Wyświetleń: 1896

EIHC: Rosjanie wygrali w Norwegii

2017-12-16 19:27:39

Reprezentacja Rosji B wygrała rozgrywany w norweskim Hamar turniej MECA Hockey Games z cyklu Euro Ice Hockey Challenge.

Rosjanie na turniej do Norwegii wysłali swoją drugą reprezentację, nazywaną czasem także "olimpijską", choć akurat obecnie określenie to jest dość nieszczęśliwe, bo Rosja pod swoją flagą nie będzie mogła zagrać w turnieju hokejowym zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. W Hamar jednak drużyna prowadzona przez trenera Ilię Worobiewa była bezbłędna i wygrywając wszystkie trzy spotkania odniosła triumf także w całym turnieju. W dwóch poprzednich meczach Rosjanie pokonywali odpowiednio Norwegię i Słowację po dogrywkach. Tym razem w pojedynku z Francją wystarczyło 60 minut.

Kolejno: Władisław Prowolniew, Anatolij Gołyszew i Dmitrij Kagarlicki trafiali do francuskiej bramki strzeżonej przez Floriana Hardy'ego. Kluczowe były dwie bramki Prowolniewa i Gołyszewa w połowie meczu zdobyte w odstępie zaledwie 11 sekund. Dobrze w rosyjskiej bramce spisał się zawodnik Traktora Czelabińsk Wasilij Diemczenko, który obronił 29 strzałów. Francuzi przegrali w Hamar wszystkie 3 mecze, nie zdobyli punktu i zakończyli swój udział w imprezie na ostatnim miejscu.

Minuty kar: 8-14.

Drugie miejsce w MECA Hockey Games zajęła reprezentacja Słowacji, która dziś po rzutach karnych pokonała Norwegię 1:0. Przez 65 minut żaden z zespołów nie potrafił zdobyć bramki, a dopiero w serii karnych dla Słowacji trafili: Andrej Kudrna oraz Peter Ölvecký. Stojący w słowackiej bramce Branislav Konrád nie dał się pokonać ani 23 strzałami w ciągu 65 minut gry, ani żadnym z czterech wykonywanych w decydującej serii rzutów karnych. Norwegowie w dogrywce mogli strzałem z karnego rozstrzygnąć mecz, gdy Patricka Thoresena sfaulował w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem Dominik Graňák, ale gwiazdor gospodarzy nie trafił w bramkę. W pierwszej tercji doszło do nieprzyjemnej sytuacji, gdy sędzia liniowy został przez jednego z graczy gospodarzy trafiony kijem w twarz. Z nosa arbitra poleciała krew i musiał się udać do szatni.

Norwegia - Słowacja 0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
0:1 Kudrna (decydujący rzut karny)
Strzały: 23-20.
Minuty kar: 6-8.