Wyświetleń: 3416

Pasiut asystował przy zwycięskim golu (WIDEO)

2017-03-13 21:07:44

Grzegorz Pasiut zaliczył asystę przy zwycięskim golu Niomana Grodno w dogrywce drugiego meczu półfinału play-offów białoruskiej ekstraklasy.

Drużyna z Grodna przed własną publicznością zmierzyła się z HK Homel, z którym wczoraj objęła prowadzenie w serii półfinałowej 1-0. Dziś znów okazała się lepsza, ale potrzebowała do tego dogrywki. W jej 11. minucie wygraną 3:2 dał gospodarzom Arciom Kisły, a Pasiut zaliczył przy tym golu asystę. Wcześniej dla Niomana trafiali: Alaksandr Malawka i Gleb Klimienko.

Pasiut tworzył dziś drugi atak zdobywców Pucharu Białorusi z tego sezonu razem z Kisłym i Finem Janne Laakkonenem. Oddał 2 strzały i zaliczył +1 w statystyce +/-. Polak po 6 występach w play-offach białoruskiej ekstraklasy ma na koncie 1 gola i 3 asysty. W sezonie zasadniczym rozegrał 42 mecze, strzelił 14 bramek i uzyskał 29 asyst. Ponadto, w Pucharze Białorusi w 8 spotkaniach zdobył 7 punktów.

Jego drużyna na razie jest w play-offach niepokonana. W pierwszej rundzie łatwo ograła HK Lida 4-0, a od początku było jasne, że rywalizacja na poważnie zacznie się dopiero w półfinale. Wczoraj w meczu numer 1 z HK Homel Pasiut nie punktował, za to otrzymał aż 12 karnych minut (2+10) za atak na głowę rywala.

Jego zespół prowadzi w półfinale 2-0, ale rywalizacja przeniesie się teraz do Homla. W czwartek i piątek w tym mieście obie ekipy spotkają się w meczach numer 3 i 4. Nioman Grodno jest w tej parze faworytem, ponieważ w sezonie zasadniczym białoruskiej ekstraklasy zajął drugie miejsce, podczas gdy rywale uplasowali się na trzeciej pozycji ze stratą 13 punktów do ekipy Pasiuta. W drugiej parze półfinałowej broniący tytułu mistrzowskiego główny faworyt rozgrywek Junost Mińsk po dwóch spotkaniach prowadzi z Szachciorem Soligorsk także 2:0.

Nioman Grodno - HK Homel 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
0:1 Miadieł - Riewienka - Filiczkin 13:47 (w przewadze)
1:1 A. Malawka - S. Malawka - Bojarczuk 15:44
2:1 Klimienko - Bogdanowski 22:11
2:2 Topoł - Jeronau - Kołosau 29:43 (w przewadze)
3:2 Kisły - Laakkonen - Pasiut 70:27
Strzały: 34-24.
Minuty kar: 14-14.