Wyświetleń: 3919

Play-offy OHL: Łyszczarczyk pokonał Brodeura. Polak dał sygnał (WIDEO)

2017-03-25 08:47:45

Alan Łyszczarczyk strzelił gola otwierającego rywalizację Sudbury Wolves z Oshawa Generals w play-offach ligi OHL. Polak pomógł swojej drużynie już na starcie przejąć przewagę własnej tafli.

We wrześniu ubiegłego roku Łyszczarczyk strzelił pierwszego gola Sudbury Wolves w sezonie zasadniczym w meczu przeciwko Oshawa Generals. Tej nocy polskiego czasu to znów nasz napastnik otworzył bramkowe konto swojego zespołu przeciwko temu samemu rywalowi, tyle że tym razem w play-offach. W 10. minucie spotkania numer 1 ćwierćfinału konferencji wschodniej podczas gry "Wilków" w przewadze Rosjanin Dmitrij Sokołow próbował wrzucić krążek pod bramkę rywali, ale ten odbił się od bandy i wyleciał na przedpole wprost na kij Łyszczarczyka, który strzałem z bliska pokonał Jeremy'ego Brodeura, syna legendarnego Martina Brodeura i dał swojej drużynie prowadzenie.

Gol Alana Łyszczarczyka

To był bardzo ważny moment, bo Generals w pierwszych minutach dominowali na lodzie. Do gola Łyszczarczyka mieli w strzałach przewagę 11-1. Polak dał więc swojej drużynie sygnał do ataku, a po jego golu przyszły kolejne. Jeszcze w pierwszej tercji Sokołow podwyższył na 2:0, a później dla przyjezdnych trafiali kolejno: Drake Pilon, Michael Pezzetta i Macauley Carson. Ostatecznie "Wilki" wygrały w Oshawie 5:2 i objęły prowadzenie w serii play-offów, przejmując także od razu przewagę własnej tafli.

Alan Łyszczarczyk oddał w całym meczu 2 strzały, skończył go z dorobkiem 0 w statystyce +/-, bo obecność na lodzie przy bramce zdobytej w przewadze się do niej nie wlicza. Polak stanął także do dwóch wznowień, z których wygrał jedno. W sezonie zasadniczym w 61 meczach strzelił 10 goli i zaliczył 22 asysty.

Jego drużyna przed rozpoczęciem rywalizacji z Generals nie była faworytem. Sezon zasadniczy zakończyła w konferencji wschodniej na szóstym miejscu ze stratą aż 24 "oczek" do trzeciej po nim ekipy z Oshawy. Do tego eksperci przewidywali, że graczy "Wilków" może zjeść trema. Drużyna z Sudbury wraca do play-offów po trzyletniej przerwie, a w międzyczasie zaliczyła dwa fatalne sezony. W składzie, który wczoraj wystawił trener Dave Matsos, Alan Łyszczarczyk był jednym z aż 13 graczy debiutujących w play-offach OHL. Na lodzie jednak większych oznak tremy nie było widać.

- Wiedzieliśmy, że Oshawa ruszy na nas tak ostro, jak tylko będzie w stanie. Wielu naszych chłopaków nie było wcześniej w takiej sytuacji, więc podczas przygotowań do tej serii dużo z nimi o tym rozmawialiśmy. Po 10 minutach widziałem jednak, że dobrze weszliśmy w tę rywalizację - skomentował trener Matsos. Na razie jednak nie wyciąga on żadnych daleko idących wniosków w sprawie wyniku całej serii. - Wiemy, że takie rywalizacje są długie i będą tu jeszcze góry i doliny. Cieszymy się tym zwycięstwem, ale to tyle na teraz - skomentował.

Drugi mecz w niedzielę, także w Oshawie. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

Oshawa Generals - Sudbury Wolves 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
0:1 Łyszczarczyk - Sokołow - Jamieson 09:46 (w przewadze)
0:2 Sokołow - Levin - Capobianco 13:36 (w przewadze)
0:3 Drake Pilon 23:36
1:3 Noel - Manchurek - Studnicka 33:04
1:4 Pezzetta - Darian Pilon - Lalonde 38:51
1:5 Carson - Wilkie 42:16
2:5 Huether - Manchurek - Studnicka 55:55