
Dziś Comarch Cracovia rozegra swój kolejny mecz w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów. „Pasy” zmierzą się z Färjestad Karlstad, czyli urzędującym mistrzem Szwecji.

Za nami pierwsza runda Polskiej Hokej Ligi. Dla fanów liczb przygotowaliśmy tradycyjne podsumowanie statystyczne. Kto strzelił najwięcej bramek, który gracz najlepiej rozgrywał krążek, a kogo sędziowie najczęściej odsyłali na ławkę kar?

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec zakończyli pierwszą rundę Polskiej Hokej Ligi porażką z Re-Plast Unią Oświęcim 1:6. – Ten mecz był naszym najsłabszym w tym sezonie – wyjaśnił Jarosław Rzeszutko, jeden z najbardziej doświadczonych sosnowieckich napastników.

GKS Tychy po pięciu porażkach z rzędu powrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując na wyjeździe KH Energę Toruń 6:5 po rzutach karnych. – Nasi napastnicy i bramkarz pokazali klasę i nareszcie przełamaliśmy tę złą passę – wyjawił Bartosz Ciura.

JKH GKS Jastrzębie po raz pierwszy w tym sezonie wygrał dwa spotkania z rzędu. W niedzielny wieczór na wyjeździe ekipa znad czeskiej granicy pokonała Marmę Ciarko STS Sanok 2:1. Jak to spotkanie oraz pierwszą rundę Polskiej Hokej Ligi ocenił Róbert Kaláber?

Rok Stojanovič (Comarch Cracovia), Erik Němec (Comarch Cracovia), Aleksandrs Jerofejevs (Re-Plast Unia Oświęcim), Alexander Szczechura (Re-Plast Unia Oświęcim), Mark Kaleinikovas (JKH GKS Jastrzębie), Bartosz Fraszko (GKS Katowice) – to szóstka najlepszych graczy 8. kolejki Polskiej Hokej Ligi wybrana przez dziennikarzy portalu HOKEJ.NET.

Przed nami 9. kolejka Polskiej Hokej Ligi, która będzie ostatnią w pierwszej rundzie. Dwa mecze mają zdecydowanych faworytów, a w dwóch pozostałych spodziewamy się twardej, męskiej walki. Czy GKS Tychy w końcu się przełamie?

Hokeiści GKS-u Katowice pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 5:2 i umocnili się na pozycji lidera Polskiej Hokej Ligi. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. – Fajnie, że udało nam się przechylić ten mecz na swoją korzyść. Z tego się jak najbardziej cieszymy – stwierdził Jakub Wanacki.

Marma Ciarko STS Sanok mimo niezłego początku w piątek przegrała swój drugi mecz z rzędu, ulegając na wyjeździe Re-Plast Unii Oświęcim 2:4. – Myślę, że w tej drugiej tercji ten mecz się złamał – wyjawił Marcin Ćwikła, drugi trener STS-u.

Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym lodzie z GKS-em Katowice 2:5, ale na tle mistrzów Polski zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony.

Re-Plast Unia Oświęcim w piątkowy wieczór uporała się z niewygodnym przeciwnikiem, jakim była Marma Ciarko STS Sanok 4:2 i tym samym powróciła na zwycięską ścieżkę. – Na razie wszystko jest w porządku, mamy dobry początek sezonu i idziemy dalej – stwierdził Teddy Da Costa.

Comarch Cracovia pokonała na wyjeździe GKS Tychy 4:0. Dzięki temu zwycięstwu "Pasy", zajmują trzecie miejsce w tabeli PHL. Teraz krakowianie mają dłuższą przerwę od rodzimych rozgrywek, ponieważ czekają ich dwa mecze w Hokejowej Lidze Mistrzów.

Marma Ciarko STS Sanok w ramach 8. kolejki Polskiej Hokej Ligi przegrała z Re-Plast Unią Oświęcim 2:4 na wyjeździe. Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga odsłona tego spotkania. – Zrobiliśmy kilka kar i nie graliśmy tego, co założyliśmy sobie przed meczem – zaznaczył Konrad Filipek.

Już dzisiaj zostanie rozegrana 8. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Dzisiejszy terminarz meczów przypomina starcia zeszłosezonowego ćwierćfinału play-off. Wydaje się, że najciekawiej powinno być w Tychach, gdzie miejscowy GKS zmierzy się Comarch Cracovią.

W Polskiej Hokej Lidze nie ma już niepokonanych drużyn. We wtorek zakończyła się zwycięska seria Re-Plast Unii Oświęcim, która uległa we własnej hali GKS-owi Katowice 1:4. – Myślę, że to pierwsza tercja była kluczowa dla losów całego spotkania, to ona zrobiła różnicę – ocenił Nik Zupančič, trener biało-niebieskich.

Kevin Lindskoug (Tauron Podhale Nowy Targ), Jakub Wanacki (GKS Katowice), Saku Kinnunen (Comarch Cracovia), Martin Kasperlík (Comarch Cracovia), Radosław Galant (GKS Tychy), Bartosz Fraszko (GKS Katowice) – to szóstka najlepszych graczy 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi wybrana przez dziennikarzy portalu HOKEJ.NET.

Radosław Sawicki po raz pierwszy w barwach Comarch Cracovii zagrał przeciwko Marmie Ciarko STS Sanok, klubie, w którym się wychował i występował w zeszłym sezonie. – Dla mnie to wspaniałe miejsce i mój dom, dlatego zawsze czuję się tutaj wyjątkowo – mówił po wygranym spotkaniu przez "Pasy" Radosław Sawicki.

– Myślę, że przez cały mecz graliśmy całkiem spokojnie. Gra nam się układała – tak wygrane 4:1 spotkanie z Re-Plast Unią Oświęcim skomentował Patryk Wajda. Doświadczony obrońca GieKSy w humorystyczny sposób skomentował też sytuację z jego udziałem.

Ponad cztery miesiące na powrót do gry czekał Damian Kapica, który zmagał się z problemami zdrowotnymi. – To był zwykły dzień w pracy – mówił po meczu reprezentant Polski.

Hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując na własnym lodzie GKS Katowice 4:1. To pierwsza taka sytuacja od czasu powrotu sanoczan do Polskiej Hokej Ligi.