Wyświetleń: 2231

OHL: Gol, asysta i niewykorzystany karny Łyszczarczyka w telewizji (WIDEO)

2018-11-23 07:38:01

Alan Łyszczarczyk strzelił gola i zaliczył asystę w meczu ligi OHL, ale w końcówce nie wykorzystał rzutu karnego. Na trybunach pojawiło się prawie 9 tysięcy kibiców, a spotkanie było transmitowane przez telewizję w całej Kanadzie.

Zespół Mississauga Steelheads, w którym występuje Łyszczarczyk, zmierzył się tej nocy polskiego czasu na wyjeździe ze znajdującymi się w znakomitej formie London Knights. Również Steelheads nie zdołali zatrzymać rozpędzonych gospodarzy, którzy odnieśli zwycięstwo 7:4. Była to już ich 10. wygrana z rzędu.

Mecz zaczął się świetnie dla gości, bo już w 27. sekundzie Alan Łyszczarczyk podał zza bramki do wybranego najlepszym graczem OHL w ubiegłym tygodniu Owena Tippetta, a ten otworzył wynik. Później jeszcze do swojej asysty polski napastnik dołożył gola. W 18. minucie podczas gry w przewadze w podbramkowym zamieszaniu wepchnął krążek do bramki Josepha Raaymakersa, doprowadzając do remisu 3:3. Kolejne minuty należały jednak do "Rycerzy". Jeszcze w tej szalonej pierwszej tercji Adam Boqvist dał im prowadzenie 4:3, później strzelili 3 kolejne gole i przyjezdni nie mieli już szans, by dogonić rywali.

Asysta Alana Łyszczarczyka

Wybrany z numerem 8 tegorocznego draftu NHL przez Chicago Blackhawks Szwed Boqvist to najlepszy obrońca ostatnich Mistrzostw Świata do lat 18. Wczoraj strzelił dwa gole i zaliczył asystę, co dało mu miano pierwszej gwiazdy meczu. Bramkę i dwie asysty dla zwycięzców uzyskał Alex Formenton, draftowany przed rokiem z numerem 47 przez Ottawa Senators, po golu i asyście: kapitan zespołu Evan Bouchard, który w tym sezonie rozegrał już 7 meczów w NHL dla Edmonton Oilers i wpisał się na listę strzelców przeciwko Washington Capitals, a także Billy Moskal. Swoje trafienia dołożyli: Paul Cotter i Nathan Dunkley.

Alan Łyszczarczyk zagrał znów w pierwszym ataku Steelheads z Tippettem i Keeanem Washkurakiem. Polak oddał 6 strzałów na bramkę. Był na lodzie przy 3 golach swojego zespołu i przy 2 rywali, ale zaliczył -1 w statystyce +/-, ponieważ dwie z tych bramek jego drużyny padły w przewagach. Przebywał na tafli również wtedy, gdy w 51. minucie jego zespół grał w przewadze, a mimo to Formenton strzelił mu gola. W 58. minucie mógł zmniejszyć straty wykonując rzut karny, ale Raaymakers obronił jego strzał z backhandu. W pierwszej tercji stanął także do jednego wzmowienia z Formentonem i je wygrał.

Wyrównujący gol Łyszczarczyka

Wczorajszy gol był 10. strzelonym przez polskiego napastnika, a asysta 16. w 19. meczu tego sezonu. Od transferu z Owen Sound Attack zdobył dla "Pstrągów" 15 punktów za 6 goli i 9 asyst w 9 meczach. Jest w tym okresie najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu. Punkty zdobywał w 5 ostatnich meczach.

Wczoraj jego występ mogła oglądać większa widownia niż zwykle. Nie dość, że tradycyjnie w mieście London na trybunach pojawiła się imponująca jak na juniorski hokej liczba prawie 9 tysięcy kibiców, to jeszcze spotkanie było transmitowane w najlepszym czasie antenowym w całej Kanadzie na antenie stacji telewizyjnej Sportsnet. Do tego nie miało dużej hokejowej konkurencji, bo ze względu na obchodzony w Stanach Zjednoczonych Dzień Dziękczynienia NHL miała wolne.

Niewykorzystany rzut karny Łyszczarczyka

W marcu Łyszczarczyk i jego koledzy jeszcze z Owen Sound Attack wyeliminowali London Knights w pierwszej rundzie play-offów poprzedniego sezonu, a on sam strzelił w tej serii 4 gole i zaliczył 2 asysty w 4 spotkaniach. Teraz jednak drużyna z miasta London gra znacznie lepiej, a po 10 kolejnym zwycięstwie jest najlepsza w konferencji zachodniej. Z kolei Steelheads zakończyli serię 4 zwycięstw, ale z 30 punktami pozostają na pierwszym miejscu w dywizji centralnej i pierwszym w konferencji wschodniej. Teraz wracają do własnej hali, gdzie jutro podejmą ostatni zespół w tabeli tej dywizji North Bay Battalion.

London Knights - Mississauga Steelheads 7:4 (4:3, 2:0, 1:1)
0:1 Tippett - Łyszczarczyk 00:27
1:1 Cotter - Foudy 06:06
2:1 Dunkley - McMichael - Regula 08:51
3:1 Boqvist - Moskal 10:35
3:2 Carter - Tippett 12:59 (w przewadze)
3:3 Łyszczarczyk - Carter - McLeod 17:25 (w przewadze)
4:3 Boqvist - Bouchard - Formenton 18:52
5:3 Bouchard - Boqvist - Formenton 28:43 (w podwójnej przewadze)