Wyświetleń: 4824

"Stalownicy" o krok od mistrzostwa! "Złota" asysta Chmielewskiego (WIDEO)

2019-04-26 23:56:35

Hokeiści HC Oceláři Trzyniec pokonali na wyjeździe Bílí Tygři Liberec 3:2 po dogrywce i w finale play-off czeskiej Generali Extraligi prowadzą 3:2. Asystę przy decydującej bramce w 87. minucie dogrywki zanotował Aron Chmielewski.

Cała akcja wyglądała mniej więcej tak. „Stalownicy” wyprowadzili kontrę, a Michal Kovařčík wycofał gumę do Chmielewskiego, który długo się nie zastanawiał i pociągnął z nadgarstka. Krążek po strzale polskiego skrzydłowego odbił się od bandy za bramką i wrócił w pole. Ten fakt wykorzystał Ondřej Kovařčík, który umieścił go w pustej bramce.

– Mecz był ciężki, tak jak każde z finałowych starć. Cieszy fakt, że tym razem nam udało się wygrać w dogrywce i wywieźć prowadzenie w serii z Liberca. Mecz zaczął się dla nas nie najlepiej, bo po pierwszej tercji przegrywaliśmy 0:1. Tak naprawdę całe spotkanie goniliśmy wynik, ale na szczęście udało nam się to odwrócić w dogrywce. Jesteśmy dobrze przygotowani i pełni sił, dlatego wszyscy wierzymy, że w niedziele przed własna publicznością postawimy kropkę nad „i” – powiedział tuż po meczu Aron Chmielewski.

Wychowanek Stoczniowca Gdańsk rozegrał dziś 18 minut i 13 sekund. Oddał jeden strzał, jeden zablokował, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na +1.

Warto zaznaczyć, że Aron Chmielewski w fazie play-off rozegrał 16 meczów, zdobywając w nich 3 bramki i notując 2 asysty.

W niedzielę w Werk Arenie trzynieccy zawodnicy będą mieli świetną okazję do zdobycia drugiego w historii Czech. Początek tego starcia o godzinie 17:20.

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Trzyniec 2:3 d. (1:0, 1:1, 0:1, d. 0:1)
1:0 - Lenc - Ševc, Havlín (4:03),
1:1 - Hrňa - Dravecký (22:14)
2:1 - Birner - M. Kvapil, Ševc (37:36, 5/4),
2:2 - Werek - Martin Růžička. Roth (52:50).
2:3 - O. Kovařčík - Chmielewski, M. Kovařčík (86:11)

Sędziowali: Hodek, Kika – Lhotský, Hynek.
Minuty karne: 22 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Kolmanna) – 12 (w tym 2 minuty kary technicznej)
Strzały: 39-32.
Ataki ciałem: 27-18.
Widzów: 7500.
Najlepsi zawodnicy: Martin Ševc – Vladimír Dravecký.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3:2 dla HC Oceláři Trzyniec

Bílí Tygři Liberec: Will – Kolmann (12), Derner, T. Hanousek, Šmíd (4), Havlín, Ševc, Doherty – Lenc, Filippi, Birner – Valský, L. Hudáček, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach (4).
Trener: Filip Pešán

HC Oceláři Trzyniec: Hrubec – Roth, Gernát, D. Musil (2), Galvinš, M. Doudera (2), Husák, M. Adámek – Martin Růžička (2), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa (2), Marcinko (2), Dravecký – Svačina, Cienciala, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Werek.
Trener: Václav VaraďaTrenerzy: Varaďa, Zadina oraz Raszka.