dzisiaj jednak jego asysta nie pozwoliła podopiecznym Jana Daněčka odnieść zwycięstwa. Zespół AZ prowadził do 52. minuty, ale wówczas do remisu doprowadził Słowak Martin Šagát wybrany w 2003 roku w drafcie NHL przez Toronto Maple Leafs, a w końcówce ostatnie słowo także należało do graczy z Kadaňa. W 58. minucie zwycięską bramkę zdobył obrońca Jakub Trefný. W końcówce nawet zdjęcie z bramki przez trenera Daněčka jego syna Lukáša nie doprowadziło do remisu.

AZ Hawierzów przegrywając dziś z SK Kadaň stracił na rzecz tego zespołu piąte miejsce w tabeli 1. Ligi. Po 31 spotkaniach drużyna, w której występuje Chmielewski jest siódma i ma na koncie 53 punkty, podczas gdy jej dzisiejsi rywale zgromadzili o dwa "oczka" więcej. W sobotę w kolejnym meczu "AZet" zmierzy się na wyjeździe z zajmującym w 14-zespołowej tabeli 11. miejsce zespołem HC Most.

AZ Hawierzów 2010 - SK Kadaň 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
1:0 Šedivý - Chmielewski - Loskot 27:17 (w podwójnej przewadze)
1:1 Šagát - Sikora - Opalek 51:41
1:2 Trefný - Kadlec 57:53
Strzały: 28-29.
Minuty kar: 6-10.
Widzów: 1 750.