Wyświetleń: 5741

Nowy rekord świata? Sędzia wyrzucił 33 zawodników

2016-12-04 22:14:37

Ile karnych minut mogą łącznie uzbierać zawodnicy w meczu hokejowym? 871 to z pewnością jeden z rekordów wszech czasów.

Takie zdarzenie miało dziś miejsce podczas meczu szwedzkiej... trzeciej ligi juniorów młodszych (tak, Szwecja ma trzecią ligę juniorów młodszych. Podzieloną na 4 regiony, w których są jeszcze podgrupy...). A właściwie już po meczu pomiędzy drużynami Åker/Strängnäs HC i Flemingsbergs IK. Ten ostatni zespół wygrał 5:0. Młodzi gracze mieli już tylko podziękować sobie za grę. I wtedy się zaczęło...

Na tafli wybuchła zespołowa awantura, po której sędziowie nałożyli łącznie aż 33 kary meczu. 2 za obrażenie arbitrów, a pozostałe za bójki. W ekipie z Flemingsberga "wyrzuconych" zostało 18 z 19 graczy. Uchował się tylko rezerwowy bramkarz. Po podliczeniu mocno zapracowanym sędziom stolikowym wyszło, że razem uzbierało się 871 (!) karnych minut (462-409 dla Flemingsbergs IK). Nie jest jasne, czy to rekord wszech czasów, ale z pewnością jeden z "najlepszych" wyników w tej kategorii w dziejach hokeja. Dla porównania - rekordowy pod tym względem mecz NHL pomiędzy Philadelphia Flyers a Ottawa Senators 5 marca 2004 roku przyniósł razem 419 minut kar.

W tym dzisiejszym spotkaniu obie drużyny w momencie jego zakończenia miały na koncie 48 minut.

Szkoleniowiec zwycięskiego zespołu Fredrik Strandfeldt zarzeka się, że sędziowie nieco przesadzili z reakcją, bo całe zdarzenie nie było jedną z najbardziej szalonych awantur w historii hokeja. - To nie było coś poważnego, głównie małe przepychanki - powiedział w rozmowie z dziennikiem "Aftonbladet". - Nikomu nic się nie stało, w sumie szybko się skończyło. Na pewno nie było to tak poważne, jak sugeruje protokół.

Nieco innego zdania był trener Åker/Strängnäs HC Jimmy Albin. - To jest katastrofa. Jasne, że nikt nie doznał kontuzji, ale nie wyglądało to dobrze. Zaczęło się od takiego przegadywania, a mamy w drużynie kilku chłopaków z gorącymi głowami. Ale nie można się tak zachowywać na hokejowej tafli. Będziemy o tym rozmawiali z drużyną - skomentował.