Zadyszka Spartaka
Wydaje się, że Spartak Moskwa, który znakomicie rozpoczął sezon, złapał zadyszkę.
W czasie poprzedniego weekendu przegrał mecz z HC MVD Bałaszycha, a w tygodniu dołożył dwie kolejne porażki, tym razem z zespołami zdecydowanie wyżej notowanymi. Najpierw przegrał poniedziałkowe derby Moskwy z Dynamem, a wczoraj uległ we własnej hali Awangardowi Omsk.
Ciekawy mecz oglądali kibice w Jarosławiu, gdzie tamtejszy Lokomotiw pokonał podmoskiewskiego Atlanta 4-3. Gdy w połowie trzeciej tercji Afanasenkow podwyższył wynik na 4-0, niewielu miało nadzieje na jakiekolwiek emocje tego wieczoru. Jednak między 52. a 57. minutą Mozjakin, Kwasza i Novotny, strzelając bramki dla Atlanta, zapewnili ciekawą końcówkę kompletowi publiczności w Jarosławiu. Szczęśliwie dla gospodarzy na wyrównanie wyniku Atlantowi zabrakło czasu.
Wtorkowa batalia dwóch Metallurgów w Nowokuźniesku zakończyła się zwycięstwem gości z Magnitogorska 6-0. Bramkarz z Magnitogorska, Ilia Proskuriakow, zaliczył już trzeci shut-out w tym sezonie (grał w ośmiu spotkaniach), i zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji bramkarzy.
W środę odbyły się trzy spotkania trzech Dynam w trzech stolicach: Mińsku, Rydze i Moskwie, i wszystkie spotkania wygrały zespoły gości, a największą sensacją jest zwycięstwo Sewerstalu Czerepowiec z Dynamem Moskwa. Po meczu zrezygnował trener Dynama Sergiej Kotow. Z kolei porażka ryskiego Dynama podtrzymała fatalną passę łotewskiego zespołu, który wciąż pozostaje bez zwycięstwa u siebie.
W czwartek obydwa Metallurgi podtrzymały swoje passy. Magnitogorsk wygrał kolejny wyjazdowy mecz, z Amurem Chabarowsk, a Nowokuźniesk przegrał u siebie z Traktorem, na dodatek ponownie nie strzelając bramki. Do zwycięstwa Traktora najbardziej przyczynili się Skaczkow (dwa gole i asysta) i Bojczenko (gol i dwie asysty).
Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w KHL zanotował Automobilist. Stało się tak dzięki hat-trickowi Nikołaja Buszujewa, któremu dzielnie asystowali Antonenko i Simakow (po dwie asysty).
W pozostałych czwartkowych meczach obyło się bez niespodzianek, zwyciężali faworyci.
Najlepszymi zawodnikami poprzedniego tygodnia wybrano: Wadima Tarasowa (Neftechimik), Olega Twerdowskiego (Salawat) i Aleksandra Suglobowa (CSKA)
Wyniki
28 Wrzesień
Neftechimik Niżnekamsk - Lada Togliatti 4-2 (2-1, 0-1, 2-0)
1-0 05:19 Maksim Jakucenia (Islamow, Riasenski)
1-1 09:17 Denis Szemelin (Petrov, Czernikow) PP1
