Wyświetleń: 2648

OHL: Asysta Łyszczarczyka. Prawie 9 tysięcy ludzi na trybunach

2017-10-15 22:48:05

Alan Łyszczarczyk zdobył kolejny punkt w rozgrywkach jednej z trzech najsilniejszych juniorskich lig w Kanadzie. Mecz oglądało z trybun prawie 9 tysięcy widzów.

Drużyna Łyszczarczyka Owen Sound Attack tym razem nie rozegrała aż tak obfitującego w gole meczu, jak w sobotę, gdy przed własną publicznością wygrała z Oshawa Generals 12:6. Dziś na wyjeździe gracze Attack po dogrywce pokonali autsajdera rozgrywek OHL London Knights 4:3.

Przyjezdni prowadzili po dwóch tercjach 2:0, a w trzeciej jeszcze 3:1, ale ambitnie walczący gospodarze zdołali doprowadzić do remisu i dopiero dogrywka rozstrzygnęła spotkanie na korzyść podopiecznych Todda Gilla. Decydującego gola strzelił w niej po indywidualnej kontrze najskuteczniejszy obrońca ligi Sean Durzi. Wcześniej bramkę i asystę zaliczył bohater sobotniego spotkania z Generals Maksym Suszka, trafił także lider klasyfikacji punktowej OHL Nick Suzuki oraz Aidan Dudas.

To właśnie przy golu tego ostatniego na 1:0 w 5. minucie asystował Łyszczarczyk. Reprezentant Polski przejął krążek za bramką i idealnie wyłożył go nadjeżdżającemu partnerowi z ataku, który nie zmarnował okazji. Łyszczarczyk punktował w trzecim spotkaniu z rzędu, a po 9 meczach obecnego sezonu ma na koncie 5 goli i 5 asyst. W 5 ostatnich spotkaniach 4 razy trafiał do siatki i 3-krotnie asystował. Polak zagrał na lewym skrzydle ataku, którego środkowym był Chase Campbell, a prawoskrzydłowym Dudas. Była to nominalnie druga formacja ofensywna drużyny z Owen Sound, ale to ona rozpoczynała mecz.

Łyszczarczyk oddał w całym spotkaniu 2 strzały. Mecz skończył z niekorzystnym dorobkiem -1 w statystyce +/-, ponieważ był na lodzie przy obu golach strzelonych przez rywali w trzeciej tercji. Zwycięstwo pozwoliło jego drużynie przynajmniej na chwilę awansować z 14 punktami na pierwsze miejsce w dywizji środkowo-zachodniej. Prowadzący w niej dotąd zespół Kitchener Rangers rozgrywa jednak swój mecz później, ale i tak ma już rozegrane o jedno spotkanie więcej.

Dzisiejszy mecz w hali Budweiser Gardens w mieście London oglądała imponująca jak na rozgrywki juniorskie liczba 8 808 widzów. To grubo ponad dwa razy więcej niż było na wszystkich dzisiejszych meczach Polskiej Hokej Ligi. Nie jest to jednak w tym miejscu zaskoczeniem, bo już od lat London Knights mogą się poszczycić najwyższą średnią frekwencją w całej OHL, zwykle właśnie w okolicach 9 tysięcy fanów na mecz. W tym sezonie jak na razie nie zmienia tego nawet bardzo słaba postawa drużyny. "Rycerze" z 3 punktami zajmują ostatnie miejsce w dywizji środkowo-zachodniej.

Drużyna Alana Łyszczarczyka w swoich kolejnych meczach w najbliższy weekend dwukrotnie zmierzy się na wyjeździe z aktualnymi mistrzami OHL Erie Otters, którzy jednak niezbyt dobrze zaczęli obecne rozgrywki i są przedostatni w dywizji, w której występują także Attack. To właśnie z Otters ekipa z Owen Sound przegrała w ubiegłorocznym finale konferencji zachodniej. W tym sezonie jednak już raz ich pokonała.

London Knights - Owen Sound Attack 3:4 (0:1, 0:1, 3:1, 0:1)
0:1 Dudas - Łyszczarczyk 04:46
0:2 Suszka - Phillips - Cameron 28:26
1:2 Thomas - Tymkin - Bouchard 40:57
1:3 Suzuki - Suszka - Hancock 43:20
2:3 Bouchard - Thomas - Carbonara 46:17
3:3 Turko - Carbonara - Golden 52:56
3:4 Durzi 61:44