
Kolejni grupowi rywale reprezentacji Polski rozpoczynają przygotowania do Mistrzostw Świata elity w Czechach. Trenerzy ogłaszają swoje pierwsze kadry, a drużyny trenują przed pierwszymi meczami towarzyskimi.

Dostaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną wiadomość od kibica, który zapytał dlaczego terminarz play-off nie jest opracowany tak, aby cztery pary ćwierćfinałowe nie grały jednego dnia. Zapytaliśmy o to Róberta Kalábera, który wraz ze sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski tworzył terminarz. Wiemy już, że został on opracowany w ten sposób, aby jak najlepiej przygotować biało-czerwonych do majowych Mistrzostwa Świata Elity.

Po 22 latach przerwy biało-czerwoni wrócili do światowej Elity hokeja na lodzie i w maju przyszłego roku zagrają w Czechach wśród najlepszych drużyn globu. Przygotowując się do najważniejszego od dekad turnieju, w meczach kontrolnych Polacy zagrają m.in. z trzecią drużyną ostatnich Igrzysk Olimpijskich Słowacją oraz Danią, która regularnie występuje w rozgrywkach najlepszej szesnastki globu.

Już w najbliższą sobotę 16 grudnia Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich rozegra swoje kolejne charytatywne starcie.

Kadra Narodowa trenuje na lodowisku Jastor w Jastrzębiu-Zdroju. Biało-Czerwoni przygotowują się do turnieju w Klagenfurcie. W czwartek, 14 grudnia Polacy zmierzą się z Włochami. Następnie dzień później, 15 grudnia w finale lub w spotkaniu o trzecie miejsce z drużyną z pary Austria – Węgry.

Reprezentacja Polski U20 przygotowuje się do nadchodzących Mistrzostw Świata U20 Dywizji IB. W pierwszym meczu kontrolnym biało-czerwoni zmierzyli się z pierwszoligową BS Polonią Bytom, którą rozbili 8:1!

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie w czwartek zakończyli drugą rundę TAURON Hokej Ligi. Ekipa znad czeskiej granicy przegrała na własnym lodzie z Comarch Cracovią 4:6, a teraz pracuje nad przygotowaniem fizycznym.

GKS Katowice wziął rewanż na Lausitzer Füchse. Mistrzowie Polski pokonali zespół DEL2 6:2, a po dwie bramki zdobyli Olli Issaka i Sam Marklund.

Przed zbliżającym się sezonem 2023/2024 TAURON Hokej Ligi PZU Podhale Nowy Targ postanowiło rozegrać jeszcze jedno spotkanie sparingowe. "Szarotki" zmierzą się z Sokiłem Kijów.

Re-Plast Unia Oświęcim w inauguracyjnym spotkaniu "Turnieju Czterech Prezydentów" przegrała z GKS-em Tychy 5:6. Warto jednak zaznaczyć, że biało-niebiescy podnieśli się z wyniku 1:5 i byli blisko doprowadzenia do dogrywki. – Szkoda, że ta ostatnia bramka nam nie wpadła, bo było blisko remisu – przyznał Jan Sołtys.

BS Polonia Bytom po zakontraktowaniu 15 zawodników postanowiła ogłosić plany na mecze kontrolne przed nadchodzącym sezonem Młodzieżowej Hokej Ligi 2023/2024.

Od kilku dni z drużyną Marmy Ciarko STS Sanok do sezonu przygotowuje się słowacki napastnik. 22-latek ma za sobą grę w czeskich i fińskich ligach juniorów.

Hokeiści Podhala Nowy Targ w środę wieczorem odbyli pierwszy trening na własnym lodowisku. Pod wodzą duetu trenerskiego Aleksandrsa Beļavskisa i Rafała Sroki trenowało 24 zawodników.

Zakończył się drugi sparing tego okresu przygotowawczego, w którym GKS Tychy na własnej tafli mierzył się z KH Energą Toruń. Zwycięską ręką z tego starcia wyszli trójkolorowi, którzy pokonali "Stalowe Pierniki" 8:5.

Za drużyną Comarch Cracovii pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu, a od blisko tygodnia "Pasy" trenują już na lodzie i przygotowują się do czwartkowego sparingu. – Podejdziemy do tego meczu na sto procent, żeby pokazać kibicom na co nas stać – przyznał Mateusz Bezwiński, napastnik ekipy z Siedleckiego 7.

Poznaliśmy plan sparingowy GKS-u Tychy. Trójkolorowi rozegrają osiem spotkań kontrolnych. Zmierzą się zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi rywalami.

Sierpień to miesiąc, w którym kluby polskiej ekstraligi zaczynają rozgrywać sparingi. Nie inaczej jest w Sosnowcu. Zagłębie poinformowało, z kim zmierzy się w fazie przygotowań do nowego sezonu.

Hokeiści Comarch Cracovii rozpoczęli treningi na lodzie. W zajęciach biorą udział wszyscy zawodnicy posiadający ważne kontrakty z krakowskim klubem, a także najzdolniejsi juniorzy.

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim rozpoczęli ostatni etap przygotowań do sezonu. Od poniedziałku trenują na lodzie, a 10 sierpnia czeka ich pierwszy sparing.

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie rozpoczęli ostatnią część przygotowań do sezonu 2023/2024. Od wczoraj trenują już na lodzie, korzystając na razie z nowego Stadionu Zimowego w Sosnowcu.