
Nieco ponad miesiąc temu GKS Tychy walczył w finale Polskiej Hokej Ligi. W przyszłym tygodniu wicemistrzowie Polski rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 2023/2024.

Podhale Nowy Targ na pewno przystąpi do rozgrywek. Ma być stabilniej niż w poprzednich latach, a zespół rozpoczął cykl przygotowań do nowego sezonu. Jedyną niewiadomą pozostaje to, kto będzie stał na czele spółki.

Już tylko 8 dni do Mistrzostw Świata Dywizji IA w Nottingham, gdzie Polska będzie walczyła o awans do Elity. Przed tym rozegra jeszcze ostatni sparing, rewanżowy za wczoraj z Węgrami. Początek spotkania w Bytomiu o 20:15. Zapraszamy do obejrzenia spotkania na żywo.

Reprezentacja Polski przygotowuje się do dwumeczu z Węgrami, po którym zapadną kluczowe decyzje personalne. Wiemy jednak, że trener Róbert Kaláber zamierza zabrać na Mistrzostwa Świata Dywizji IA trzech bramkarzy, ośmiu obrońców i dwunastu napastników.

Patryk Wronka po problemach zdrowotnych wrócił do reprezentacji Polski. W drugim meczu ze Słowenią, wygranym 4:3 po rzutach karnych, jako jedyny wykorzystał rzut karny.

Reprezentacja Polski udanie zrewanżowała się za wczorajszą porażkę ze Słowenią 2:3. Dzisiaj to biało-czerwoni lepiej wykonywali rzuty karne i wygrali w Mariborze 4:3. Decydującego gola w serii najazdów zdobył Patryk Wronka.

Po wczorajszej porażce Polaków ze Słoweńcami 2:3 po rzutach karnych biało-czerownych czeka rewanżowy bój. Dzisiaj o godzinie 13:00 reprezentacja Polski ponownie zmierzy się z kadrą Słowenii w Mariborze.

Reprezentacja Polski przegrała pierwsze towarzyskie spotkanie ze Słowenią w Mariborze 2:3 po rzutach karnych. Biało-czerwoni pokazali niezły fizyczny hokej, stwarzając kilka dobrych sytuacji bramkowych. Największym mankamentem polaków była zbyt duża ilość niepotrzebnych wykluczeń.

Już dzisiaj wracamy do sparingowych przygotowań reprezentacji Polski przed zmaganiami na Mistrzostwach Świata Dywizji IA. Tym razem naszym przeciwnikiem będą Słoweńcy, na co dzień występujący w hokejowej Elicie. Zapraszamy od godziny 17:30 do obejrzenia spotkania na żywo.

Reprezentacja Włoch, z którą Polacy zmierzą się na Mistrzostwach Świata dywizji I grupy A w Nottingham, w swoim pierwszym meczu towarzyskim pokonała ekipę ze światowej elity.

Reprezentacja Polski z jednym zwycięstwem wróci z Rygi. Biało-czerwoni w rewanżowym meczu przegrali z Łotwą 0:2, tracąc obie bramki po fatalnych błędach.

Już dzisiaj reprezentacja Polski rozegra rewanż z kadrą Łotwy w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata Dywizji IA. Początek drugiego spotkania w Rydze o godzinie 16:00. Zapraszamy do obejrzenia spotkania na żywo.

Reprezentacja Polski odniosła pierwsze od 85 lat zwycięstwo z Łotwą. Biało-czerwoni pokonali Łotyszy 5:3, a jedną z bramek zdobył Alan Łyszczarczyk. – Każde zwycięstwo buduje drużynę od środka, na pewno przełożymy to dalej i wyciągniemy najlepsze wnioski – mówił po meczu "Łycha".

Już na przełomie kwietnia i maja przekonamy się czy tej wiosny reprezentacja Polski zapisze się na najpiękniejszych kartach historii rodzimego hokeja i po 22 latach wróci do grona najlepszych drużyn globu. Przed Mistrzostwami Świata Dywizji IA w Nottingham (29 kwietnia-5 maja), biało-czerwonych czeka szereg sprawdzianów z mocnymi rywalami. Ostatnim będą Węgrzy, z którymi Polacy zmierzą się w Tychach i w Bytomiu 20 i 21 kwietnia.

Reprezentacja Słowacji ostatecznie zagra na tegorocznych Mistrzostwach Świata bez zawodników KHL. Nie jest to jednak gest sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę, a uzasadnienie decyzji nie wszystkim się podoba.

W niezłej dyspozycji jest ostatnio Dominik Paś, który w siedmiu meczach zdobył pięć bramek. W ostatnim zwycięskim meczu po rzutach karnych przeciwko Comarch Cracovii napastnik JKH GKS Jastrzębie podtrzymał swoją dobrą pasę. Jak ocenił to spotkanie?

Reprezentacja Polski juniorów do lat 16 ostatnie trzy dni spędziła na zgrupowaniu w Jastrzębiu-Zdroju, skąd dzisiaj udała się do Pilzna, gdzie rozegrają dwa mecze sparingowe z Pilsen Wolves.

Wkrótce w ligach znajdujących się pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, nastąpi przerwa przeznaczona na mecze reprezentacji. Którzy zawodnicy z klubów Polskiej Hokej Ligi otrzymali powołania do swoich kadr?
Hokeiści GKS-u Tychy porażką zakończyli etap meczów sparingowych. Podopieczni Andrieja Sidorienki przegrali na wyjeździe z HC Frýdek-Místek 2:3 po dogrywce. Złotego gola dla "Rysiów" zdobył Vlastimil Dostálek, a dwa trafienia dla trójkolorowych były dziełem Filipa Komorskiego.

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim udanie zakończyli etap meczów sparingowych, pokonując na wyjeździe VHK Robe Vsetín 2:1. O losach spotkania przesądziły rzuty karne, w których decydujący cios zadał Pawło Padakin.