Wyświetleń: 2444

Pasiut znów asystował, ale seria Niomana przerwana

2016-12-01 22:27:44

W ósmym kolejnym spotkaniu białoruskiej ekstraklasy Grzegorz Pasiut zaliczył asystę. Zakończyła się za to seria zwycięstw jego drużyny.

Polski napastnik dziś wpisał się do protokołu asystą przy golu Gleba Klimienki w wyjazdowym meczu Niomana Grodno z HK Homel. Pasiut w 15. minucie, podczas gry swojej drużyny w przewadze, oddał mocny strzał na bramkę Jewgienija Łobanowa, który został zablokowany, ale Klimienko dopadł do krążka i umieścił go w opuszczonej już bramce gospodarzy. Był to gol na 1:2, bo wcześniej dla HK Homel trafili: Jauhen Horanin i Andriej Kołosau.

Drużynie Pasiuta udało się w drugiej tercji nawet wyrównać, a że 2:2 było także po 60 minutach meczu, to o wyniku decydowała dogrywka. W niej drużynie gospodarzy zwycięstwo dał doświadczony Pawieł Wołczek.

Pasiut zagrał w nowym drugim ataku swojej drużyny z Michaiłem Stefanowiczem i Glebem Klimienką. Oddał 3 strzały i zaliczył -1 do klasyfikacji +/-, w której z dorobkiem +27 zajmuje drugie miejsce w całej lidze. Wychowanek KTH Krynica-Zdrój punktował już w ósmym meczu z rzędu. W każdym z nich zaliczał przynajmniej jedną asystę, a łącznie w tym okresie uzyskał 4 gole i 11 asyst. W całym sezonie zagrał dotąd w 23 spotkaniach i z 33 punktami za 10 goli oraz 23 asysty zajmuje w klasyfikacji punktowej białoruskiej Ekstraligi drugie miejsce. Do prowadzącego reprezentanta Ukrainy Andrija Michnowa z Junosti Mińsk traci 5 "oczek".

Dla Niomana Grodno dzisiejsza porażka oznaczała przerwanie wspaniałej serii 14 ligowych zwycięstw. Po raz ostatni przed dzisiejszym spotkaniem podopieczni Siergieja Puszkowa przegrali w lidze 1 października. Mimo zakończenia tej passy, nadal prowadzą w tabeli białoruskiej ekstraklasy. W 23 meczach zgromadzili 57 punktów i o jeden wyprzedzają drugą Junost. Ten ostatni zespół jednak ma do rozegrania o jedno spotkanie więcej. Nioman w sobotę, w następnej kolejce, zagra na wyjeździe z Mietałłurhem Żłobin.

HK Homel - Nioman Grodno 3:2 (2:1, 0:1, 0:0, 1:0)
1:0 Horanin - Brahmanis - Załamaj 01:40 (w przewadze)
2:0 Kołosau - Usienka - Topoł 04:47
2:1 Klimienko - Pasiut 14:29 (w przewadze)
2:2 Lisiczkin - Kisły - Żidkich 22:35
3:2 Wołczek - Miadieł 63:40
Strzały: 24-35.
Minuty kar: 4-16.