Wyświetleń: 4514

EBEL: Wronka przerwał złą serię

2016-12-09 21:57:28

Patryk Wronka przerwał serię meczów bez zdobycia punktu w lidze EBEL. Polak dziś dwukrotnie wpisał się do protokołu w wygranym spotkaniu Orli Znojmo.

Drużyna ze Znojma pokonała na wyjeździe Graz 99ers 3:1. Wronka dwukrotnie pomógł kolegom w zdobyciu bramek asystując. W 29. minucie odebrał krążek rywalom i podał do znajdującego się na prawym skrzydle Jana Lattnera, który pokonał bramkarza gospodarzy Sebastiana Dahma i podwyższył na 2:0. Miejscowi odrobili później jednego gola, ale w końcówce chcąc doprowadzić do remisu wycofali bramkarza, co skończyło się dla nich stratą trzeciej bramki. Również przy niej asystował Patryk Wronka, a jej zdobywcą był Jan Šeda. Wcześniej dla "Orłów" trafił także Colton Yellow Horn.

Wronka dwiema dzisiejszymi asystami przerwał siedmiomeczową serię bez zdobycia punktu. Po raz ostatni punktował 18 listopada, gdy zaliczył jedną asystę, także w meczu z Graz 99ers, wygranym przez jego zespół 5:1. Co ciekawe, również wówczas przerywał siedmiomeczową serię bez zdobycia "oczka". Trudno ukryć, że ostatnie tygodnie nie były dla napastnika reprezentacji Polski najlepszym okresem. Przed dzisiejszym meczem zdobył bowiem zaledwie 1 punkt w 15 ostatnich spotkaniach. W Grazu zagrał na skrzydle trzeciego ataku obok Petera Puchera i Lattnera, nie oddał ani jednego strzału, za to zaliczył +2 w statystyce +/-.

Reprezentant Polski jak na razie nie podbił rozgrywek EBEL. W 28 dotychczasowych spotkaniach strzelił 2 gole i zaliczył 8 asyst. W swoim zespole wśród najczęściej punktujących graczy zajmuje 10. miejsce. Już ponad 2 miesiące czeka także na ligowego gola. Ostatniego z dwóch dotychczasowych strzelił 7 października w starciu z Dornbirner EC. Być może dobrym znakiem dla polskiego napastnika będzie fakt, że to właśnie z tym zespołem podopieczni Jiriego Reznara zmierzą się w niedzielę w kolejnym spotkaniu ligowym.

Ekipa Orli Znojmo z dorobkiem 41 punktów zdobytych w 28 meczach zajmuje w tabeli 7. miejsce.

Graz 99ers - Orli Znojmo 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
0:1 Yellow Horn - McMonagle - Lakos 01:13 (w przewadze)
0:2 Lattner - Wronka - Pucher 28:23
1:2 McLean - Weihager - Pöck 40:42
1:3 Šeda - Špaček - Wronka 58:56 (pusta bramka)
Strzały: 27-38.
Minuty kar: 8-10.
Widzów: 1 388.