Wyświetleń: 1817

Nasi rywale znów z porażką

2017-12-16 18:28:27

Reprezentacja Kazachstanu, z którą Polska zagra na kwietniowych Mistrzostwach Świata dywizji I grupy A, poniosła drugą w ciągu dwóch dni porażkę w meczu towarzyskim.

Wczoraj Kazachowie w Mołodecznie ulegli Białorusi 0:3, a dziś znów zmierzyli się z tym rywalem, tym razem w małym obiekcie Cziżowki Areny w Mińsku. Ponownie górą byli gospodarze, choć tym razem do rozstrzygnięcia wyniku potrzebowali dogrywki. Co więcej, to Kazachstan prowadził od 10. do 45. minuty. Gola dla ekipy Jurija Michajlisa strzelił podczas gry w przewadze 21-letni Dmitrij Grienc. Białorusini dominowali na lodzie, ale między słupkami bramki gości dwoił się i troił 30-letni Dmitrij Małgin, który liczy, że w tym dość zaawansowanym już jak na hokeistę wieku wreszcie stanie się regularnym reprezentantem swojego kraju. Dziś zawodnik Nomada Astana wytrwał z "czystym kontem" do trzeciej tercji, w której jednak pokonał go Maksym Parfiejewiec.

Wynik 1:1 utrzymał się po 60 minutach gry. Małgin w tym czasie obronił 44 strzały ekipy Dave'a Lewisa, podczas gdy jego koledzy na bramkę Michaiła Karnauchaua strzelali 25 razy. O końcowym wyniku decydowała dogrywka. W niej bramkarz Kazachstanu dorzucił 3 skuteczne interwencje, a jego vis-à-vis nie musiał odbijać ani łapać ani jednego krążka. Wreszcie jednak gospodarze znaleźli sposób na Kazacha. Pomogła im w tym kara nałożona na Iwana Kuczina. Podczas gry w przewadze napastnik Junosti Mińsk Wiktar Turkin zdobył zwycięskiego gola na 2:1.

Po meczu rozegrano jeszcze towarzysko serię po 5 rzutów karnych. Znów lepsi okazali się Białorusini. Do siatki trafili: Raman Dziukau i Artur Hawrus. W ekipie Kazachstanu żaden z zawodników nie wykorzystał swojej okazji.

Kazachowie mają za sobą bardzo pracowitą przerwę na rozgrywki międzynarodowe, bowiem rozegrali w jej trakcie 4 spotkania. Najpierw dwukrotnie pokonali występującą w grupie B I dywizji Ukrainę, a teraz dwa razy ulegli Białorusi. We wszystkich tych spotkaniach grali w składzie złożonym wyłącznie z zawodników swojej lokalnej ligi, bez wsparcia hokeistów Barysu Astana z KHL i pod wodzą drugiego trenera reprezentacji.

Znacznie silniejszego składu należy się spodziewać podczas kwietniowych Mistrzostw Świata dywizji I grupy A w Budapeszcie, na których Kazachstan będzie rywalizował m.in. z Polską.

Białoruś - Kazachstan 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
0:1 Grienc - Burdielew - Ibrajbiekow 09:43 (w przewadze)
1:1 Parfiejewiec - Turkin - Załamaj 44:39
2:1 Turkin - Kitarau - Parfiejewiec 61:24 (w przewadze)
Strzały: 49-25.
Minuty kar: 8-16.