Wyświetleń: 3654

Hokejowa Liga Mistrzów: Rekord i rozczarowanie w Bernie

2016-12-07 22:15:58

Kibice SC Berno pobili dziś podczas pierwszego ćwierćfinału Hokejowej Ligi Mistrzów rekord frekwencji tych rozgrywek, ale z meczu ze Spartą Praga nie mogli wychodzić do końca zadowoleni.

Mecz mistrzów Szwajcarii z wicemistrzami Czech kończący serię pierwszych gier ćwierćfinału Hokejowej Ligi Mistrzów oglądało z trybun PostFinance Areny w Bernie aż 14 567 fanów - to rekord w historii tych rozgrywek. O tyle nie jest on zaskakujący, że klub ze stolicy Szwajcarii już od kilkunastu lat może się pochwalić najlepszą ligową frekwencją w Europie.

Dziś jednak kibice gospodarzy nie mieli wielu powodów do radości, bo podopieczni Kariego Jalonena mieli sobie przed rewanżem w Pradze zapewnić przewagę dającą duże szanse na awans do półfinału, ale im się to nie udało. To w ogóle nie były dobre dni dla fanów ofensywnego hokeja w Szwajcarii. Wczoraj w meczu Zürich Lions z Växjö Lakers padł pierwszy w historii HLM bezbramkowy remis, a dziś nie było dużo lepiej. Fani w Bernie zobaczyli tylko dwa gole - po jednym dla każdej z drużyn.

W pierwszych 20 minutach żadnej z ekip nie udało się trafić do siatki, a w drugiej tercji Sparta zaczęła znacznie lepiej i w pełni zasłużyła na to, by objąć prowadzenie. Już w pierwszej minucie tej odsłony doświadczony Petr Vrána obił od zewnętrznej strony słupek. W 25. minucie było już lepiej. Bohaterem Sparty w tej akcji okazał się weteran Jaroslav Hlinka, który wykorzystał stojących przed bramą Leonardo Genoniego zawodników obu zespołów jako zasłonę i sprytnym strzałem zaskoczył zdezorientowanego bramkarza gospodarzy, dając Czechom prowadzenie. Akurat o możliwościach 40-letniego już Hlinki w Szwajcarii nikogo przekonywać nie trzeba, bo w pierwszej połowie poprzedniej dekady występował on w tym kraju w ekipie Kloten Flyers.

Ale radość Sparty nie potrwała długo, bo już niespełna 2 i pół minuty później gospodarze doprowadzili do remisu. Po wygranym wznowieniu w tercji ataku Marc Arcobello zagrał do Ramóna Untersandera, który strzałem z bliska pokonał Tomáša Pöpperle i zrobiło się 1:1. Czeski bramkarz mógł się o tego gola obwiniać, bo pozwolił Szwajcarowi zmieścić krążek przy bliższym słupku. Później już żaden z zespołów nie potrafił zdobyć bramki. Remis w pierwszym meczu ćwierćfinałowym jest z pewnością lepszy dla Sparty, która przed rewanżem zaplanowanym na najbliższy wtorek w O2 Arenie w Pradze ma znacznie lepszą pozycję wyjściową.

Warto jednak pamiętać, że drużyna ze stolicy Czech w dwóch poprzednich rundach z Kärpät Oulu i HV71 Jönköping nie potrafiła wygrać u siebie i to zwycięstwami na wyjazdach zapewniała sobie awanse. Tym razem wreszcie będzie musiała wykorzystać przewagę własnej tafli. Zwycięzca tej rywalizacji ćwierćfinałowej zagra w półfinale z lepszym z pary Zürich Lions - Växjö Lakers

SC Berno - Sparta Praga 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)
0:1 Hlinka - Mikúš 24:25
1:1 Untersander - Arcobello - Rüfenacht 26:52
Strzały: 26-27.
Minuty kar: 12-20.
Widzów: 14 567.