Wyświetleń: 2277

DEL2: Punkty Borzęckiego. Steelers gromią i awansują

2017-03-24 22:18:32

Adam Borzęcki zaliczył gola i asystę w dzisiejszym meczu ćwierćfinału play-offów DEL2. Drużyna Polaka zaaplikowała rywalom dwucyfrową liczbę bramek i awansowała do półfinału.

Bietigheim Steelers z Borzęckim w składzie stanęli dziś przed szansą na awans do półfinału play-offów niemieckiej drugiej klasy rozgrywkowej. Przy stanie 3-1 w serii z Bayreuth Tigers drużyna Polaka grała przed własną publicznością i nie zmarnowała okazji. Rywalizację w tym spotkaniu rozstrzygnęła już właściwie w pierwszej tercji, którą wygrała aż 5:1. Później padło jeszcze mnóstwo goli. Kibice w hali w Bietigheim-Bissingen obejrzeli ich łącznie aż 14, a gospodarze rozbili niżej notowanych rywali 11:3 i wygrali cały ćwierćfinał 4-1.

Borzęcki w 15. minucie spotkania zdobył jedną z bramek swojej ekipy, podwyższając wynik na 4:1. Później jeszcze w 58. minucie asystował przy trafieniu Maxa Lukesa, którym ten ostatni ustalił rezultat spotkania. To nie polski obrońca był jednak głównym architektem zwycięstwa. Znakomity mecz rozegrał doświadczony kanadyjski napastnik David Wrigley. Sam popisał się hat trickiem, a do tego dorzucił 2 asysty. Bramkę i 3 asysty zaliczył najskuteczniejszy zawodnik zarówno sezonu zasadniczego, jak i play-offów Matt McKnight, a identyczny dorobek uzyskał Słoweniec Marcel Rodman.

Dla Steelers także dwa gole i asystę zaliczył Robin Just, bramkę i dwa punktowe podania Justin Kelly, a identyczny dorobek jak Borzęcki zapisał na swoje konto jego partner z pierwszej pary obrony Dominic Auger.

Polski hokeista w całym meczu oddał 3 strzały i zaliczył +3 w statystyce +/-. Spędził także dwie minuty na ławce kar za atak kijem trzymanym oburącz. Po 5 meczach w tych play-offach ma na koncie 1 gola i 2 asysty. Wcześniej w 50 spotkaniach sezonu zasadniczego zdobył 29 punktów.

Jego drużyna, która wygrała sezon zasadniczy w DEL2, musi jeszcze poczekać na półfinałowego rywala. Będzie nim zwycięzca ćwierćfinałowej pary Dresdner Eislöwen - ESV Kaufbeuren. Na razie ten ostatni zespół prowadzi 3-2, a szósty mecz odbędzie się w niedzielę. W drugim półfinale druga po sezonie zasadniczym drużyna Löwen Frankfurt Pawła Droni zmierzy się w zawsze gorących derbach Hesji z aktualnym mistrzem DEL2 Kassel Huskies.

Bietigheim Steelers - Bayreuth Tigers 11:3 (5:1, 2:0, 4:2)
1:0 Wrigley - McKnight - Schwarz 02:38
2:0 Wrigley - Brown 04:47
3:0 Kelly - McKnight 07:57
3:1 Bartosch 08:25
4:1 Borzęcki - Kelly - Auger 14:11
5:1 Just - Zientek - Rodman 18:57
6:1 Wrigley - McKnight 24:15