Grała Europa
Zwycięstwem hokeistów Danii zakończył się rozegrany we francuskim Lyonie turniej z cyklu EIHC. Duńczycy w decydującem spotkaniu pokonali Francuzów, w składzie których zagrali zawodnicy polskich klubów Teddy Da Costa (GKS Tychy) oraz Nicolas Besch (Cracovia). W szwajcarskim mieście Arosa triumfowali z kolei gospodarze pokonując w finale Słowację.
Euro Ice Hockey Challenge - Lyon, Francja
Łotwa - Dania 2-3 po karnych (0-1, 1-0, 1-1, d. 0-0, k. 0-1)
0-1 Lasse Lassen (Rasmus Nielsen, Julian Jakobsen) 19:32
1-1 Roberts Jekimovs (Aleksandrs Jerofejevs) 27:52 PP
2-1 Vitalijs Pavlovs (Roberts Jekimovs, Aleksandrs Jerofejevs) 44:58
2-2 Lasse Lassen (Frederik Storm, Jesper Jensen) 50:19
2-3 Nicklas Jensen - decydujący karny
Francja - Słowenia 6-1 (1-1, 3-0, 2-0)
1-0 Anthony Guttig (Sacha Treille, Robin Gaborit) 6:22
1-1 Ziga Pavlin (Anze Kopitar, Bostjan Golicic) 8:29
2-1 Damien Fleury (Julien Desrosiers, Laurent Meunier) 29:50
3-1 Laurent Meunier (Julien Desrosiers, Antonin Manavian) 35:16
4-1 Brian Henderson (Teddy Da Costa) 35:48
5-1 Damien Fleury (Sacha Treille, Anthony Guttig) 46:38
6-1 Sacha Treille (Damien Fleury, Anthony Guttig) 58:30
Dania - Słowenia 2-1 po karnych (1-0, 0-1, 0-0, d. 0-0, k. 1-0)
1-0 Stefan Lassen (Philip Hersby) 7:46
1-1 Blaz Gregorc (Bostjan Golicic, Anze Kopitar) 29:54 PP2
2-1 Morten Madsen - decydujący karny
Francja - Łotwa 7-4 (1-2, 4-0, 2-2)
0-1 Gints Meija (Martins Porejs, Ronalds Kenins) 3:21
0-2 Biezais Elvijs (Vitalijs Pavlovs, Roberts Jekimovs) 3:43
1-2 Nicolas Ritz 8:55
2-2 Yorick Treille (Nicolas Ritz, Laurent Meunier) 23:35
3-2 Damien Raux (Kevin Hecquefeuille, Brian Henderson) 29:03
4-2 Yorick Treille (Julien Desrosiers, Yohann Auvitu) 30:35
5-2 Vincent Bachet (Sacha Treille, Yorick Treille) 30:52
6-2 Julien Desrosiers (Yorick Treille, Laurent Meunier) 40:37 PP
6-3 Kristaps Sotnieks (Lauris Bajaruns, Juris Stals) 48:58
7-3 Yorick Treille (Baptiste Amar, Laurent Meunier) 58:00 PP
7-4 Maris Jass (Miks Indrasis, Ronalds Kenins) 59:59
Łotwa - Słowenia 4-3 po dogrywce (2-1, 1-1, 0-1, d. 1-0)
1-0 Gunars Skvorcovs (Miks Indrasis, Maris Bicevskis) 6:35
1-1 Andrej Tavzelj (Bostjan Golicic, Ziga Jeglic) 16:32 PP
2-1 Kristaps Sotnieks (Juris Stals) 16:39
3-1 Lauris Bajaruns (Kristaps Sotnieks) 21:06 PP
3-2 Ziga Pavlin (Anze Kopitar, Gasper Kopitar) 34:05 PP
3-3 Ziga Jeglic (Anze Kopitar, Ziga Pavlin) 59:27 PP
4-3 Miks Indrasis (Oskars Bartulis, Martins Porejs) 61:33 PP
Francja - Dania 1-3 (0-0, 0-0, 1-3)
1-0 Sacha Treille (Damien Fleury) 43:23
1-1 Julian Jakobsen (Nicklas Jensen) 44:30
1-2 Nicklas Jensen (Jesper Jensen) 58:23
1-3 Nicklas Jensen 59:34 EN
1. Dania 7 8-4
2. Francja 6 14-8
3. Łotwa 3 10-13
4. Słowenia 2 5-12
2012 Arosa Challenge - Arosa, Szwajcaria
Słowacja - Norwegia 3-2 po karnych (0-0, 2-2, 0-0, d. 0-0, k. 1-0)
0-1 Mats Zuccarello-Aasen (Ask, P. Thoresen) 30:56
0-2 Patrick Thoresen (Ask, M. Olimb) 31:50 PP
1-2 Rastislav Spriko (Hovorka, Hascak) 32:13
2-2 Tomas Starosta (Zaborsky, Vandas) 34:37 PP
3-2 Tomas Zaborsky - decydujący karny
Szwajcaria - Białoruś 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
1-0 Ryan Gardner (Stancescu) 18:38
2-0 Martin Plüss (Schnyder, Rüthemann) 28:53
2-1 Ilya Kaznadei (Ugarov) 34:46 PP
3-1 Ivo Rüthemann (Gardner, Plüss) 59:50 EN
finał:
Szwajcaria - Słowacja 5-0 (1-0, 3-0, 1-0)
1-0 Luca Cunti (Bodenmann) 16:06
2-0 Reto Suri (Sbisa, Plüss) 20:33
3-0 Damiem Brunner (Streit, Cunti) 26:15 PP
4-0 Simon Bodenmann (Cunti, Diaz) 32:13
5-0 Goran Bezina (Hollenstein, Vauclair) 56:36 PP
o 3 miejsce:
Białoruś - Norwegia 1-4 ( 0-1, 1-1, 0-2 )
0-1 Niklas Roest (Stene) 3:43 PP
0-2 Mats Zuccarello-Aasen (P. Thoresen, Ask) 33:54
1-2 Mikhail Grabovski 38:22
1-3 Mats Zuccarello-Aasen (P.Thoresen) 48:31
1-4 Steffen Thoresen (Zuccarello-Aasen, P. Thoresen) 58:18 PP
Komentarze