Wyświetleń: 4562

Chmielewski trafił z karnego

2015-08-14 21:07:28

Aron Chmielewski wykorzystał rzut karny w meczu Oceláři Trzyniec z HC Vítkovice Ostrawa kończącym turniej Steel Cup w Trzyńcu. Zespół Polaka odniósł zwycięstwo i zajął drugie miejsce w całej imprezie.

Chmielewski grał na turnieju w trzynieckiej WERK Arenie w pierwszym ataku ekipy Oceláři razem z byłym graczem Florida Panthers Kamilem Krepsem i Erikiem Hrňą. Dziś w meczu z HC Vítkovice Ostrawa przy remisie 2:2 po 65 minutach gry o wyniku decydowały rzuty karne. Reprezentant Polski strzelał karnego jako pierwszy i strzałem z backhandu pokonał stojącego w bramce rywali Pavela Kantora pozyskanego w przerwie letniej z HK Hradec Králové. W drugiej rundzie karnych wyrównał Roman Szturc, ale ostatnie słowo należało do drużyny z Trzyńca. Zwycięstwo dał jej również strzałem z backhandu Jiří Polanský.

Ten ostatni w 34. minucie zdobył także gola z gry, podobnie jak nieco ponad minutę wcześniej Martin Adamský. Ich trafienia były odpowiedzią na gola Szturca, który w 21. minucie dał prowadzenie drużynie z Ostrawy. Niewiele brakowało, by gospodarze turnieju wygrali bez potrzeby wykonywania rzutów karnych, ale na zaledwie 24 sekundy przed końcem trzeciej tercji do dogrywki celnym strzałem doprowadził doświadczony 38-letni Jiří Burger.

Wygrana 3:2 pozwoliła drużynie z Trzyńca zająć drugie miejsce w turnieju rozgrywanym przed własną publicznością. Już po dwóch dniach imprezy zwycięstwo w niej zapewniła sobie drużyna Torpieda Niżny Nowogród, która pokonała najpierw Oceláři 4:3, następnie HC Vítkovice 5:2, a dziś przypieczętowała swój sukces zwycięstwem nad słowackim HC Koszyce 4:3 po rzutach karnych. Zespół z Trzyńca oprócz porażki z Torpiedem i zwycięstwa nad derbowym rywalem z Ostrawy wygrał także z gośćmi ze Słowacji 4:2.

Dla drużyny Arona Chmielewskiego dzisiejsze spotkanie było ostatnim sparingiem przed czwartkową inauguracją rozgrywek Hokejowej Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Czech zaczną je wyjazdową konfrontacją z mistrzem Norwegii Stavanger Oilers, któremu przed rokiem niespodziewanie ulegli przed własną publicznością 4:5.