
Zagłębie Sosnowiec nie zagra w tym sezonie w fazie play-off. Przesądziła o tym porażka 5:6 z KH Energą Toruń, czyli bezpośrednim rywalem do zajęcia ósmego miejsca.

Re-Plast Unia Oświęcim po sześciu zwycięstwach z rzędu przegrała na wyjeździe z Comarch Cracovią 3:5. Jak to spotkanie oraz okoliczności z nim związane skomentował trener Nik Zupančič?

– Kiedy spotykają się zespoły z pierwszego i drugiego miejsca, to każdy spodziewa się dobrego meczu. I tak się właśnie stało – powiedział Nik Zupančič, trener Re-Plast Unii Oświęcim. Jego podopieczni pokonali GKS Tychy 4:3 po rzutach karnych.

Re-Plast Unia Oświęcim odniosła wczoraj czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując na własnym lodzie Naprzód Janów 8:4. Jak to spotkanie skomentował trener Nik Zupančič?

– Byliśmy lepszym zespołem i zasłużyliśmy na zwycięstwo. To dla nas bardzo ważne trzy punkty – tymi słowami wygrane 3:1 spotkanie z Lotosem PKH Gdańsk skomentował Nik Zupančič, trener Re-Plast Unii Oświęcim.

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec odnieśli ważne zwycięstwo, pokonując na własnym lodzie z GKS Katowice 3:2. Jak to spotkanie ocenił trener sosnowiczan?

Legendarny ekspert Don Cherry został zwolniony przez stację telewizyjną, w której pracował, za swoją wypowiedź o imigrantach, która wywołała wielkie poruszenie w Kanadzie. Cherry nie zamierza jednak przepraszać i podtrzymuje swoje słowa.

Najsłynniejszy telewizyjny ekspert hokejowy świata Don Cherry wywołał burzę wypowiedzią, którą zdaniem wielu obraził dużą grupę swoich rodaków. Za jego słowa przeprosiła stacja telewizyjna, odcięły się od nich władze NHL, a słowa krytyki płyną także ze strony polityków.

– Zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Jestem zadowolony z trzech punktów – tymi słowami wygrane spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec podsumował Nik Zupančič, trener Re-Plast Unii Oświęcim.

– Mój zespół pokazał prawdziwy charakter. To wspaniałe zwycięstwo, które może dodać zawodnikom pewności siebie i pokazać, że mogą wygrywać z najlepszymi w lidze – tymi słowami wygraną z GKS-em Katowice (1:0) skomentował Nik Zupančič, trener Re-Plast Unii Oświęcim.

– Nieważne, kto strzela gole. Najważniejsze są trzy punkty i na tym się skupiam – powiedział po wygranej z KH Energą Toruń 3:1 Mateusz Michalski, napastnik GKS-u Katowice.

– Przegrywaliśmy 0:2, ale ciężko pracowaliśmy na to, by odwrócić wynik tego meczu. Cieszymy się z wygranej, bo liga w tym roku jest bardzo wyrównana – tymi słowami spotkanie z Comarch Cracovią (3:2 k.) skomentował Nik Zupančič, trener Re-Plast Unii Oświęcim.

JKH GKS Jastrzębie przegrał na własnym lodzie z GKS-em Tychy 2:6. Podopieczni Roberta Kalabera w pierwszej tercji zaprezentowali się z dobrej strony, ale w dwóch kolejnych górą byli rywale.
Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie w swoim pierwszym meczu w Pucharze Wyszehradzkim pokonali GKS Katowice 3:0. Jak to spotkanie skomentował Robert Kaláber, trener ekipy z Leśnej?

Stowarzyszenie zawodników hokeja na lodzie przesłało nam odpowiedź na publiczne wypowiedzi działaczy PZHL. - W związku z coraz częstszymi doniesieniami prasy dotyczącymi długów wobec zawodników oraz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji przez przedstawicieli hokejowej centrali, zdecydowaliśmy się jednak zabrać głos - czytamy

Radosław Nalewajka przed świętami Bożego Narodzenia zapowiedział, że JKH GKS Jastrzębie wywalczy Puchar Polski. Miał to być spóźniony prezent pod choinkę dla kibiców.

Comarch Cracovia pokonała na własnym lodzie Polonię Bytom 2:1. Dla „Pasów” był to przedostatni mecz kontrolny przed startem nowego sezonu.

Ostatni wywiad z Tedem Nolanem wywołał sporą burzę w środowisku hokejowym. Do słów doświadczonego kanadyjskiego szkoleniowca postanowili odnieść się trenerzy pracujący w Polskiej Hokej Lidze. Na początek komentarz Marka Ziętary, trenera MH Automatyki Gdańsk.

Spółka Polska Hokej Liga ogłosiła regulamin rozgrywek na sezon 2018/2019. Przedstawiciele klubów nie kryją oburzenia i jasno podkreślają, że ich postulaty nie zostały zrealizowane. – Co gorsza pojawiają się głosy, że to klubowi działacze zarządzili takie zmiany. Nie jest to prawdą, można to przeczytać choćby w sprawozdaniu, które zamieściliście – mówi Dariusz Sułek, prezes PGE Orlika Opole.

Przed rozpoczęciem półfinałów play-off powołaliśmy grupę ekspertów. Zleciliśmy im proste zadanie: mają ocenić i przewidzieć losy tych rywalizacji.