
MMKS Podhale Nowy Targ postanowił przypomnieć opinii publicznej o poważnej decyzji podjętej kilka miesięcy temu. Klub opublikował na Facebooku oficjalne stanowisko dotyczące zawiadomienia złożonego do prokuratury.

W wieku 30 lat karierę postanowił zakończyć Damian Tomasik. Były reprezentant Polski miał dość nieprofesjonalnego prowadzenia klubu, ciągłych problemów finansowych i postanowił zająć się biznesem.

Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku był królem strzelców polskiej ligi. Później pracował w naszym kraju jako trener, ale odchodził bardzo szybko i w niezbyt dobrej atmosferze. Były ukraiński hokeista w wywiadzie opowiada o kulisach trafienia do Polski, a także o swoich relacjach z Rosjanami.

KH Podhale Nowy Targ za pośrednictwem profilu w mediach społecznościowych opublikowało stanowisko Jakuba Majewskiego. Prezes "Szarotek" stanowczo odciął się od prowadzonych w ostatnim czasie rozmów przez Andrzeja Słowakiewicza, podkreślając, że były zawodnik a zarazem członek rady nadzorczej MMKS-u Podhale prowadził takie działania bez zgody zarządu klubu.

Wszystko wskazuje na to, że w TAURON Hokej Lidze wciąż będziemy oglądać ekipę Podhala Nowy Targ. To świetna informacja dla wszystkich kibiców "Szarotek".

MMKS Podhale Nowy Targ oficjalnie odciął się od spekulacji medialnych dotyczących startu w rozgrywkach TAURON Hokej Ligi w sezonie 2025/2026. Zarząd klubu jednoznacznie wykluczył możliwość zgłoszenia drużyny seniorskiej do najwyższej klasy rozgrywkowej, wskazując na realia finansowe i organizacyjne, które uniemożliwiają taki krok.

W Nowym Targu panuje przygnębiająca atmosfera. KH Podhale stoi na krawędzi upadku. Podczas gdy kibice i zawodnicy zdają się już akceptować nieuchronny koniec, lokalni politycy toczą zaciekłe spory, obwiniając się nawzajem za doprowadzenie klubu do katastrofalnej sytuacji.

W sobotę, 15 marca 2025 roku, w restauracji Tradycja w Orland Park Chicago doszło do wyjątkowego wydarzenia - spotkania byłych hokeistów Podhala Nowy Targ. Na inicjatywę Czesława Borowicza, legendy nowotarskiego hokeja, odpowiedziało aż 55 byłych zawodników "Szarotek", którzy przybyli z różnych zakątków USA: Nowego Jorku, New Jersey, Kolorado i Florydy.

Sezon 2024/25 w TAURON Hokej Lidze zakończył się już dla pięciu drużyn, w tym dla Podhala Nowy Targ. "Szarotek" nie awansowały do fazy play-off, ale to najmniejszy problem dla działaczy. Górale mają poważne problemy finansowe.

Podhale Nowy Targ w swoim ostatnim spotkaniu sezonu 2024/2025 uległo GKS-owi Tychy 1:3. Kibice Szarotek żegnając się z rozgrywkami TAURON Hokej Ligi wywiesili emocjonalny transparent, skierowany bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za dramatyczną sytuację w klubie. Na "liście wstydu" znalazły się nazwiska włodarzy, którzy jeszcze przed paroma miesiącami obiecywali w stolicy Podhala złote góry.

W ostatniej kolejce TAURON Hokej Ligi Podhale Nowy Targ na własnym lodzie przegrało z GKS-em Tychy 1:3. Podczas meczu byliśmy świadkami zaciętej walki. Lider tabeli zagrał rezerwowym składem i zaprezentował potencjał młodych zawodników, natomiast "Szarotki" pokazały charakter walcząc do ostatniej sekundy spotkania.

Szefostwo JKH GKS-u Jastrzębie tuż przed zamknięciem okienka transferowego zdecydowało się pozyskać napastnika. Został nim Łukasz Kamiński, który podpisał umowę ważną do końca sezonu 2024/2025.

Nie milkną echa gorących wydarzeń, do jakich doszło u schyłku spotkania pomiędzy Texom STS-em Sanok a Podhalem Nowy Targ. Znane są szczegóły zachowania najbardziej krewkich uczestników zajścia, a także kary, jakie zdecydowała wymierzyć się komisarz TAURON Hokej Ligi.

Łukasz Kamiński tuż przed zamknięciem okienka transferowego może zmienić klubowe barwy. 25-letni napastnik wzbudził zainteresowanie drużyny celującej w medal.

Wydawało się, że środowy mecz na dole ligowej tabeli zakończy się bez większych fajerwerków. Grad bramek w pierwszej tercji nie zapowiadał złej krwi pomiędzy ekipami Sanoka i Nowego Targu. Jednak tuż przed końcem zawrzało i głowy się zagotowały. Sędziowie w sumie nałożyli blisko 100 minut karnych.

Texom STS Sanok w 43. kolejce TAURON Hokej Ligi zdołał pokonać na własnej tafli Podhale Nowy Targ 7:2. My porozmawialiśmy o tym starciu z Mychajło Kowalczukiem, który skompletował hat-tricka.

Bez większych emocji zakończył się środowy mecz Texom STS Sanok z Podhalem Nowy Targ w ramach 43. kolejki TAURON Hokej Ligi. Sanoczanie pewnie pokonali nowotarżan 7:2 a trzy gole zdobył Mychajło Kowalczuk. W końcówce meczu zawrzało pomiędzy drużynami i posypały się kary meczu za niesportowe zachowanie.

Włodarze MMKS-u Podhale Nowy Targ mierząc się z niezwykle trudną sytuacją finansową klubu podjęli kolejne kroki mające na celu spłatę zadłużenia. Zarząd zadecydował o wystawieniu na sprzedaż będącego własnością klubu Fiata 126p. Pomalowany w klubowe barwy popularny "Maluszek" świetnie znany jest wszystkim sympatykom Podhala, gdyż niejednokrotnie był maskotką wielu klubowych wydarzeń.

Najbardziej utytułowany klub hokejowy w Polsce znalazł się w poważnych tarapatach finansowych. Podhale Nowy Targ rozpoczęło zbiórkę internetową pod hasłem "RatujMY SZAROTKI", z celem uzbierania 500 tysięcy złotych. Jednak reakcje kibiców są dalekie od entuzjazmu.

Wyjaśniła się przyszłość Dmitrija Załamaja. Rosły Białorusin sezon 2024/2025 dokończy w zespole JKH GKS-u Jastrzębie.