Wyświetleń: 2793

Przed MŚ w Kijowie: Austria znów przegrała

2017-04-06 20:01:46

Reprezentacja Austrii poniosła drugą w ciągu dwóch dni porażkę w meczu towarzyskim w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata dywizji I grupy A w Kijowie, choć dziś Austriacy byli znacznie bliżej korzystnego wyniku z wyżej notowanym rywalem.

Ekipa selekcjonera Rogera Badera, która w Kijowie zmierzy się m.in. z reprezentacją Polski, wczoraj w Linzu wyraźnie przegrała ze Szwecją 2:6. Dziś tego samego rywala podejmowała w Wiedniu i była znacznie bliżej uzyskania dobrego wyniku.

Gospodarze w 5. minucie podczas gry w przewadze wyszli na prowadzenie po celnym strzale obrońcy Erika Kirchschlägera, dla którego było to pierwsze trafienie w narodowych barwach. Później jednak inicjatywę przejęli Szwedzi, którzy zdobyli trzy kolejne gole i aż do 57. minuty prowadzili 3:1. Austriacy jednak się nie poddali i zdołali doprowadzić do remisu. Najpierw bramkę kontaktową strzelił Brian Lebler, a po zaledwie 83 sekundach niespodziewanie wyrównał również swoim pierwszym golem w reprezentacji napastnik Red Bulla Salzburg Alexander Rauchenwald.

Do końca trzeciej tercji pozostawały wówczas dokładnie dwie minuty i zanosiło się na to, że przynajmniej w regulaminowym czasie gry Austria będzie w stanie zremisować ze Szwecją. Ostatnie słowo należało jednak do "Trzech Koron". Na 49 sekund przed końcem spotkania Pär Lindholm pokonał stojącego w austriackiej bramce Bernharda Starkbauma i dał Szwedom zwycięstwo 4:3. Gola i dwie asysty dla zwycięzców zaliczył André Petersson, do bramki trafiali również Richard Gynge i Dennis Everberg, a świetny mecz rozegrał Linus Omark, który asystował przy wszystkich czterech golach dla Szwecji. W ekipie Austrii Lebler do swojego trafienia dorzucił asystę.

Szwedzi tym samym zakończyli serię trzech meczów, w których sprawdzili formę dwóch rywali Polaków ze zbliżających się MŚ dywizji IA w Kijowie. Przypomnijmy, że przed dwoma starciami z Austrią, w poniedziałek pokonali w Budapeszcie Węgrów 4:0.

Selekcjoner austriackiej kadry na zgrupowaniu w Wiedniu ma do dyspozycji 28 zawodników, ale wciąż nie może skorzystać z graczy finalistów EBEL Klagenfurt AC i Vienna Capitals, którzy nadal rywalizują o mistrzostwo kraju. W najbliższych dniach Austriacy będą mieli trochę czasu na spokojne treningi, bo kolejny sparing w ramach przygotowań do MŚ w Kijowie rozegrają 16 kwietnia na wyjeździe z Włochami. Dzień później podejmą tego samego rywala w Innsbrucku.

Austria - Szwecja 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
1:0 Kirchschläger - S. Ulmer - Lebler 04:09 (w przewadze)
1:1 Petersson - Omark - Martinsson 14:40
1:2 Everberg - Petersson - Omark 22:50 (w przewadze)
1:3 Gynge - Omark - Zackrisson 25:05
2:3 Lebler - Lindner - Hofer 56:37
3:3 Rauchenwald - Woger - Baltram 58:00
3:4 Lindholm - Petersson - Omark 59:11