EHT: W Malmö najlepsi Finowie (WIDEO)
W trzecim turnieju tego sezonu "Oddset Hockey Games" najlepsi okazali się hokeiści z Finlandii. W dniach 7-10 lutego w szwedzkim Malmö reprezentacja Finlandii wygrała ze Szwedami i Czechami.
Dzień 2:
Czechy - Szwecja 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 - 24.51 Michal Vondrka (Prucha)
2:0 - 40.24 Jiri Novotny (Irgl)
Kary: 10 - 2 min.
Strzały: 23-37
Widzów: 5097
CZE: Salak; Kraijcek Lukas, Barinka Michal, Irgl Zbynek, Novotny Jiri, Kaspar Lukas, Nemec Ondrej, Caslava Petr, Prucha Petr, Nedorost Vaclav, Vondrka Michal, Mojzis Tomas, Nakladal Jakub, Petruzalek Jakub, Vrana Petr, Tenkrat Petr, Zamorsky Petr, Krejcik Jakub, Rachunek Tomas, Hertl Tomas, Rachunek Ivan
SWE: Eriksson; Ahnelov Jonas, Burstrom Niclas, Thornberg Martin, Soderberg Carl, Paulsson Marcus, Fransson Johan, Backman Mattias, Pettersson Fredrik, Lundqvist Joel, Persson Niklas, Nygren Magnus, Skogs Tomas, Andersson Jonas, Lindberg Oscar, Ericsson Jimmie, Viklund Tobias, Fasth Jesper, Rasmussen Dennis, Aslund Per
Dzień 3:
Finlandia - Czechy 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
1:0 - 01.08 Ville Lajunen
2:0 - 30.05 Juuso Hietanen (Filppula, Haataja) PP1
3:0 - 32.13 Velli-Matti Savinainen (Hytonen, Lajunen)
Kary: 8 - 12 min.
Strzały: 28-30
Widzów: 1726
FIN: Metsola; Hietanen Juuso, Maenpaa Mikko, Haataja Juha-Pekka, Filppula Ilari, Salminen Sakari, Lajunen Vile, Niskala Janne, Aaltonen Juhamatti, Hytonen Juha-Pekka, Osala Oskar, Kousa Mikko, Vaananen Ossi, Anttila Marko, Koskiranta Jarmo, Kiiskinen Tuomas, Kukkonen Lasse, Ohtamaa Atte, Kuusela Kristian, Wirtanen Petteri, Savinainen Velli-Matti
CZE: Salak; Barinka Michal, Kreijcek Lukas, Kaspar Lukas, Novotny Jiri, Irgl Zbynek, Caslava Petr, Zamorsky Petr, Vondrka Michal, Nedorost Vaclav, Prucha Petr, Nakladal Jakub, Mojzis Tomas, Adamsky Martin, Vrana Petr, Tenkrat Petr, Lrejcik Jakub, Nemec Ondrej, Rachunek Ivan, Hertl Tomas, Rachunek Tomas
Szwecja - Rosja 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
0:1 - 14.20 Ilya Nikulin (Biryukov, Radulov)
1:1 - 17.01 Carl Soderberg (Hjalmarsson) PP1
1:2 - 21.05 Sergei Mozyakin (Radulov, Shipachyov) PP1
1:3 - 25.58 Yevgeni Kuznetsov (Tikhonov)
1:4 - 46.13 Dmitri Kazionov (Biryukov, Plotnikov)
Kary: 8 - 16 min.
Strzały: 37-22
Widzów: 8290
SWE: Gustafsson; Burstrom Niclas, Viklund Tobias, Arlbrandt Par, Soderberg Carl, Hjalmarsson Simon, Fransson Johan, Backman Mattias, Pettersson Fredrik, Lundqvist Joel, Persson Niklas, Nygren Magnus, Skogs Tomas, Ericsson Jimmie, Lindberg Oscar, Andersson Jonas, Paulsson Marcus, Fernholm Daniel, Fasth Jesper, Rasmussen Dennis, Aslund Per
RUS: Koshechkin; Biryukov Yevgeni, Nikulin Ilya, Mozyakin Sergei, Shipachyov Vadim, Radulov Alexander, Medvedev Yevgeni, Belov Anon, Shirokov Sergei, Popov Alexander, Perzhogin Alexander, Chudinov Maxim, Denisov Denis, Varnakov Mikhail, Tikhonov Viktor, Kuznetsov Yevgeni, Ketov Yevgeni, Rylov Yakov, Plotnikov Sergei, Kazionov Dmitri, Kokarev Denis
Dzień 4:
Rosja - Czechy 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
0:1 - 29.56 Zbynek Irgl (Tenkrat) PP1
0:2 - 49.10 Vaclav Nedorost (Krajicek, Vondrka)
1:2 - 52.06 Yevgeni Kuznetsov (Popov)
Kary: 10 - 6 min.
