Wyświetleń: 2778

93 minuty ostrej walki. Drugie zwycięstwo SKA

2017-04-13 11:57:13

Hokeiści SKA Sankt Petersburg po niezwykle dramatycznym meczu pokonali Mietałłurga Magnitogorsk 2:1. Zwycięski gol padł w... 33. minucie dogrywki!

Początek spotkania należał do podopiecznych Olegsa Znaroksa, którzy ostro ruszyli do ataku. Dość powiedzieć, że tylko w pierwszej tercji oddali 18 strzałów, a ich rywale zaledwie 3!

Wynik spotkania SKA otworzyło dopiero na początku drugiej tercji. W 25. minucie potężnym uderzeniem z połowy tafli popisał się Andriej Zubariew. Trzeba jednak podkreślić, że strzegący bramki Mietałłurga Wasilij Koszeczkin w tej sytuacji interweniował bardzo niefortunnie. Guma odbiła się od jego kija i znalazła się w siatce.

Jednak jego koledzy z pola jeszcze przed przerwą naprawili jego błąd i doprowadzili do wyrównania po pięknej kombinacyjnej akcji. Świetne podanie wzdłuż bramki Chrisa Lee na gola zamienił Denis Kazionow.

Później spotkanie wyrównało się. Oba zespoły postawiły na skrupulatną grę w destrukcji i na lodzie oglądaliśmy partię hokejowych szachów. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy, podobnie jak pierwsza dogrywka. Dopiero w drugiej złotego gola zdobył Jewgienij Dadonow, popisując się precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka. Tym samym hokeiści SKA odnieśli drugie zwycięstwo w serii.

Kolejny mecz w piątek, ponownie w Sankt Petersburgu.

SKA Sankt Petersburg - Mietałłurg Magnitogorsk 2:1 d. (0:0, 1:1, 0:0, d. 0:0, 1:0)
1:0 – Zubariew – Szyrokow, Zub (24:54),
1:1 – Kazionow – Lee, Kaletnik (39:54),
2:1 – Dadonow – Gusiew, Szypaczow (92:45),

Sędziowali: Buturlin, Olenin (główni) - Szelianin, Sziszło (liniowi).
Minuty karne: 12 (w tym 2 minuty kary technicznej) - 12.
Strzały: 60-28.
Widzów: 12 348.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:1 dla SKA.

SKA: Koskinen – Biełow, Jakowlew (2); Kowalczuk, Koskiranta, Barabanow – Rukawisznikow, Hersley; Szypaczow, Dadonow, Gusiew – Zubariew, Zub; Szyrokow (2), Płotnikow (4), Prochorkin – Rykow, Chafizullin; Diergaczow, Kabłukow, Kietow (2).
Trener: Olegs Znaroks.

Magnitogorsk: Koszeczkin – Antipin, Biriukow (2); Moziakin, Kovář, Zaripow – Lee, Bieriegłazow;  Siomin (2), Santala, Osala – Tierieszczenko (2), Chabarow; Kosow, Timkin (2), Filippi (2) – Dronow; Płatonow (2), Kaletnik, Kazionow oraz Żeleskow.