Wyświetleń: 987

KHL: Jubileuszowe trafienie Dawesa i asysta Biriukowa (WIDEO)

2018-09-30 19:47:59

Nigel Dawes trafił po raz dwusetny w fazie zasadniczej KHL, a jego bramka była jedyną jaka padła w meczu Awtomobilsta i zapewniła tej drużynie dalej miano niepokonanych. Jewgienij Biriukow, kolega klubowy Wojtka Wolskiego zaliczył setną asystę w karierze. 32-letni Rosjanin to były mistrz świata i dwukrotny zdobywca Pucharu Gagarina.

Mietałłurg Magnitogorsk stoczył zacięty bój z wiceliderem dywizji Tarasowa, Łokomotiwem. Obie ekipy potrzebują punktów, bowiem w ich grupach panuje bardzo duży ścisk pomiędzy ekipami z czołówki.

Duży błąd w połowie 1. tercji popełnił golkiper z Jarosławia Ilja Konowałow, który kompletnie pogubił się będąc za swoją bramką, co zakończyło się przejęciem krążka przez  Romana Ljubimowa. Mietałłurg nie objął jednak w tej sytuacji prowadzenia, bowiem Konowałow zdążył wrócić między słupki i zażegnać niebezpieczeństwo. Działo się to w okresie gry podpopiecznych Josefa Jandača w przewadze. Kolejny fragment meczu, w którym „Magnitka” miała o jednego hokeistę więcej na tafli zakończył się golem Iwana Wierieszczagina. Wyrównujące trafienie padło również w okresie gry pięciu na czterech, Autorem gola był Jakub Nakládal.

Znalezione obrazy dla zapytania Металлург Мг  Локомотив

W 2. tercji prowadzenie gospodarzom zapewnił Ljubimow, a następnie na 3:1 podwyższył po samotnym rajdzie Siergiej Moziakin. Asystę przy tym golu zaliczył Jewgienij Biriukow, dla którego było to setne kluczowe podanie w KHL.

Łokomotiw starał się nadrobić straty w ostatniej części. Hokeiści Dmitrija Kwartalnowa oddali 12 strzałów w kierunku Wasilija Koszeczkina, ale tylko Grigorij Dienisenko na 9 sekund przed końcem spotkania zdołał umieścić krążek w siatce „Magnitki”. Gracze z Magnitogorska wygrali zatem 3:2. Wojtek Wolski był niestety obecny na tafli, w czasie gdy wpadła ostatnia bramka meczu przez co zakończył z wynikiem -1 w rankingu +/-. Urodzony w Zabrzu zawodnik przebywał na tafli blisko 21 i pół minuty, co było drugim wynikiem wśród napastników „Magnitki”. Dłużej zagrał tylko Matt Ellison. Wolski oddał dwa strzały na bramkę i raz był faulowany. We wczorajszym meczu nie powiększył swojego dorobku punktowego.

Złoty gol Nigela Dawesa w 44. minucie pojedynku Awtomobilistu z Dinamem Moskwa przesądził o dwunastej z rzędu wygranej ekipy z Jekaterynburga. Dla strzelca jedynej bramki we wczorajszym meczu było to wydarzenie o szczególnym znaczeniu. Kanadyjczyk z kazachskim paszportem zaliczył trafienie numer 200 w meczach fazy zasadniczej KHL.  W ekipie Dinama swój debiut zaliczyło dwóch skrzydłowych, którzy podpisali próbne kontrakty obowiązujące do 8 października. Wiaczesław Kulomin to były wicemistrz świata do lat 18, który ostatnie 5 lat spędził w Torpedo Niżny Nowogród. 31-letni Igor Makarow zdobył srebrny medal MŚ juniorów. Wraca do Moskwy po dwóch sezonach gry w Saławacie Jułajew. Przedtem rodowity moskwianin był zawodnikiem CSKA.

Traktor Czelabińsk wygrał pierwszy mecz po serii dwóch porażek. Na własnym lodowisku pokonał Siewierstal Czerepowiec po golach Paula Szczechury i Nicka Bailena. Dla brata zawodnika GKS-u Tychy, Alexa Szczechury była to czwarta bramka w bieżących rozgrywkach ligowych, co czyni go najlepszym snajperem ekipy z Czelabińska. Gola na 1:1 zdobył Danił Wowczenko i był to jedyny przypadek w tym spotkaniu, kiedy krążek przekroczył linię bramkową Aleksandra Sudnicyna, który bronił ze skutecznością blisko 97%. Ciekawostką jest, że ekipa z Czerepowca nie wygrała w Czelabińsku spotkania ligowego od września 2007 roku.

Prawdziwą kanonadę goli obejrzała blisko 7-tysięczna publiczność w Rydze. W meczu miejscowego Dinama z Barysem padło aż 10 goli, ale nie była to dobra wiadomość dla łotewskich kibiców, bowiem 7 z nich zdobyli Kazachowie. Zawodnicy z Astany strzelanie zaczęli już w 39 sekundzie, kiedy to gola zdobył Patrice Cormier, który w całym spotkaniu zaliczył trzy „oczka” (2G + 1A). Tym samym został najskuteczniejszym aktorem tego widowiska obok Curtisa Valka (1G + 2A).

Hokeiści HK Soczi odnieśli drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo i ponownie była to wygrana w stosunku 4:1. Po sukcesie w Rydze, tym razem triumfowali w Bratysławie. Już w 2. minucie Aleksandr Połunin dał prowadzenie gościom swoim debiutanckim trafieniem w tym sezonie, a niedługo potem podwyższył Sean Collins. Przy obu trafieniach asystował Siergiej Szmiełow. Honorowego gola w 2. tercji zadał Matúš Sukel, ale to był jedyny przypadek, w którym graczom Slovana udało się tego dnia pokonać Konstantina Barulina. Rosjanin obronił ponad 97% strzałów rywali. W ostatniej części meczu dla Soczi kolejne dwie bramki padły po uderzeniach Dmitrija Archipowa i Damira Rachimullina.