2-1 16:49 Niklas Persson
2-2 36:55 Wiktor Drugow (Szemelin) PP2
3-2 55:46 Jewgienij Riasenski (Islamow, Jakucenia)
4-2 59:59 Denis Archipow (Jakucenia) EN
NEF 7x2 + 1x5+20 (Kuzmin), LAD 5x2, SOG 34:21, W: 5,500
Bramkarze: Tarasow (19/21, 90.5%) - Koszeczkin (21/34, 87.5%)
Torpedo Niżny Nowogród - Sewerstal Czerepowiec 4-1 (1-0, 2-0, 1-1)
1-0 03:47 Pavel Brendl (Bednar, Tiulapkin)
2-0 23:38 Jegor Szastin (Nowopaszin)
3-0 26:35 Pavel Brendl (Lindström) PP2
3-1 49:48 Josef Straka (Gubin, Szipaczew)
4-1 57:10 Joakim Lindström (Warnakow, Nowopaszin)
TNN 7x2, SEV 8x2, SOG: 30:26, W: 5,500
Bramkarze: Brückler (25/26, 96.2%) - Stana (26/30, 86.7%)
Lokomotiw Jarosław - Atlant Mytyszczi 4-3 (1-0, 2-0, 1-3)
1-0 19:17 Josef Vasicek (Wiszniewski, Michnow)
2-0 31:05 Dmitrij Afanasenkow (Tkaczenko, Czuriłow)
3-0 35:18 Nikita Kliuchin (Wiszniewski, Zednik) SH1
4-0 48:58 Dmitrij Afanasenkow (Czuriłow)
4-1 52:51 Sergiej Mozjakin (Luoma, Semin)
4-2 53:35 Oleg Kwasza (Mirnow)
4-3 56:56 Jiri Novotny (Mirnow)
LOK 8x2, ATL 6x2, SOG 25:33, W: 9,046
Bramkarze: Gajduczenko (30/33, 90.9%) - Gerber (14/17, 82.4%) 40:00 Jegorow (7/8, 87.5%)
Dynamo Moskwa - Spartak Moskwa 5-1 (1-0, 2-0, 2-1)
1-0 07:15 Mattias Weinhandl PS
2-0 34:55 Linus Omark (Harju, Jaczmenew)
3-0 37:19 Jiri Hudler (Weinhandl, Żytnik) PP2
3-1 48:16 Dmitrij Upper
4-1 56:25 Jiri Hudler (Szitikow)
5-1 59:49 Anton Krysanow (Worobiew, Nepriajew)
DYN 7x2, SPA 5x2, SOG: 31:38, W: 6,500
Bramkarze: Jeremiejew (37/38, 97.4%) - Kotchnew (26/31, 83.9%)
29 Wrzesień
Amur Chabarovsk - Automobilist Jekaterynburg 3-1 (2-1, 1-0, 0-0)
0-1 01:32 Witaly Sitnikow (Titow)
1-1 03:16 Peter Nylander (Szirokow) PP1
2-1 17:20 Jurij Kokszarow
3-1 38:32 Radik Zaklew (Plotnikow, Pratt)
AMU 3x2, AVT 4x2, SOG 24:29, W: 7,100
Bramkarze: Borisow (28/29, 96.6%) - Lisutin (21/24, 87.5%)
Metallurg Nowokuźniesk - Metallurg Magnitogorsk 0-6 (0-2, 0-1, 0-3)
0-1 07:38 Witaly Atiuszow (Radułow)
0-2 08:54 Stanisław Czistow (Selujanow)
0-3 28:54 Jaroslav Kudrna (Rolinek)
0-4 47:12 Tomas Rolinek (Varlamov)
0-5 52:57 Denis Platonow
0-6 58:39 Nikołaj Pronin (Atiuszow, Kajgorodow)
NOV 2x2, MAG 3x2, SOG 23:21, Att: 5,700
Bramkarze: Bobrowski (15/21, 71.4%) - Proskuriakow (23/23)
Barys Astana - Salavat Julajew Ufa 1-2 (0-1, 0-1, 1-0)
0-1 06:45 Aleksandr Radułow (Zinowiew)
0-2 35:01 Aleksandr Pereżogin (Taratuchin)
1-2 54:41 Josef Stumpel PS
BAR 4x2, SAL 3x2, SOG: 28:31, W: 5,250 (F)
