Wyświetleń: 1962

EIHC: Zwycięstwo Słowacji, gol Da Costy (WIDEO)

2017-12-14 22:42:17

Reprezentacja Słowacji od zwycięstwa nad Francją rozpoczęła udział w rozgrywanym w Norwegii turnieju MECA Hockey Games. Jednego z goli dla Francuzów strzelił Teddy Da Costa.

Turniej z cyklu Euro Ice Hockey Challenge odbywa się w norweskim Hamar. Dziś Słowacy prowadzeni przez Craiga Ramsaya w swoim pierwszym meczu pewnie pokonali Francję 4:2. W strzałach mieli przewagę aż 41-16, ale w bramce rywali bardzo dobrze spisywał się Florian Hardy. To głównie dzięki jego postawie Francuzi po dwóch tercjach byli w stanie remisować z faworyzowanymi rywalami 2:2. W trzeciej odsłonie nie dali jednak rady i gole Tomáša Suroviego oraz Andreja Kudrny przechyliły szalę zwycięstwa na stronę drużyny Ramsaya.

Kudrna skończył spotkanie z dwoma trafieniami, a pełniący funkcję kapitana reprezentacji naszych południowych sąsiadów Surový raz trafił i raz asystował. Napastnik HC '05 Bańska Bystrzyca w 117. już występie w narodowych barwach strzelił 22 gola. Listę strzelców w ekipie Słowacji uzupełnił Peter Čerešňák. Słowacy dwie bramki zdobyli w przewagach. Dla Francji gola wyrównującego na 2:2 w 26. minucie strzelił napastnik Cracovii Teddy Da Costa.

Jutro w swoim drugim spotkaniu na turnieju w Hamar Francja zmierzy się z Norwegią, a Słowacja zagra z tzw. olimpijską reprezentacją Rosji.

Francja - Słowacja 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
0:1 Kudrna - Baranka 07:43
0:2 Čerešňák - Graňák - Surový 12:26 (w przewadze)
1:2 Romand - Matima 17:39
2:2 Da Costa - Guttig 25:17
2:3 Surový - Skalický 49:03
2:4 Kudrna - Baranka - Starosta 55:13 (w przewadze)
Strzały: 16-41.
Minuty kar: 18-2.

Gol Teddy'ego Da Costy

Pierwsza reprezentacja Rosji w tych dniach rywalizuje w Moskwie w turnieju Euro Hockey Tour o Puchar Pierwszego Kanału, a w Hamar gra drużyna olimpijska, nazywana również Rosją B. Dziś w swoim pierwszym meczu na MECA Hockey Games ten zespół pokonał gospodarzy 4:3 po dogrywce. Zwycięskiego gola strzelił w 4. minucie dodatkowej części gry po świetnym podaniu w kontrze od Aleksandra Barabanowa Władimir Tkaczow. Wcześniej dla Rosji trafiali: Michaił Naumienkow, Andriej Kuzmienko oraz Wiktor Tichonow, a Aleksandr Szaryczew bronił 27 strzałów.

Norwegia - Rosja B 3:4 (1:1, 2:1, 0:1, 0:1)
1:0 Thoresen - K. A. Olimb 02:46
1:1 Naumienkow 16:49
2:1 Bastiansen - Rosseli Olsen 22:47
2:2 Kuzmienko 25:03
3:2 M. Olimb - Thoresen - K. A. Olimb 26:28
3:3 Tichonow - Biełow 33:58 (w przewadze)
3:4 Tkaczow - Barabanow 63:56