Wyświetleń: 2258

DEL2: Dwie asysty Droni

2016-12-04 20:51:35

Paweł Dronia zaliczył kolejne asysty w rozgrywkach niemieckiej drugiej ligi. Polak jest jednym z najskuteczniejszych obrońców w całych rozgrywkach.

Drużyna reprezentanta Polski Löwen Frankfurt we własnej hali rozgromiła dziś w 23. kolejce DEL2 Starbulls Rosenheim 8:2, wygrywając trzecią tercję aż 5:1. Dronia przyczynił się do tego zwycięstwa dwiema asystami. Pierwszą zaliczył w 6. minucie, kiedy na 2:0 gola zdobywał Matthew Pistilli. Po raz drugi asystował w 45. minucie. Wtedy to zagrał do C.J.'a Stretcha, a ten obsłużył podaniem znajdującego się między kołami wznowień Clarke'a Breitkreuza, który podwyższył na 6:2. Dwa gole i asystę dla "Lwów" zaliczył Pistilli, po bramce i asyście uzyskali bracia Brett i Clarke Breitkreuzowie, a także Richard Mueller i Matthew Tomassoni. Na listę strzelców w zwycięskim zespole wpisali się jeszcze: Mike Card i Ricco Ratajczyk.

Dronia uzyskał już kolejne asysty w tym sezonie DEL2. Po 23 meczach ma ich na koncie 17. Do tego strzelił 2 gole i z dorobkiem 19 punktów zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących obrońców ligi. Wyprzedza go tylko Fin Patrik Parkkonen z Lausitzer Füchse. Także Parkkonen jest jedynym obrońcą DEL2, który zaliczył więcej asyst od Droni. Ma ich w dorobku już 21.

Obrońca reprezentacji Polski gra we Frankfurcie nad Menem w pierwszej parze defensywnej swojego zespołu, a jego partnerem jest Mike Card. Obaj tworzą najlepszy w ofensywie duet obrońców DEL2. W 23 spotkaniach uzbierali razem 38 punktów. Dziś Dronia oddał tylko 1 celny strzał na bramkę, za to zaliczył +2 w statystyce +/-. Jego łączny dorobek w obecnych rozgrywkach to +11.

Löwen Frankfurt po dzisiejszym zwycięstwie mają na koncie już 49 punktów zdobytych w 23 meczach i zajmują drugie miejsce w tabeli. W najbliższy piątek w meczu na szczycie zmierzą się na wyjeździe z liderem Bietigheim Steelers.

Löwen Frankfurt - Starbulls Rosenheim 8:2 (2:0, 1:1, 5:1)
1:0 Mueller - Jarrett - Rinke-Leitans 03:41 (bez bramkarza)
2:0 Pistilli - Liesegang - Dronia 05:51
2:1 Scofield - McNeely 23:35
3:1 Card - Pistilli - Stretch 30:35
4:1 Tomassoni 40:16 (rzut karny)
5:1 Pistilli - Liesegang - B. Breitkreuz 41:30 (w przewadze)
Widzów: 3 235.

Liderem tabeli DEL2 pozostaje ekipa Bietigheim Steelers, której kapitanem jest Adam Borzęcki. Dziś jego zespół w zaledwie 13-osobowym składzie w polu pokonał przed własną publicznością 3:1 Heilbronner Falken w derbach Badenii-Wirtembergii. Polski obrońca nie punktował, otrzymał 2 karne minuty. Podopieczni Kevina Gaudeta mimo ogromnych problemów kadrowych mają na koncie już 50 punktów zdobytych w 22 meczach. We wtorek w zaległym meczu podejmą ESV Kaufbeuren.