Wyświetleń: 2992

WSM Liga: Gol Chmielewskiego w ćwierćfinale

2017-02-26 20:54:06

Aron Chmielewski strzelił gola w pierwszym meczu ćwierćfinału WSM Ligi. Polak jest najskuteczniejszym graczem tej fazy rozgrywek, ale jego drużynie nie udało się dziś sprawić niespodzianki.

Drużyna HC Frydek-Mistek z Chmielewskim w składzie rozpoczęła dziś rywalizację z Duklą Igława w pierwszej rundzie play-offów czeskiej drugiej klasy rozgrywkowej. "Rysie" z pewnością nie są faworytem w tej parze, bo w sezonie zasadniczym zajęły 9. miejsce, co skutkowało koniecznością przebijania się do właściwej części play-offów przez kwalifikacje, a rywal po rozgrywkach regularnych uplasował się na 2. pozycji. Ale dziś Chmielewski i jego koledzy wysoko zawiesili poprzeczkę faworytowi.

Dukla prowadziła już 2:0, a później 3:1, ale przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu i to dogrywka decydowała o wyniku pierwszego meczu w serii. W niej jednak to gospodarze okazali się skuteczniejsi. W 5. minucie dodatkowej części gry Richard Diviš strzałem pod lewym parkanem stojącego w bramce HCF-M Juraja Šimbocha przesądził o ich zwycięstwie. Ekipa z Igławy tym samym potwierdziła swoją moc w meczach trwających dłużej niż 60 minut. W sezonie zasadniczym z 15 takich spotkań wygrała aż 14. Jak na ironię, jedynym zespołem, który ją po dogrywce pokonał był wówczas... HC Frydek-Mistek.

Oprócz Diviša w zwycięskim zespole na listę strzelców wpisali się: Adam Zeman, Petr Šidlík i Tomáš Čachotský. Każdy z nich dorzucił także po asyście.

Aron Chmielewski wpisał się na listę strzelców w 31. minucie podczas gry swojego zespołu w przewadze. Polak dostał podanie od młodego Mariana Adámka i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza rywali. Był to gol kontaktowy na 1:2. Wychowanek Stoczniowca Gdańsk znów zagrał w pierwszym ataku swojego zespołu, tyle że z konieczności zestawionym przez trenera Jiříego Juříka nieco inaczej niż w końcówce sezonu zasadniczego i w kwalifikacjach do play-offów. Juřík nie mógł w Igławie skorzystać z najlepszego strzelca poprzedniej rundy Marka Růžički, który został wezwany do Oceláři Trzyniec i zagrał w meczu Extraligi z HC Hradec Kralowe. Obok Chmielewskiego i Antonína Pechanca wystąpił więc mający już za sobą wybór w drafcie NHL 19-letni Lukáš Jašek.

Reprezentant Polski zaliczył 0 w statystyce +/-. Polak samodzielnie objął prowadzenie w klasyfikacji punktowej play-offów, liczonej razem z kwalifikacjami do nich. W 6 meczach uzyskał dotąd 10 punktów za 4 gole i 6 asyst. Warto jednak pamiętać, że w rundzie kwalifikacyjnej wystąpiły tylko 4 zespoły, więc ich zawodnicy mają nad pozostałymi wyraźną przewagę pod względem liczby rozegranych meczów. Chmielewski prowadzi także w rankingu najczęściej asystujących zawodników play-offów.

Rywalizacja ćwierćfinałowa w WSM Lidze odbywa się do 4 zwycięstw. Jutro, także w Igławie, mecz numer 2.

Dukla Igława - HC Frydek-Mistek 4:3 (2:0, 1:2, 0:1, 1:0)
1:0 Zeman - Seman - Čachotský 14:45 (w przewadze)
2:0 Šidlík - Hubáček 16:06
2:1 Chmielewski - Adámek - Klimša 30:26 (w przewadze)
3:1 Čachotský - Kaláb - Zeman 33:46 (w przewadze)
3:2 Cienciala - O. Kovařčík - Michal Roman 34:06
3:3 Klimša - Miloš Roman - Adámek 51:57
4:3 Diviš - Šidlík - Skořepa 64:28