Bramkarze: Kuźniecow (29/31, 93.5%, 2.01) - Eremenko (27/28, 96.4%)
30 Wrzesień
Dynamo Moskwa - Sewerstal Czerepowiec 2-4 (0-1, 0-1, 2-2)
0-1 12:02 Marek Zagrapan (Szipaczew, Kulik)
0-2 36:46 Josef Straka (Zagrapan, Kanarski)
0-3 40:33 Sergiej Piskunow (Smrek, Bardin) PP2
1-3 47:55 Mattias Weinhandl (Żytnik)
1-4 56:49 Maksim Czudinow (Kisielewicz)
2-4 58:36 Oleg Saprykin (Krysanow, Wyszedkiewicz) PP1
DYN 9x2, SEV 9x2, SOG: 24:41, W: 3,900
Goaltenders: Jeremiejew (37/41, 90.2%) - Mylnikow (22/24, 91.7%)
Dynamo Minsk - Atlant Mytyszczi 1-4 (0-2, 0-1, 1-1)
0-1 02:38 Andriej Posnow (Nesterow, Głuchow)
0-2 07:38 Igor Mirnow (Landry, Kwasza)
0-3 20:33 Jiri Novotny (Mozjakin, Żerdiew)
1-3 53:35 Andrei Stas
1-4 59:02 Sergiej Mozjakin (Novotny) EN
DYN 9x2, ATL 8x2, SOG 27:28, W: 3,500
Bramkarze: Mezin (25/28, 89.3%, 3.05) - Gerber /26/27, 96.3%)
Dynamo Ryga - SKA St. Petersburg 0-2 (0-1, 0-1, 0-0)
0-1 11:38 Maksim Susziński 4 (Cajanek, Jaszyn)
0-2 36:40 Sergiej Gusew 1 (Trubaczew)
RIG 2x2, SKA 5x2, SOG 21:26, W: 6,274
Bramkarze: Prusek (24/26, 92.3%) - Esche (21/21)
1 Październik
Amur Chabarovsk - Metallurg Magnitogorsk 2-5 (1-1, 0-2, 1-2)
1-0 03:30 Ruslan Chasanszin (Kostiuczenok, Szulakow) PP1
1-1 14:59 Igor Radułow (Bulin, Selujanow) SH1
1-2 29:43 Tomas Rolinek (Kudrna, Chlystow)
1-3 36:05 Nikołaj Pronin (Kajgorodow)
1-4 46:25 Wladislaw Bulin (Kajgorodow, Gładkich)
2-4 48:24 David Ling PS
2-5 59:55 Nikołaj Pronin (Kajgorodow)
AMU 3x2, MET 4x2, SOG 20:31, W: 7,100
Bramkarze: Borisow (22/25, 88.0%), 40:00 Małkow (4/6, 66.7%) - Proskuriakow (18/20, 90.0%)
Metallurg Nowokuźniesk - Traktor Czeliabińsk 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)
0-1 22:25 Jewgienij Skaczkow (Bojczenko, Platil)
0-2 49:03 Pavel Bojczenko (Skaczkow)
0-3 51:01 Jewgienij Skaczkow (Lakos, Bojczenko) PP1
NOV 6x2, TRA 9x2, SOG 24:24, W: 3,000
Bramkarze: Bobrowski (21/24, 87.5%) - Alistratow (24/24)
Sybir Nowosybirsk - Automobilist Jekaterynburg 1-3 (1-0, 0-1, 0-2)
1-0 13:48 Daniel Karpiuk (Emelin)
1-1 25:59 Nikołaj Buszujew (Antonenko, Simakow)
1-2 43:10 Nikołaj Buszujew (Antonenko)
1-3 57:44 Nikołaj Buszujew (Telejukin, Simakow)
SIB 3x2, AVT 6x2, SOG 21:18, W: 5,500
Bramkarze: Lawson (15/18, 83.3%) - Franskiewicz (20/21, 95.2%)
Lada Togliatti - CSKA Moskwa 2-4 (1-2, 0-2, 1-0)
1-0 02:57 Roman Kukumberg (Czernych)
1-1 07:50 Mark Hartigan (Kuliasz)
1-2 15:17 Niko Dimitrakos (Szczastliwy, Gonczarow) PP1
