Hokej.net Logo

Podhale wróci do THL? Prezes mówi wprost. "Zabiegamy o to"

Leszek Tokarz, nowym prezesem MMKS Podhale Nowy Targ (Foto: Krzysztof Wojtanowski)
Leszek Tokarz, nowym prezesem MMKS Podhale Nowy Targ (Foto: Krzysztof Wojtanowski)

Po wielu miesiącach niepewności wokół najbardziej utytułowanego klubu hokejowego w Polsce wreszcie pojawiły się konkrety. MMKS Podhale Nowy Targ rozpoczął przygotowania do nowego sezonu i... złożył akces do gry w ekstralidze.

Wokół Podhala przez długi czas panowała cisza, a kibice nie wiedzieli, czy klub podejmie próbę odbudowy drużyny seniorskiej. Prezes MMKS Podhale Leszek Tokarz w rozmowie z sportowepodhale.pl ujawnił, że klub stara się o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zabiegamy o grę w PHL. Złożyliśmy akces na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej – powiedział Tokarz na łamach Sportowego Podhala.

Prezes MMKS przyznał również, że z inicjatywy klubu odbyły się rozmowy z władzami miasta oraz przedstawicielami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W spotkaniach uczestniczyli m.in. burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, przewodnicząca Komisji Sportu i Porządku Publicznego Ewa Pawlikowska, przedstawiciel Urzędu Gminy Krzysztof Łapsa oraz prezes PZHL Krzysztof Woźniak.

Podhale rozpoczęło już przygotowania do sezonu. W treningach bierze udział około 30 zawodników i są to zarówno gracze występujący wcześniej w drużynie, jak i młodzież. Klub wdraża również nowy program szkoleniowy przygotowany przez Radę Programową PZHL. Zawodnicy będą monitorowani indywidualnie za pomocą specjalnej aplikacji, a przygotowania koordynują Jakub Worwa i Adrian Słowakiewicz.

Dzisiaj drużyna rozpoczęła przygotowania do sezonu. Trenuje 30 chłopaków, ci co grali plus młodzież – powiedział Tokarz.

"Szarotki" rozwijają także współpracę szkoleniową. Do projektu dołączył Marcin Kolusz prowadzący Szkołę Hokejową specjalizującą się w indywidualnym rozwoju zawodników, a MMKS nawiązał współpracę z Akademią Hokejową z Calgary. Do pracy wrócił również Dariusz Gruszka.

W rozmowie poruszono także temat sytuacji spółki KH Podhale. Tokarz zaznaczył, że MMKS i KH to dwa oddzielne podmioty, jednak klub wciąż ponosi wizerunkowe konsekwencje problemów związanych ze spółką.

[Prezes Jakub Majewski - przyp. red] Obiecał nam, że ogłosi upadłość, że wszystko wyczyści. Niektórzy wrzucają nas do jednego worka i musimy świecić oczami za winy kogoś innego. Kontaktowaliśmy się z prezesem KH, ale nie poinformował nas czy upadłość została już ogłoszona – zakończył Tokarz.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 20

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • Hajnel
    2026-05-14 08:26:40

    A na jakich zasadach ma wrócić Cyrk Podhale i na ile miesięcy.

  • Olsen
    2026-05-14 08:29:30

    Wrocic i skonczyc jak STS034 Sanok to bez sensu........

    • kurp
      2026-05-14 15:15:56

      Myślę, że nauczeni tym przypadkiem nie pozwolą przystąpić do sezonu bez zapewnienia zdrowego finansowania.

  • manek 1906
    2026-05-14 09:38:19

    Moze jest jakiś wujek albo wujj z zaoceanu

  • manek 1906
    2026-05-14 09:40:20

    Tak na powaznie, liga bez Podhala to jak rosol bez pieprzu. Szkoda marnować takich tradycji.

    • Falcon ZS
      2026-05-14 10:07:12

      To samo można teoretycznie powiedzieć o Legii Warszawa czy ŁKS , a z nowszych czasów o Stoczniowcu lub Sanoku - " jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi "

  • torello1906
    2026-05-14 09:45:50

    Życzę im powrotu (oczywiście na zdrowych zasadach) do THL, bo liga bez Podhala Nowy Targ to nie jest już to samo. Powodzenia "Szarotki"!!!

  • krzychu.553
    2026-05-14 10:39:06

    Powodzenia Szarotki w powrocie do THL bo liga potrzebuje Podhala. Tylko ważne żeby na zdrowych warunkach i odpowiedzialnie. Pozdro z Oświecimia 💪

  • Zyhokcracovia
    2026-05-14 12:20:28

    Oby się udało.Nowy Targ bez hokeja w THL to trochę wstyd. Podhale i okolice jest na tyle bogatym regionem że powinno być stać ten region na klub w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej.Poza tym 9 klubów w THL to minimum i byłoby dobrze dla zachowania atrakcyjności rozgrywek.

  • manek 1906
    2026-05-14 13:50:22

    Miedź na Podhalu jest, ale jest też obawa ze jak zwykle to rozkradną, zmarnuja.

    • NTjacek
      2026-05-14 14:52:08

      po Zdziskowym bur delu to to żodne ź[****]

    • NTjacek
      2026-05-14 14:53:09

      z d z i w k o

  • boogerd
    2026-05-14 15:12:24

    Dajcie sobie spokój, tyle powiem

    • Zyhokcracovia
      2026-05-14 15:42:56

      Uzasadnij!

    • NTjacek
      2026-05-14 16:26:27

      mo racje boogerd krótko spytać za co i koniec tematu

    • szop
      2026-05-14 16:46:22

      hahah to sie dosmialem jak malo kiedy biedni i pokrzywdzeni musza swiecic oczami no jakie z nich ofiary... wezcie sie dziadki za bawienie wnukow bo o zarzadzaniu klubem nie macie pojecia a i o hokeju tez nie wielkie bo to nie hokej z lat 70 to bylo ponad pol wieku temu i juz minelo....

  • Andrzejek111
    2026-05-14 17:49:04

    Noo taaa .Akces złożony.
    Ale to na biuro podawcze czy na czyjeś ręce czy może telefonicznie ?

  • manek 1906
    2026-05-14 20:46:28

    Co do tradycji, wielka Legla ma marnych skorkokopaczy. Hkeja nie ma, bo do hokeja trzeba mieć jaja .

    • kijek
      2026-05-15 14:24:33

      a po co Legii hokej?

  • franek_dolas
    2026-05-15 00:46:20

    Życzę powodzenia i mam nadzieję że klub liczy siły na zamiary.
    3mam kciuki aby się to nie skończyło jak ztym poprzednim klubem.
    Grać, ogrywać zawodników i nie mieć parcia

© Copyright 2003 - 2026 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe