Podhale wróci do THL? Prezes mówi wprost. "Zabiegamy o to"
Po wielu miesiącach niepewności wokół najbardziej utytułowanego klubu hokejowego w Polsce wreszcie pojawiły się konkrety. MMKS Podhale Nowy Targ rozpoczął przygotowania do nowego sezonu i... złożył akces do gry w ekstralidze.
Wokół Podhala przez długi czas panowała cisza, a kibice nie wiedzieli, czy klub podejmie próbę odbudowy drużyny seniorskiej. Prezes MMKS Podhale Leszek Tokarz w rozmowie z sportowepodhale.pl ujawnił, że klub stara się o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.
– Zabiegamy o grę w PHL. Złożyliśmy akces na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej – powiedział Tokarz na łamach Sportowego Podhala.
Prezes MMKS przyznał również, że z inicjatywy klubu odbyły się rozmowy z władzami miasta oraz przedstawicielami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W spotkaniach uczestniczyli m.in. burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, przewodnicząca Komisji Sportu i Porządku Publicznego Ewa Pawlikowska, przedstawiciel Urzędu Gminy Krzysztof Łapsa oraz prezes PZHL Krzysztof Woźniak.
Podhale rozpoczęło już przygotowania do sezonu. W treningach bierze udział około 30 zawodników i są to zarówno gracze występujący wcześniej w drużynie, jak i młodzież. Klub wdraża również nowy program szkoleniowy przygotowany przez Radę Programową PZHL. Zawodnicy będą monitorowani indywidualnie za pomocą specjalnej aplikacji, a przygotowania koordynują Jakub Worwa i Adrian Słowakiewicz.
– Dzisiaj drużyna rozpoczęła przygotowania do sezonu. Trenuje 30 chłopaków, ci co grali plus młodzież – powiedział Tokarz.
"Szarotki" rozwijają także współpracę szkoleniową. Do projektu dołączył Marcin Kolusz prowadzący Szkołę Hokejową specjalizującą się w indywidualnym rozwoju zawodników, a MMKS nawiązał współpracę z Akademią Hokejową z Calgary. Do pracy wrócił również Dariusz Gruszka.
W rozmowie poruszono także temat sytuacji spółki KH Podhale. Tokarz zaznaczył, że MMKS i KH to dwa oddzielne podmioty, jednak klub wciąż ponosi wizerunkowe konsekwencje problemów związanych ze spółką.
– [Prezes Jakub Majewski - przyp. red] Obiecał nam, że ogłosi upadłość, że wszystko wyczyści. Niektórzy wrzucają nas do jednego worka i musimy świecić oczami za winy kogoś innego. Kontaktowaliśmy się z prezesem KH, ale nie poinformował nas czy upadłość została już ogłoszona – zakończył Tokarz.
Czytaj także:
- Kolejne zmiany w Bytomiu. Kadrowicz odchodzi z klubu
- Bytomianie odsłaniają karty. Oto ich sparingpartnerzy!
- Czeski obrońca opuścił Unię. Zagra u ligowego rywala?
- Kolesnikow po dołączeniu do KH Toruń. "Władze stawiają przed zespołem wysokie cele"
- „Od naszego lodowiska do reprezentacji Polski”. Ogólnopolski Dzień Hokeja i projekt edukacyjny związany ze 100-leciem PZHL

Komentarze
Lista komentarzy
Hajnel
A na jakich zasadach ma wrócić Cyrk Podhale i na ile miesięcy.
Olsen
Wrocic i skonczyc jak STS034 Sanok to bez sensu........
kurp
Myślę, że nauczeni tym przypadkiem nie pozwolą przystąpić do sezonu bez zapewnienia zdrowego finansowania.
manek 1906
Moze jest jakiś wujek albo wujj z zaoceanu
manek 1906
Tak na powaznie, liga bez Podhala to jak rosol bez pieprzu. Szkoda marnować takich tradycji.
Falcon ZS
To samo można teoretycznie powiedzieć o Legii Warszawa czy ŁKS , a z nowszych czasów o Stoczniowcu lub Sanoku - " jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi "
torello1906
Życzę im powrotu (oczywiście na zdrowych zasadach) do THL, bo liga bez Podhala Nowy Targ to nie jest już to samo. Powodzenia "Szarotki"!!!
krzychu.553
Powodzenia Szarotki w powrocie do THL bo liga potrzebuje Podhala. Tylko ważne żeby na zdrowych warunkach i odpowiedzialnie. Pozdro z Oświecimia 💪
Zyhokcracovia
Oby się udało.Nowy Targ bez hokeja w THL to trochę wstyd. Podhale i okolice jest na tyle bogatym regionem że powinno być stać ten region na klub w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej.Poza tym 9 klubów w THL to minimum i byłoby dobrze dla zachowania atrakcyjności rozgrywek.
manek 1906
Miedź na Podhalu jest, ale jest też obawa ze jak zwykle to rozkradną, zmarnuja.
NTjacek
po Zdziskowym bur delu to to żodne ź[****]
NTjacek
z d z i w k o
boogerd
Dajcie sobie spokój, tyle powiem
Zyhokcracovia
Uzasadnij!
NTjacek
mo racje boogerd krótko spytać za co i koniec tematu
szop
hahah to sie dosmialem jak malo kiedy biedni i pokrzywdzeni musza swiecic oczami no jakie z nich ofiary... wezcie sie dziadki za bawienie wnukow bo o zarzadzaniu klubem nie macie pojecia a i o hokeju tez nie wielkie bo to nie hokej z lat 70 to bylo ponad pol wieku temu i juz minelo....
Andrzejek111
Noo taaa .Akces złożony.
Ale to na biuro podawcze czy na czyjeś ręce czy może telefonicznie ?
manek 1906
Co do tradycji, wielka Legla ma marnych skorkokopaczy. Hkeja nie ma, bo do hokeja trzeba mieć jaja .
kijek
a po co Legii hokej?
franek_dolas
Życzę powodzenia i mam nadzieję że klub liczy siły na zamiary.
3mam kciuki aby się to nie skończyło jak ztym poprzednim klubem.
Grać, ogrywać zawodników i nie mieć parcia