
Za nami pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe derbów Małopolski. W inauguracyjnym spotkaniu Comarch Cracovia w delegacji pokonała Re-Plast Unię Oświęcim 5:3. O tym starciu porozmawialiśmy z Fabianem Kapicą, napastnikiem „Pasów”.

Obrońca Comarch Cracovii nie był zadowolony z decyzji sędziów, którzy nałożyli na niego dwuminutowe wykluczenie. Daniel Krenželok w wymowny sposób strollował arbitrów. W podobny sposób gest pokazał Peter Laviolette, syn słynnego trenera NHL.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off hokeiści GKS-u Tychy pokonali po dogrywce PZU Podhale Nowy Targ 2:1. Złotego gola w 65. minucie zdobył po indywidualnej akcji Bartłomiej Jeziorski.

Przed nami to, co hokejowi kibice lubią najbardziej. W piątek rozpoczyna się faza play-off, więc postanowiliśmy oddać głos ekspertom. Poprosiliśmy ich o ocenę sezonu zasadniczego. Kto w nim zaskoczył a kto zawiódł? Oceniamy również pary ćwierćfinałowe i wspólnie z naszymi gośćmi oceniamy mocne strony wszystkich zespołów.

Dostaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną wiadomość od kibica, który zapytał dlaczego terminarz play-off nie jest opracowany tak, aby cztery pary ćwierćfinałowe nie grały jednego dnia. Zapytaliśmy o to Róberta Kalábera, który wraz ze sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski tworzył terminarz. Wiemy już, że został on opracowany w ten sposób, aby jak najlepiej przygotować biało-czerwonych do majowych Mistrzostwa Świata Elity.

1 marca 2024 roku rozpocznie się runda play-off w polskiej TAURON Hokej Lidze. O triumf w tych rozgrywkach powalczy osiem (z dziewięciu) zespołów, które przystąpiły do zmagań w bieżącym sezonie rozgrywek polskiego hokeja na lodzie.

Hokej to też liczby, dlatego przedstawiamy pigułkę statystyczną dotyczącą ćwierćfinałowej rywalizacji pomiędzy GKS-em Tychy a PZU Podhalem Nowy Targ. Zapraszamy do lektury.

Już dzisiaj rozpoczyna się faza play-off w TAURON Hokej Lidze. Zapytaliśmy byłych reprezentantów Polski o rywalizacje w ćwierćfinałach fazy play-off. Jak typują je doświadczeni zawodnicy?

Udanie zakończył sezon regularny Grzegorz Pasiut, który zdobył dwie bramki przeciwko Marmie Ciarko STS-owi Sanok. Doświadczony napastnik GieKSy zapewnia, że jego drużyna nie będzie miała łatwej przeprawy w ćwierćfinale play-off z Zagłębiem Sosnowiec.

W weekend (27 i 28 stycznia) odbyły się mecze ćwierćfinałowe TAURON Ligi Hokeja Kobiet. Obrończynie tytułu mistrzowskiego BS Polonia Bytom w dwumeczu z Białymi Jastrzębiami zdobyły 37 bramek! Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego Kojotki Naprzód Janów bez problemów poradziły sobie z Podhalem. Bardziej wyrównana była rywalizacja w dwóch kolejnych parach. Unia była lepsza od Kozic, a Stoczniowiec wygrał w dwumeczu z drużyną z Tychów. W półfinałach Polonia zagra z Unią, a Kojotki ze Stoczniowcem. Półfinałowe starcia odbędą się w połowie lutego.

Osiem drużyn pozostało w grze o tytuł najlepszej reprezentacji w hokeju na lodzie. W czwartek 25 maja odbędą się ćwierćfinały Mistrzostw Świata Elity. Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV. Dwa hity tej fazy także w TVP Sport. Sprawdź program i plan transmisji.

A strefie medalowej turnieju Mistrzostw Świata kobiet nie ma już drużyn z krajów Nordyckich. W rozegranych wczoraj meczach ćwierćfinałowych Finki przegrały z Czeszkami 2-1 a Szwedki uległy Kanadyjkom 3-2.

Już dziś rozpoczynają się półfinały w Polskiej Hokej Lidze. Zapytaliśmy byłych reprezentantów Polski o rywalizacje w tej fazie i poprosiliśmy ich o podzielenie się swoimi typami.

JKH GKS Jastrzębie zakończył sezon zasadniczy na piątym miejscu. Niesamowicie wyrównaną, siedmiomeczową rywalizację z GKS-em Katowice przegraną przez jastrzębian 3:4 podsumowaliśmy razem z Bence Bálizsem. – Jeśli miałbym być szczery, to w decydującym meczu nie broniłem zbyt dobrze. To był decydujący, kluczowy faktor – bił się w piersi węgierski golkiper.

GKS Katowice po siedmiomeczowym boju wywalczył awans do półfinału play-off. Podopieczni Jacka Płachy pokonali w "Satelicie" JKH GKS Jastrzębie 6:2. Jednym z architektów tego zwycięstwa był Mateusz Bepierszcz, który miał swój udział przy trzech trafieniach GieKSy.

GKS Katowice po ciężkim siedmiomeczowym boju wywalczył w końcu przepustkę do półfinału, pokonując w decydującym spotkaniu JKH GKS Jastrzębie 6:2. Duży wkład w zwycięstwo swojego zespołu miał Brandon Magee, zdobywca dwóch bramek dla GieKSy. Kanadyjski skrzydłowy wraz z nami podsumował mecz decydujący i całą serię.

Siedem meczów trwała seria pomiędzy GKS Katowice a JKH Jastrzębiem. W decydującej batalii lepsi okazali się katowiczanie, którzy jako ostatni zameldowali się w półfinale. Dubletem na wagę awansu w siódmym spotkaniu popisali się Brandon Magee i Mateusz Bepierszcz.

Comarch Cracovia czeka na rywala, z którym zmierzy się w półfinale play-off. "Pasy" lekko, łatwo i przyjemnie pokonały Zagłębie Sosnowiec już po czterech meczach. – Wiadomo, że nie był to najtrudniejszy z przeciwników, ale jestem zadowolony, że wygraliśmy 4:0 i mieliśmy czas na przygotowanie się do następnej fazy play-off – powiedział Rudolf Roháček, trener ekipy spod Wawelu.

Dziś zakończy się mordercza i szalenie wyrównana rywalizacja w ostatnim z ćwierćfinałów play-off. O 18:30 w “Satelicie” GKS Katowice podejmie JKH GKS Jastrzębie.

– Na pewno drużyna, która popełni mniej błędów wygra to spotkanie – przyznaje Piotr Ciepielewski, napastnik GKS-u Katowice. Dziś jego zespół zmierzy się z JKH GKS-em Jastrzębie, a stawką tego spotkania będzie awans do półfinału play-off, w którym czeka już Comarch Cracovia.