Wyświetleń: 3802

EUHL: Wyniki sprawą drugorzędną

2016-02-16 22:54:22

Nie wiedzie się ostatnimi czasy w rozgrywkach Uniwersyteckiej Ligi EUHL reprezentantom PPWSZ Podhale Nowy Targ. Nowotarżanie przegrali już czwarty mecz z rzędu. Tym razem we własnej hali ulegli w rzutach karnych drużynie z Pilzna.

Spokojnie. My mamy swoje cele. Wyniki na dzisiaj są sprawą drugorzędną. Dla mnie najważniejszy jest postęp tych chłopaków, a ja go dostrzegam – uspokaja szkoleniowiec PPWSZ Podhala, Andriej Parfionow.

Po 60 minutach meczu z Akademią z Pilzna, wynik był remisowy 1:1. Mimo małej ilości bramek, mecz mógł się podobać. Sporo działo się na tafli. Mecz prowadzony był w dobrym tempie. Mało było przerw w grze. Dużo sytuacji bramkowych z obu stron. Mankamentem obu drużyn była skuteczność. Z drugiej strony trzeba docenić bramkarzy. Obaj byli świetnie dysponowani. Szczególnie Rusian Popov, strzegący bramki Podhala, był jego podporą. Szczególnie w drugiej tercji skutecznie odpierał ataki rywala.

Pierwszy gol w meczu padł sekundę przed końcem drugiej tercji. Prowadzenie gospodarzom dał Maksym Kondraszow, który upadając na lód zdołał jeszcze oddać skuteczny strzał. Goście wyrównali w 53 min po kontrataku i trafieniu Vaclava Povilki.

W karnych 2:0 zwyciężyli Czesi. - Nie mam pretensji do zespołu. Uważam że zagrali dobry mecz. Przede wszystkim realizowali to o co ich prosiłem, to nad czym pracujemy na treningach. Generalnie to było wyrównane spotkanie. Myślę, że wynik remisowy po 60 minutach jest sprawiedliwy. Karne to loteria. Oba zespoły miału sporo szans aby przechylić szalę zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. W głównej roli byli w tym meczu bramkarze – ocenił rosyjski szkoleniowiec PPWSZ.

PPWSZ Podhale – ACA Pilzno 1:2 po karnych (0:0, 1:0, 0:1)
Bramki: 1:0 Kondraszow 40, 1:1 Polivka 53. Decydujący rzut karny: Franek. Sędziował Przemysław Kępa. Kary: 20 – 4 min.
Podhale: Popov – Latiuk, Katin, Ugłov, Paramanow, Kondraszow – Polinin, Koszetkov, Alimov, Baszirow, Kurbatow – Michalski, Panczakiewicz, Zajcew, Siuty, Maksimowicz oraz Habura, Woropaj.