Strzały: 33-30
Widzów: 1364
RUS: Barulin; Nikulin Ilya, Biryukov Yevgeni, Radulov Alexander, Shipachyov Vadim, Mozyakin Sergei, Belov Anton, Medvedev Yevgeni, Perezhogin Alexander, Popov Alexander, Shirokov Sergei, Denisov Denis, Chudinov Maxim, Kuznetsov Yevgeni, Tikhonov Viktor, Varnakov Mikhail, Rylov Yakov, Ketov Yevgeni, Kokarev Denis, Kazionov Dmitri, Plotnikov Sergei
CZE: Kovar; Krejcik Jakub, Krajicek Lukas, Tenkrat Petr, Novotny Jiri, Irgl Zbynek, Caslava Petr, Nemec Ondrej, Vondrka Michal, Nedorost Vaclav, Prucha Petr, Mojzis Tomas, Nakladal Jakub, Kaspar Lukas, Vrana Petr, Petruzalek Jakub, Hertl Tomas, Zamorsky Petr, Adamsky Martin, Rachunek Ivan, Rachunek Tomas
Szwecja - Finlandia 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
0:1 - 21.45 Juha-Pekka Hytonen (Lajunen)
0:2 - 23.57 Mikko Maenpaa (Salminen, Filppula) PP1
1:2 - 28.38 Johan Fransson (Burstrom, Fasth)
1:3 - 32.31 Velli-Matti Savinainen (Kuusela, Kukkonen)
1:4 - 48.31 Juuso Hietanen (Filppula, Haataja) PP1
2:4 - 51.46 Jonas Andersson (Burstrom, Lindberg)
2:5 - 59.25 Tuomas Kiiskinen (Anttila, Lahti) EN
Kary: 10 - 8 min.
Strzały: 42-21
Widzów: 7357
SWE: Wesslau; Skogs Tomas, Viklund Tobias, Arlbrandt Par, Soderberg Carl, Hjalmarsson Simon, Fransson Johan, Burstrom Niclas, Pettersson Fredrik, Lundqvist Joel, Persson Niklas, Nygren Magnus, Fernholm Daniel, Ericsson Jimmie, Lindberg Oscar, Andersson Jonas, Aslund Per, Fasth Jesper, Rasmussen Dennis, Paulsson Marcus
FIN: Engren; Maenpaa Mikko, Hietanen Juuso, Salminen Sakari, Filppula Ilari, Haataja Juha-Pekka, Niskala Janne, Lajunen Ville, Osala Oskar, Hytonen Juha-Pekka, Aaltonen Juhamatti, Vaananen Ossi, Kousa Mikko, Kiiskieen Tuomas, Lahti Miika, Anttila Marko, Ohtamaa Atte, Kukkonen Lasse, Savinainen Velli-Matti, Wirtanen Petteri, Kuusela Kristian
Tabela: Oddset Hockey Games:
Rk | Klub | M | Z | ZD | PD | P | BZ:BS | PKT |
1 | Finlandia | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 11:6 | 7 |
2 | Czechy | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 4:4 | 6 |
3 | Rosja | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 9:6 | 5 |
4 | Szwecja | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3:11 | 0 |
Tabela EHT po 3 turniejach:
Rk | Klub | M | Z | ZD | PD | P | BZ:BS | PKT |
1 | Rosja | 9 | 5 | 1 | 1 | 2 | 28:14 | 18 |
2 | Finlandia | 9 | 4 | 1 | 1 | 3 | 21:18 | 15 |
3 | Czechy | 9 | 5 | 0 | 0 | 3 | 12:19 | 15 |
4 | Szwecja | 9 | 2 | 0 | 0 | 7 | 16:26 | 6 |
Komentarze