Wyświetleń: 5260

Pasiut z golem i asystą w meczu na szczycie (ZOBACZ WIDEO)

2016-11-24 19:30:53

Grzegorz Pasiut strzelił gola i zaliczył asystę w meczu na szczycie białoruskiej Extraligi. Nioman Grodno z Polakiem w składzie został nowym liderem tabeli.

Nioman jest ostatnio w fantastycznej dyspozycji. Już prawie od dwóch miesięcy nie poniósł w lidze porażki. Dziś przed własną publicznością czekał go najtrudniejszy test, bo do Grodna przyjechał mistrz kraju i dotychczasowy lider tabeli Junost Mińsk. To gospodarze okazali się jednak lepsi i wygrali 5:3. Podopieczni Siegieja Puszkowa już w 18. minucie prowadzili 4:0. Niewiele jednak brakowało, by rywale odrobili całość strat. Udało im się strzelić 3 gole, ale gdy wycofali bramkarza, w ostatniej minucie Siarhiej Malawka trafił do pustej bramki i ustalił wynik.

Grzegorz Pasiut do tego zwycięstwa przyczynił się asystą i golem. Najpierw, już w 46. sekundzie asystował, gdy prowadzenie 1:0 dał miejscowym Rosjanin Siergiej Dorofiejew. A w 7. minucie Polak sam pokonał stojącego w bramce rywali Aleksandra Trianiczewa, który już w 6. minucie zmienił między słupkami nominalnie pierwszego bramkarza Junosti Źmiciera Miłczakaua. Oprócz Pasiuta, Dorofiejewa i S. Malawki gole dla Niomana strzelali: Pawieł Bojarczuk i Nikita Riemiezau. Gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził nawet fakt, że nie wykorzystali żadnej z aż 10 okazji do gry w przewadze.

Napastnik reprezentacji Polski wystąpił w trzecim ataku swojego zespołu z Arciomem Kisłym i Janne Laakkonenem. Oddał 4 strzały na bramkę i zaliczył +2 w kategorii +/-. Po 21 meczach ligowych ma na koncie 9 goli i 19 asyst. 28 punktów daje mu czwarte miejsce w klasyfikacji punktowej całej ligi. W +/- z dorobkiem +27 jest w lidze drugi, tylko za Dorofiejewem.

Dzisiejsze zwycięstwo jest dla drużyny z Grodna 13. z rzędu w rywalizacji ligowej. Przed własną publicznością odniosła ona w tym sezonie komplet 10 wygranych. Dzięki pokonaniu mistrza kraju z 54 punktami awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Junost traci jednak tylko 1 "oczko", a ma do rozegrania o jedno spotkanie więcej. Nioman pojutrze zakończy pierwszą część sezonu podejmując Szachciora Soligorsk.

Nioman Grodno - Junost Mińsk 5:3 (4:1, 0:0, 1:2)
1:0 Dorofiejew - Laakkonen - Pasiut 00:46
2:0 Bojarczuk - A. Malawka - S. Malawka 05:13
3:0 Pasiut - Stefanowicz - Laakkonen 06:17
4:0 Riemiezau - Stefanowicz - Biezais 17:29
4:1 Zacharau - Razwadowski - Corso 18:17 (w przewadze)
4:2 Turkin - Parfiejewiec - Zacharau 41:08
4:3 Zacharau - Corso 42:34