Wyświetleń: 4338

Zagrał po koszmarnej kontuzji. I został bohaterem (WIDEO)

2017-03-24 23:13:31

Niemiecki napastnik Yasin Ehliz dopisał dziś piękne post scriptum do historii swojego koszmarnego urazu ucha, o którym pisaliśmy wcześniej. Trzy dni po kontuzji nie tylko wyjechał na lód, ale został bohaterem swojej drużyny w pierwszym meczu półfinału play-offów DEL.

Przypomnijmy, że w siódmym meczu ćwierćfinału DEL z Augsburger Panther gracz Nürnberg Ice Tigers został trafiony w głowę potężnym strzałem kolegi z drużyny Patricka Reimera, po którym miał dosłownie rozerwane lewe ucho. Mimo to, po zszyciu chciał wrócić do gry, ale nie było to konieczne, bo jego zespół wygrywał. Ehliz od razu zapowiedział jednak, że chce wystąpić w pierwszym meczu półfinału z Grizzlys Wolfsburg.

I zrobił to dziś, grając w specjalnym kasku z zasłoniętym lewym uchem. W niczym mu to jednak nie przeszkadzało, bo nie tylko zagrał, ale jeszcze poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa notując gola i dwie asysty. W 17. minucie podczas gry "Tygrysów" w przewadze otworzył wynik meczu idealnie dokładając kij do krążka zagranego przez Stevena Reinprechta.

Gol Yasina Ehliza

A po tym jak rywale wyrównali, Ehliz znów miał udział przy golu, tym razem na 2:1. W 44. minucie oddał strzał, który bramkarz Grizzlys odbił wprost do Reimera. Tego samego, który trzy dni temu "ustrzelił" Ehliza. Reimer skutecznie dobił krążek do siatki i znów dał swojemu zespołowi prowadzenie. Sam Ehliz jeszcze w 57. minucie dorzucił asystę przy ustalającym wynik spotkania na 5:1 golu Roba Schrempa. Po meczu został wybrany najlepszym graczem spotkania, a tym występem w tak krótkim czasie po bardzo niebezpiecznym urazie dodatkowo wzmocnił swoją już i tak ugruntowaną reputację prawdziwego twardziela.

A drużynie z Norymbergi w walce o mistrzostwo Niemiec cała sytuacja paradoksalnie może pomóc, bo trudno o lepszy przykład poświęcenia i determinacji w walce o wspólny cel niż daje właśnie swoim kolegom mający tureckie korzenie skrzydłowy drugiego ataku Ice Tigers.

Dzisiaj już również jego ucho wygląda znacznie lepiej niż 3 dni temu...