1-3 2816 Niko Dimitrakos (Kuliasz, Szczastliwy)
1-4 39:44 Aleksandr Suglobow (Nikulin)
2-4 45:37 Walery Dydakin (Kalimulin) PP2
LAD 4x2 + 1x5+20 (58:51 Sewostjanow), CSKA 7x2, SOG 20:26, W: 2,900
Bramkarze: Koszeczkin (22/26, 84.6%) - Barulin (18/20, 90.0%)
Ak Bars - Torpedo Niżny Nowogród 3-1 (0-0, 1-1, 2-0)
0-1 28:05 Aleksandr Stepanow (Obuchow, Badiukow)
1-1 32:05 Pavel Brendl (Bednar, Nikitenko)
2-1 43:25 Aleksiej Morozow(Zaripow, Tiereszczenko) PP1
3-1 47:15 Janne Pesonen (Kapanen, Immonen)
KAZ 3x2, TNN 3x2, SOG, 28:24 W: 4,126
Bramkarze: Tellqvist (23/24, 95.8%) - Brückler (25/28, 89.3%)
Neftechimik Niżnekamsk - Witiaz Czechow 6-2 (2-0, 4-0, 0-2)
1-0 12:26 Deron Quint (Bumagin)
2-0 16:56 Niklas Persson (Islamow, Jakucenia)
3-0 25:08 Maksim Jakucenia (Persson) PP1
4-0 27:33 Sergiej Biernacki (Persson) PP2
5-0 33: 32 Andrei Iwanow (Starosta)
6-0 36:56 Jewgienij Lapenkow
6-1 43:56 Wadim Berdnikow (Klimenko)
6-2 59:19 Aleksandr Komarycy (Riazancew) SH1
NEF 6x2 + 1x5+20 (Kruczinin) - VIT 6x2 + 1x5+20 (Verot), SOG 28:27, W: 5,500
Bramkarze: Tarasow (23/24, 95.8%) 49:51 Kasutin (2/3, 66.7%) - Choroszun (13/17, 76.5%) 32:27 Zwiagin (9/11, 81.8%)
Lokomotiw Jarosław - Barys Astana 5-3 (1-1, 3-2, 1-0)
0-1 00:31 Maksim Spiridonow (Wasilczenko, Nemirowski)
1-1 03:18 Josef Vasicek (Michnow, Kiruchin) PP1
2-1 20:23 Andrei Kiruchin (Wiszniewski, Michnow)
3-1 23:34 Daniił Sobczeno (Tkaczenko, Czuriłow)
3-2 25:24 Andrei Gawrilin (Krasnoslobodcew)
4-2 31:19 Aleksandr Guskow (Afanasenkow, Czuriłow)
4-3 37:14 Maksim Spiridonow (Stumpel, Nemirowski)
5-3 55:17 Sergiej Konkow (Korolew, Anikiejenko)
LOK 3x2, BAR 3x2, SOG 27:34, A: 8,900
Bramkarze: Gajduczenko (31/34, 91.2%) - Glass (8/11, 72.7%, 7.42) 24:15 Muchometow (14/16, 87.5%, 3.46)
HC MVD - Salavat Julajew Ufa 2-4 (0-0, 1-2, 1-2)
0-1 25:33 Dmitrij Kalinin
0-2 32:16 Ilia Gorochow (Antipow)
1-2 39:31 Aleksiej Cwetkow (Kudaszow, Strbak) PP2
1-3 55:01 Sergiej Zinowiew (Radułow)
1-4 55:34 Witaly Proszkin (Pereżogin)
2-4 57:04 Denis Mosalew (Zajnullin)
MVD 7x2, SAL 10x2, SOG 27:27, W: 4,200
Bramkarze: Garnett (23/27, 85.2%) - Eremenko (25/27, 92.6%)
Spartak Moskwa - Awangard Omsk 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)
0-1 06:57 Dmitrij Wlasenkow (Kurianow, Popow)
1-1 44:34 Kirył Kniazew (Rybakow)
1-2 46:00 Wladimir Perwyszyn (Riabykin, Jagr)
SPA 3x2, AVA 3x2, SOG 21:29, W: 4,000
Bramkarze: Konobry (27/29, 93.1%, 2.04) - Rämö (20/21, 95.2%)
Komentarze