Wyświetleń: 3874

5 goli w 8 i pół minuty Odrobnego

2016-03-01 23:04:48

5 goli w 8 i pół minuty wpuścił dziś w meczu o utrzymanie we francuskiej ekstraklasie Przemysław Odrobny. Drużyna Polaka później po niesamowitym pościgu dogoniła rywali, ale ostatecznie zjeżdżała z lodu pokonana.

Zespół Odrobnego Pingouins de Morzine-Avoriaz-Les Gets podejmował dziś w grupie walczącej o utrzymanie w Ligue Magnus Chamois de Chamonix. Co prawda już w 2. minucie po golu Numy Bessona objął prowadzenie, ale później przyszła seria bramek gości. W odstępie 8 minut i 28 sekund aż pięciokrotnie pokonali oni Przemysława Odrobnego. Kolejno trafiali: Ilpo Salmivirta, dwukrotnie Matthias Terrier, Henric Andersén oraz Riku Silvennoinen. Trzy z tych pięciu goli padły, gdy zespół z Chamonix grał w przewadze, w tym bramka Anderséna w podwójnej.

Trener "Pingwinów" Miroslav Fryčer już po dwóch pierwszych golach straconych w odstępie 39 sekund poprosił o przerwę, ale nie pomogło to jego zespołowi. Gdy w 12. minucie Odrobny skapitulował po raz piąty i zrobiło się 1:5, były szkoleniowiec KH Sanok zdjął z bramki reprezentanta Polski i wpuścił między słupki debiutującego w ekstraklasie 20-latka Jérémy'ego Ravę, który przez cały sezon oglądał grę Odrobnego z boksu.

Rava spisał się dobrze i do końca pierwszej tercji nie wpuścił gola, broniąc 5 strzałów, ale od początku drugiej odsłony
Fryčer wolał znów postawić na Odrobnego. A gospodarze zabrali się do pościgu za rywalami. Zaczął jeszcze w pierwszej części meczu Julien Laplace, w drugiej tercji dzięki gradowi kar rywali Peter Holečko i Ryan Kinasewich trafili w podwójnych przewagach, aż wreszcie w 58. minucie Raphaël Corriveau doprowadził do remisu 5:5 i dokończył wspaniały pościg miejscowych. Zabrakło jednak zadania decydującego ciosu. W 6. minucie dogrywki bowiem doświadczony Arnaud Hascoët pokonał Odrobnego i to goście wygrali 6:5.

Polski bramkarz obronił dziś 36 z 42 strzałów rywali. W 14 meczach zaliczanych do klasyfikacji grupy walczącej o utrzymanie w Ligue Magnus (10 w sezonie zasadniczym + 4 w play-out) Odrobny broni ze skutecznością 89,7 % i średnio wpuszcza 3,64 gola na mecz.

Drużyna
Pingouins de Morzine-Avoriaz-Les Gets z 18 punktami zajmuje w tabeli grupy grającej o utrzymanie czwarte miejsce z przewagą 3 "oczek" nad dwoma ostatnimi pozycjami, które oznaczają bezpośredni spadek. Jeśli Odrobny i jego koledzy pozostaną na czwartej pozycji, to o prawo gry w zmniejszonej Ligue Magnus w przyszłym sezonie będą musieli rywalizować w barażu z mistrzem drugiej ligi. W najbliższą sobotę czeka ich niezwykle ważny mecz wyjazdowy z zajmującymi miejsce tuż za nimi Ducs de Dijon.