
GKS Tychy do końca walczył o miejsce w pierwszej trójce i ostatecznie ta sztuka im się udała. Za ćwierćfinałowego rywala wybrał sobie ekipę Marmy Ciarko STS-u Sanok, z którym zmierzyli się w ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Po tym spotkaniu między oboma zespołami jest sporo złej krwi, a ona zawsze dodaje pikanterii.

7:0 - takim wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie ćwierćfinału play-off pomiędzy Comarch Cracovią a Zagłębiem Sosnowiec. Przy trzech golach dla “Pasów” swój udział miał Patryk Wronka.

– W drugiej odsłonie pokazaliśmy naszą dominację i potrafiliśmy wykorzystywać sytuacje. Trzecia była pod naszą pełną kontrolą – tak spotkanie z KH Energą Toruń podsumował Łukasz Krzemień, środkowy TAURON Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy wygrali 5:0 i objęli prowadzenie w ćwierćfinałowej serii.

– Nie mogę zgodzić się z opinią, że znajdujemy się w gronie faworytów do medali. Jeśli ktoś analizował kadry zespołów przed sezonem, nie mógł uważać JKH GKS Jastrzębie za pewniaka do podium. Powtórzę, że każda z drużyn pierwszej czwórki jest "na papierze" mocniejsza od nas – mówi przed rozpoczęciem ćwierćfinałowej rywalizacji z GKS-em Katowice Róbert Kaláber, trener JKH GKS-u Jastrzębie.

Przed pierwszą bitwą w fazie play-off hokeiści GKS-u Tychy będą mogli liczyć na solidne wsparcie polskiej armii. Na "Stadionie Zimowym" została zaplanowana specjalna misja. Do jej realizacji zostali wysłani żołnierze z kilku jednostek i dobrze wyposażone militarne pojazdy. Celem będzie uatrakcyjnienie kibicom czwartkowego dnia meczowego i znalezienie ochotników do służby. To wszystko dzięki umowie, która została dziś podpisana. GKS Tychy nawiązał oficjalną współpracę z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Tychach.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Comarch Cracovią a Zagłębiem Sosnowiec żadnych szans nie dali krakowianie sosnowiczanom, którzy dzielnie walczyli tylko w pierwszej tercji.

Od wysokiego zwycięstwa fazę play-off rozpoczęli hokeiści TAURON Re-Plast Unii Oświęcim. Wicemistrzowie Polski w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off pokonali KH Energę Toruń 5:0. Swój triumf zawdzięczają skutecznej grze w drugiej odsłonie.

Przed nami to, co hokejowi kibice lubią najbardziej. W środę rozpoczyna się faza play-off, więc postanowiliśmy oddać głos ekspertom. Poprosiliśmy ich o ocenę sezonu zasadniczego. Kto w nim zaskoczył a kto zawiódł? Oceniamy również pary ćwierćfinałowe i wspólnie z naszymi gośćmi oceniamy mocne strony wszystkich zespołów.

Już w środę rozpoczyna się faza play-off w Polskiej Hokej Lidze. Zapytaliśmy byłych reprezentantów Polski o rywalizacje w ćwierćfinałach fazy play-off. Jak typują je doświadczeni zawodnicy?

Poznaliśmy arbitrów, którzy poprowadzą pierwsze mecze ćwierćfinałowe w fazie play-off Polskiej Hokej Ligi.

Poznaliśmy półfinalistki Polskiej Ligi Hokeja Kobiet! Do bytomianek, które wygrały sezon zasadniczy dołączyły trzy inne kluby: UKHK Unia Oświęcim, GKS Stoczniowiec Gdańsk oraz SKKH Atomówki GKS Tychy. Początek tej fazy w najbliższą sobotę 18 lutego.

Hokeiści KH Energi Toruń pokonali na własnym lodzie JKH GKS Jastrzębie 2:1 i wyrównali stan ćwierćfinałowej rywalizacji. O tym, kto awansuje do półfinału play-off przesądzi więc siódmy mecz, który odbędzie się we wtorek w Jastrzębiu-Zdroju.

Tomáš Fučík przewodzi w klasyfikacji skupiającej najskuteczniej interweniujących bramkarzy. Czeski golkiper GKS-u Tychy w piątkowy wieczór zaprezentował się z dobrej strony i podtrzymał swój zespół w trudnych chwilach. Trójkolorowi przegrali jednak z Comarch Cracovią 2:3 po rzutach karnych.

Poznaliśmy obsadę sędziowska na najbliższe mecze ćwierćfinałowe fazy play-off Polskiej Hokej Ligi. Kogo wyznaczył Wydział Sędziowski do prowadzenia spotkań?

W pierwszym z dwóch dzisiejszych meczów ćwierćfinałowych UKS Zagłębie Sosnowiec na własnej tafli pokonało SMS PZHL Katowice 6:4. Z kolei w drugim spotkaniu MKS Sokoły Toruń przechyliły szalę na swoją korzyść i pokonali TME ŁKH Łódź 3:1.

Dzisiejszego wieczoru zakończyły się drugie starcia ćwierćfinałowe fazy play-off Młodzieżowej Hokej Ligi. BS Polonia Bytom wygrała po raz drugi z nowotarskim Podhalem 3:2, Sanoczanie z kwitkiem odprawili Naprzód Janów pokonując ich na niewygodnym terenie 2:1. Zagłębianie na własnej tafli zaprezentowali się ze słabej strony i ulegli SMS-owi PZHL Katowice 2:6, a torunianie na własnej tafli wyrównali stan rywalizacji pokonując łodzian 5:3.

Rewolucyjna zmiana wprowadzająca fazę play-off do Młodzieżowej Hokej Ligi dała o sobie znać. Dzisiaj odbyły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Zwycięzca sezonu zasadniczego BS Polonia Bytom wygrała wyjazdowe starcie z Podhalem 6:3. Z dobrej strony zaprezentowali się także sanoczanie, którzy na własnej tafli pokonali Naprzód Janów 3:2.

Do niespodzianki doszło w Katowicach gdzie miejscowa GieKSa przegrała w drugim spotkaniu ćwierćfinałowym z Zagłębiem Sosnowiec 2:3. Tuż pod koniec meczu doszło do wielkiej zadymy pomiędzy hokeistami obu zespołów! Sosnowiczanie wyrównali stan rywalizacji, która przenosi się na Stadion Zimowy.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym hokeiści Comarch Cracovii przegrali z GKS Tychy 2:3. Zwycięskiego gola zdobył Christian Mroczkowski na początku trzeciej tercji.

Nie tylko TVP Kraków pokaże ćwierćfinałowe zmagania hokeistów Polskiej Hokej Ligi. Kolejne dwa oddziały telewizji publicznej będzie relacjonowało spotkania na żywo z fazy play-off.