Wyświetleń: 4985

Puchar Polesia: Białoruś - Norwegia w finale

2009-11-07 18:48:12

Reprezentacje Białorusi i Norwegii spotkają się w jutrzejszym finale turnieju EIHC o Puchar Polesia.

Mecz Francji z Norwegią w grupie B miał dziś decydować o tym, który z tych zespołów zagra w jutrzejszym finale. Dość szybko okazało się, że Norwegowie są zgodnie z oczekiwaniami znacznie lepszym zespołem. Już po dwóch tercjach było 4:1, a w 56. minucie nawet 6:1. Francuzi odrobili dwa gole dopiero trafiając w podwójnych przewagach, ale losów meczu już nie odmienili. Po dwie bramki dla Norwegii strzelili Per-Åge Skrøder oraz Mads Hansen, po razie trafili Lars Erik Spets, i Lars Løkken Østli, a trzykrotnie asystował Lars Erik Lund. Przy golu Juliena Desrosiersa dla Francji asystował Teddy Da Costa. Napastnik Zagłębia Sosnowiec po dwóch meczach w Pucharze Polesia ma na koncie 3 asysty. Jutro Francja zagra o 3. miejsce w Pucharze Polesia z Austrią.

3.  Polesie  2  3-7  0

W grupie A Białoruś pokonała Danię 4:2. Gospodarzom do awansu do finału wystarczała nawet jednobramkowa porażka, ale nie chcieli oni zawieść swoich kibiców w Bobrujsk-Arenie. Zespół Andrieja Gusowa już w 27. minucie prowadził 4:0 i wydawało się, że może się skończyć pogromem, ale w kolejnych minutach Białorusini oszczędzali siły, a Duńczykom udało się strzelić dwa gole. Dla Białorusi trafiali Aleksandr Kułakow, Wadim Suszko, Wiktor Andruszczenko i Paweł Razwadowski, a cały mecz w bramce rozegrał Witalij Kowal. Andriej Gusow, który dwa dni przed turniejem tymczasowo zastąpił na stanowisku selekcjonera Glena Hanlona może się jak na razie pochwalić stuprocentową skutecznością w roli trenera drużyny narodowej. Dania jutro zagra o piąte miejsce w turnieju z drużyną Polesia.

Białoruś - Dania 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
1:0 Kułakow - Kisły - Riadinski 06:33
2:0 Suszko - Antonow - Żidkich 13:50 PP2
3:0 Andruszczenko - Stas 14:40
4:0 Razwadowski - Diemkow - Andruszczenko 26:45
4:1 Degn - Andreasen - Christensen 35:52
4:2 Hardt - Bødker - Hentze 54:21 PP2