Wyświetleń: 3376

Podsumowanie 88. edycji Pucharu Spenglera

2015-01-02 22:47:22

Hokeiści Servette Genewa wygrali 88. edycję Pucharu Spenglera. W finale pokonali Saławat Jułajew Ufa 3:0.

Zespół z Genewy obronił trofeum i podobnie jak przed rokiem, wygrał wszystkie spotkania. Przed turniejem niewiele osób spodziewało się powtórzenia przez Genewę wyczynu sprzed roku. Servette jednak po raz kolejny pokazało się ze świetnej strony wygrywając grupę Torrianiego, a potem po szalonym półfinałowym spotkaniu pokonać Team Canada 6:5 i zapewnić sobie Puchar Spenglera dzięki pewnemu zwycięstwu w finale.

Co ciekawe genewczycy jako pierwszy zespół od przeszło jedenastu lat zapewnił sobie zwycięstwo w Pucharze Spenglera po raz drugi z rzędu. Ostatnio sztuka ta udała się Teamowi Canada w latach 2002 oraz 2003.

Sporą niespodzianką okazała się porażka gospodarzy turnieju – HC Davos z Saławatem w półfinale imprezy. HCD rozegrało świetną pierwszą tercję spotkania z Ufą, po czym w grze szwajcarskiej drużyny nastąpił przestój. Pod koniec trzeciej tercji Saławat prowadził nawet 3:2, ale Davos zdołało wyrównać wynik i doprowadzić do dogrywki, a jak później się okazało także rzutów karnych, w których to szczęście dopisało Saławatowi.

Turniej niezmiennie cieszył się sporą popularnością wśród kibiców. Jak co roku szwajcarski kurort przyciągnął sympatyków hokeja z wielu różnych stron świata. Tradycyjnie na trybunach zasiadły także rodziny hokeistów z Teamu Canada.