Wyświetleń: 1856

Gol i asysta Droni w "lwich derbach"

2017-11-28 22:23:22

Paweł Dronia zaliczył gola i asystę we wtorkowym meczu niemieckiej drugiej klasy rozgrywkowej.

Drużyna Polaka rozgrywała dziś przed własną publicznością "lwie derby". Löwen Frankfurt podejmowali Tölzer Löwen. Gospodarze wygrali 6:5, a nasz reprezentant dwukrotnie punktował. Najpierw w 4. minucie zaliczył asystę przy otwierającym wynik golu C.J.'a Stretcha, a w drugiej tercji sam dorzucił swoje trafienie. I to w dość nieoczekiwanych okolicznościach. W 30. minucie miejscowi grali w osłabieniu, ale wyprowadzili kontrę, którą właśnie Dronia wykończył strzałem ze środka. Polak podwyższył wówczas na 5:2. Goście później zaczęli odrabiać straty, ale ostatecznie przegrali 5:6.

Dla "Lwów" z Frankfurtu nad Menem po dwa gole i asystę zaliczyli: Matt Pistilli i Stretch, a oprócz Droni na listę strzelców wpisał się jeszcze także Vladislav Filin.

Dronia dziś zagrał obok Mike'a Carda w drugiej parze obrony mistrzów DEL2. Oddał 3 strzały na bramkę i zaliczył +1 w statystyce +/-. Przebywał na lodzie przy dwóch golach swojej drużyny i jednym dla rywali. Dzisiejsze trafienie było jego drugim w tym sezonie niemieckiej drugiej ligi. Ponadto w 21 meczach zaliczył 9 asyst.

Löwen Frankfurt odnieśli już czwarte zwycięstwo z rzędu, a przed własną publicznością wygrali siódme kolejne spotkanie. Na koncie mają w tej chwili 46 punktów i zajmują w tabeli drugie miejsce. O jeden punkt więcej zdobył lider Bietigheim Steelers, który jednak rozegrał także o jeden mecz więcej. Steelers to zespół Adama Borzęckiego. Dziś lider przegrał 2:5 z Kassel Huskies. Polak nie punktował, za to uzbierał aż 6 karnych minut, w otrzymał podwójną karę mniejszą za pięściarski pojedynek z Patrickiem Klöpperem.

W piątek w 22. kolejce DEL2 Löwen Frankfurt zagrają na wyjeździe z ESV Kaufbeuren, a Bietigheim Steelers z EHC Bayreuth.

Löwen Frankfurt - Tölzer Löwen 6:5 (4:0, 1:4, 1:1)
1:0 Stretch - Dronia - Card 03:59
2:0 Stretch - Liesegang - Tiffels 13:26 (w przewadze)
3:0 Pistilli - Breitkreuz - Liesegang 17:08 (w przewadze)
4:0 Pistilli - Gron - Stretch 19:47
4:1 Kathan - Strobl - St. Jacques 21:37 (w przewadze)
4:2 Lakos - Schlager - Rodman 25:44
5:2 Dronia - Pistilli - Card 29:13 (w osłabieniu)